Zasnubny prsten

Príspevok v téme: Zasnubny prsten
eva28

Viem,ze to sem nepatri, ale predsa..
Som s priatelom skoro tri roky. A lubim ho velmi. Doteraz som stale nejako dufala,ze ma poziada o ruku,ale stale to neurobil, pritom sme sa o tom bavili,ze by sme sa uz tento rok vzali,ale stale nic,A mna to medzicasom preslo,to neustale cakanie ma omrzelo,a rozhodla som sa uplne inak,zit vo volnom zvazku.Len sa bojim toho,keby to nahodou urobil,a odmietnem prsten, co potom :((

palomino

moniqa87 aj ty daj vediet, az ta priatel poziada, budeme sa tesit s tebou. Ja som bola velmi stastna, ked sa to stalo a chcela som to povedat celemu svetu:)

palomino

Ved ja ta chapem, ale neostava ine, ako cakat...Bez presneho terminu svadby by som nikomu nevykladala o pripadnej svadbe...Stretli sme sa s manzelovym kamosom a jeho priatelkou a ona mne, totalne cudzej osobe, vykladala, ako strasne by si ho chcela vziat. Bolo mi to trapne...Vzal si ju potom o pol roka neskor. Takze moja rada: nechaj to tak, spravaj sa k nemu pekne, uz o tom s nim nehovor, nenut ho, neplanuj. A potom sem napis, ked ta poziada, lebo s vekou pravdepodobnostou tak spravi. Len chce, aby to bolo prekvapko, urcite aj ty chces, aby s tym vytasil necakane a budes mat na to aj krajsie spomienky, akoby si mala tusak, ze to spravi nebodaj ho k tomu prinutila.

moniqa87

inak vies co mne ten moj povedal? Povedal "ja som predsa chlap a ja ta chcem poziadat o ruku, ale nie tak, ze o tom budes vediet, ale tak aby som ta prekvapil a ja to spravim"
takze on ta isto chce poziadat, len nie tak, ze dohodli sme sa tak si teda aby bolo vsetko na poriadku ten prsten donesiem...
mozno on fakt nieco chysta a chce ta prekvapit, tak tomu nechaj volny priebeh, ved si mlada, mi nehovor, ze 28 je vela

eva28

Nie je to preto, ze sa vsetci beru, tak sa idem vydavat aj ja.To urcite nie. Len to cloveka tak zamrzi,pretoze okolie vie, ze sa chcem zobrat a stale nic...,problem je urcite aj vo mne,lebo som sa tesila, a vlastne na nic a cele ma to proste preslo a nie som si zrazu ista, ci to vobec chcem. Ale dakujem za Vase nazory a prispevky, urcite mi to svojim sposobom pomohlo,vdaka :)

palomino

moniqua87 suhlasim s tebou. Okolo nas zase vsetci rodia a my deti este nechceme...Mat svadbu len preto, ze ini maju, veru nehovori o dusevnej vyspelosti. A 28 rocnej babe a 30 rocnemu chalanovi nic neuteka...Ziaden chlap nebude superstastny, ked ho zena bude do takeho cosi nutit...

palomino

eva28, netrap sa, moja, co ma prist, to pride. Ale v ziadnom pripade mu uz o tom nehovor, nenaliehaj...Pozri, moj manzel ma poziadal po tom, co sme spolu zili 5 rokov...Velmi neurcito sme sa rozpravali o sobasi, nikdy nic konkretne. Budovali sme si vztah, zblizovali sme sa, az naraz prislo leto (minuleho roku) a ja som zacala na internete pozerat na svadobne saty a tak...Za ziadnu cenu by som mu nic nepovedala. Su zeny, ktore poziadaju chlapov, myslim, ze by som toho svojho priviedla do pomykova, na niektore veci este stale mame chlapov predsa...Neskor som sa dozvedela, ze prave v tom case zacal o svadbe rozmyslat aj on...No a ked ma uplne necakane poziadal, bolo to velmi krasne. O tri tyzdne neskor sme mali svadbu:) Bolo to velmi narocne vsetko postihat za tak kratky cas, ale stalo to za to. Takze ti len hovorim, vyckaj casu ako hus klasu, oduvat sa kvoli takym veciam, no prosim ta. Co ked nieco kuje a ty to len prekazis tym, ze donho stale sprtas? Nechaj ho dychat, ten prsten ti prinesie, uvidis.

moniqa87

kasli na ostatnych, ked to chce on tak to spravi ak si myslis, ze je ten pravy tak este pockaj, nebola by si prva ani posledna co sa vydavala v tridsiatke, nie je to nic neprirodzene...
a ze sa druhi beru? to keby som sa isla vydavat len preto, ze moje kamaratky sa uz povydavali, tak to je paradne na hlavu postavene

eva28

Mam 28,priatel 30 a, co nas tlaci je cas..,nie som stara, to viem, ale obaja vieme, ze nam roky utekaju a chceme deti, len ja mam asi teraz nejake blbe obdobie,alebo co. Vsetci okolo mna mi oznamuju datumy svadby, a pod.

moniqa87

takze to nie je preto, ze by si nechcela, ale preto, ze ta to sklamalo, mozno on sa na to este neciti, nad tym si neuvazovala? proste pre neho este nenastal ten spravny cas, mozno o rok o dva...
ja som s mojim tri roky, este ma o ruku nepoziadal a viem, ze je to preto, ze sa este neciti byt taky vyzrety, ale aj tak viem, ze so mnou do buducnosti pocita a o nejaky cas si ma chce vziat, ale preco to silit, preco sa dohodnut, ze tento rok sa vezmeme a musis ma dovtedy stihnut poziadat o ruku, ja by som to nechala este tak, pockas kym ta poziada o ruku a potom sa dohodnete kedy...
myslim, ze vies o tom ze s tebou do buducnosti pocita, tak si nevyrabaj problemy tam kde nie su