Studium psychologie

Ludmila1217

Študovala som psychológiu na FSVaZ UKF v Nitre a môj názor je nasledovný. Škola má dobrých učiteľov z praxe ktorý sú síce dosť zaneprázdnení a chaoticky, ale vedia preniesť vedomosti a sú mili a láskaví ku študentom. Škola je celkom metodologicky orientovaná a metodológia, štatistika a PCA (na človeka orientovaný prístup v psychoterapii) sú oblasti z ktorých poskytuje najviac vedomosti. Na škole väčšinou prevládava nie dobrá atmosféra, deje sa veľa nespravodlivosti (ale to asi všade) a vedúca katedry občas ponižuje študentov a kradne ich prace (publikuje ako vlastne). Najšikovnejší študenti odchádzajú zo školy sklamaní, kým submisívny študenti ktorý sa vedia podriadiť zostávajú na PhD. Možnosť praxe je na veľmi priemernej úrovni a možnosť odpisovania počas skúšania na veľmi vysokej úrovni. V porovnani s inými odbormi ktoré sa dajú študovať v Nitre, škola je celkom náročná, ale veľmi malé percento študentov to nezvládne.

bubulubu

tam sa vela hlasi-natresk, vsade, aj v BB aj Trnava, Aj Nitra, Aj Blava.
testy a pohovor, a vysledky,zo strednej, body sa rataju.
naročné študiu a podla toho aku chces mat prax-s pacientami-naročné, pevné nervy. aj s detmi, alebo na pracoviskach.
počuvaš o problémoch- iných ľudí ktorých nepoznaš.
Vždy je to len tvoj nahlad na toho človeka- nemusí byť spravny.
Fuha nie som naklonený.
Preto to je lebo neexistuje.Hodnotit človeka Fuha,v 21 storočí.

bubulubu

tam sa vela hlasi-natresk, vsade, aj v BB aj Trnava, Aj Nitra, Aj Blava.
testy a pohovor, a vysledky,zo strednej, body sa rataju.
naročné študiu a podla toho aku chces mat prax-s pacientami-naročné, pevné nervy. aj s detmi, alebo na pracoviskach.
počuvaš o problémoch- iných ľudí ktorých nepoznaš.
Vždy je to len tvoj nahlad na toho človeka- nemusí byť spravny.
Fuha nie som naklonený.
Preto to je lebo neexistuje.Hodnotit človeka Fuha,v 21 storočí.

bp

dobrý deň, potrebovala by som vedieť aký spôsobom prebiehajú prijímačky z ANJ na psychologiu v TT...máte niekto skúsenosti? ako sa nato pripraviť?ďakujem

psychologia

Je tu niekto kto by mi poradil ako to je so štúdiom psychologie v Nitre na UK? z čoho sú prijimačky a ako to je vo všeobecnosti škola?

Luckaaa12354

ahojte, aj ja by som mala záujem o psychologiu ale na denne študium do Trnavy, chcem sa spýtať ako je to s tymi prijímačkami? Stačí sa naučiť s odporuč. literatúry? a ten psychologický test je moc náročný? dakujem

len.ka

ahojte, je tu niekto kto absolvoval prijímačky min. rok na odbore psychologia v Trnave?? Trnavska univerzita alebo UCM?? Potrebovala by som zopár info..

dakujem :)

Lenka777

študovať externe sa dá v Trnave aj na Trnavskej univerzite, Fil. fakulta, neviem ktorá slečna či pani to tu pisala, že sa na príjmačky učila asi tak dva mesiace a že to bolo nehorázne tažké...mna na psychologiu prijali, prijmačky boli uplne v pohode,ucila som sa len povinnu resp.odporučanu literaturu cca tyzden a mala som to zmaknute, na prijmačkach boli otazky len z tych knih nič iné čiže tažké to bolo pre toho, kto si to nepozrel inak to bola hračka. Tak nepočuvajte tych čo tu strašia, aké je to ťažké pretože vobec :)