Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

celiakia

Príspevok v téme: celiakia
veronika liskova

Dobrý deň,celiakiu mi diagnostikovali pred dvoma mesiacmi.Mám rada sladkosti,ale pri študovaní zloženia vždy nájdem aromu,kys.citr.,rum,poznámku-môže obsahovať stopy pšenice.Ťažko odolávam a prosím niekoho znalého o radu,alebo zoznam prísad ktoré v zložení potravín môžem konzumovať.Ďakujem

- noface -

Celiakie nebo nutnost držet bezlepkovou dietu (není to totéž) neznamená automaticky problém s kravským mlékem. Je ovšem pravdou, že je poměrně časté, že lověk, který nemůže potraviny, obsahující lepek, má také problém s kravským mlékem, resp. mléčným cukrem - laktózou.
V takovém řípadě (ale nejen v tom) je několik možností. Buďto speciálně zpracované mléko (bezlaktózové) a produkty z něj. Napč. mléko, šlehačka, sýry tvrdé, tavené, pomazánkové máslo, máslo, camembert atd. pod značkou MinusL. Další možností jsou rostlinná mléka. Třeba Sojamilk nebo taky Ovesmilk. Sice je na bázi ovsa, ale podle laboratorních (nezáislých) testů vyhovuje nárokům bezlepkových potravin.
Docela slušnou nabídku bezlepkového zboží najdeš třeba na www.bezlepkovy-obchod.cz - dodávají i na Slovensko. Ostatní zdroje informací jsou víceméně uvedeny v předchozích příspěvcích.

- noface -

piros

Čaute! Prosím poradte ak viete . Mojej sesternici diagnostikovali celiakiu , teraz hladame stranky ktoré sa zaoberajú stouto problematikou, aj sme našli aj recepty ale mala by som otázku či môže piť normálne kravské mlieko alebo mlieko kúpené v obchode lebo v receptoch sa píše o náhradách mlieka ako sójové, rižové atď. Ďakujem!!!!!!!!

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

celiakia - Fórum - ZDRAVIE.sk