FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Hnisajuci prst

Pridať do obľúbenýchOdpovedaťObnoviťHľadať "Hnisajuci prst" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
    hhhhhh10.09.08 18:40??.??.50.141

POMOZE PREPICHNUT VACOK S HNISOM ?

• hvorecny09.03.14 13:03??.??.109.94

dobry den vie mi niekto poradit co si mam dat na prst na ruke ked mi puchne a zahnisal my dakujem

• Maniačkaa02.05.13 22:05??.??.83.12

ahojte ... mohli by ste mi pomoct? mam na prste hnis ale skusala som si to prepichnut tak mi nic nevislo ani trosku ... tak som povedala nech sa mamka na ten prst pozrie ona povedala ze tam hnis nemam ale ze je napuchnuty . Neberiem tabletky pouzivam ciernu masticku no ale je vsetko napuchnute okolo nechtu . Neviem co mam robit uz som to mala ale to bolo este pred 6 roky a neviem ci mam ist k lekarovi ale este pockat ako to bude?? neviete mi pomoct??

• Bici07.10.12 12:25??.??.126.187

Dobrý deň.Po vybrati znamienka a nasledne stehov sa moja malá op.rana sama otvorila.Som v zahraníčí a tu je to nejaké divoké.Lekárka mi na začínajú hnisavú ranu dala masť na popáleniny.Bilancia.V ramene mám otvorenú,hnisajúcu ranu. Do lekárky sa nemám chuť vrátiť sa aj keď ovládam ang.jazyk.Nasadila som si ATB, ranu prekrývam s Framykoin masťou ale to nepomáha a ja nechcem dosťať infekciu celého tela.A keďže mám zníženú hodnotu leukocytou moja imunita je dá sa povedať nulová.Poradí mi nieko?

• TERKA11129.05.12 18:57??.??.13.230

Dobry den, chtela jsem se zeptat. Mam na levem malicku leve ruky hnis. Prst opuchly, docela to bolí. Uz jsem to zkousela propíchnout, ale vytekla jen část hnisu. Beru antibiotika, ale proto, že mám angínu. Měla bych si zajít s tím prstem k doktorovi? Nebo bych měla počkat, jestli zaberou antibiotika? A zkusit to ještě něčím ošetřit? Děkuju moc

• Zaran20.03.12 21:13??.??.148.66

Ja som mala presne ten istý problém s hnisajúcim prstom,dokonca dvakrát v priebehu 4 mesiacov(najprv palec na pravej ruke,neskôr prostredník na pravej ruke).Samozrejme že to bol nepríjemný pocit-v obidvoch prípadoch som mala prst plný hnisu,bol asi trikrát väčší v porovnaní s ostatnými prstami,ten hnis bol taký horúci a stačilo len že som sa dotkla hocičoho a už bolelo jak sviňa,šla som na traumatológiu,tam mi prst umŕtvili a potom mi hnis tak nejak vystrihli,mňa to nebolo,trošku tá injekcia a to vystrihovanie som potom už ani necítila,ono veľa záleží od primára,že jak to spraví...

• Dia05520.03.12 19:47??.??.47.75

Ja už mám s hnisom asi 3 roky problém a skúšali sme už aj jedno také liečenie ale nepomohlo to.Neviete že čo by mohlo pomôcť? Ja sa niekedy ani toho nemôžem dotknúť pretože to strašne bolí a ja si ledvy ten hnis dám preč.Veľakrát je aj môj palec tmavočervený až fialový.Prosím píšte na e-mail dia055@azet.sk Dakujem :)

• RNG29.02.12 15:47??.??.254.77

Nuz mne na nehojace sa rany, hnisajuce dosial vzdy pomohla zmes jemneho praskoveho cukru, kokosoveho oleja a par kvapiek GSE.

Pouzivam to casto, lebo robim v robote s ostrym kovom, casto sa poranim a ako cukrovkar sa slabo hojim, tj ked si to nenatriem tou uvedenou pastou, hned to zacne hnisat. A ta pasta pracuje aj cez kozu, na zahnisane vacky.

GSE potlaci rozne infekcie, na ktore casto atb nezaberu(kvasne, hnilobne, plesne,a mnohe atb rezistentne, ako dnes caste MRSA, VRE a ine)

Zasada je, ze na topicku/miestnu infekciu staci pouzivat topicke/miestne prostriedky.

• 2bodka29.02.12 10:24??.??.137.55

pricinu musi zistit lekar, ale ked nezabrali ani ATB, skus silny vyvar z repika.. (kupis v lekarni sypany alebo normalne klasicky v nalevovych sackoch), sprav si silny vyvar, t.j. aspon polievkovu lyzicu do salky a nechaj to luhovat kludne aj hodinu. Potom skus dietatu ten prst namacat do vyvaru (vlazneho), ak nie je mozne, aby tam mal ruku ponorenu, tak namocit na odlicovaci tampon, prilozit a co najdlhsie nechat posobit. (aj niekolko krat denne)Repik je velmi hojivy a posobi proti zapalu. Pricinu ale musis zistit, predpokladam, ze ked je to na prste, mohlo to sposobit neopatrne strihanie nechtov..

• Magy29.02.12 10:23??.??.200.154

otvorena rana od konca oktobra???

prepac ale tvoj syn bud mat nejaky iny vaznejsi problem, ak sa rana nehoji 4 mesiace!

mozes napisat viac preco ma tam tu ranu, ci je to dosledok zranenia, alebo nejakeho zapalu a pod?

odkedy ma nasadene atb?

hnis je odpad po obrannej reakcii tela, kde protilatky zabijaju bakterie a viry. je dobre hnis drenazovat - urobit malu dierku do vacku a opatrne to odsat. odsat! nie vytlacit. tlakom len hnis vtlacis spat dovnutra a podrazdis uz aj bez toho citlive a zapalene miesto.

potom vydezinfikovat, prekryt sterilnym obvazom/bandazou a pravidelne kontrolovat/odsavat.

pokial atb viditelne nezaberaju do niekolkych dni, max. dvoch tyzdnov, treba rozhodne znova vyhladat lekara.

• nana71829.02.12 10:08??.??.110.219

dobrý ja mam problem s mojim malim 9mesacnim chlapcekom od konca oktobra mu zacal hnisat prstek napravej nohe ma tam otvorenu ranu a strasne opuchnutý uz bere aj antibiotika ale stale sa mu to tam zbiera ten hnis poradre mi co mam robit a zes coho to môže mat dakujem za skoru odpoved

• uto22.01.12 00:27??.??.81.159

JA STIM MAM POMALI DVA ROKI PROBLEMI A NEWIEM SI TO VIELIECIT BOL SOM U LEKARA A BRAL MI DOLE NECHCET A BOLO OK? ALE O DVA TIZDNE SOM MAL NA DRUHI PALEC TOTO ISTE TAK SOM TO DAL ZASE DOLE LIECIL SOM A O MESIAC BOLO OK ALE POTOM ZASE SA TO OBJAVILO UZ DVA ROKI STIM MAM PROBLE BOL SOM NA SETKI VISETRENIA A SETKO SOM OK ...ALE JA SI MISLIM MOJA RADA JE ZE TREBA SCHUDNUT LEBO NASE PRSTI TO NEZVLADAJU TU VAHU A TAK SA NAM TO ZAREZAVA NECHCET DO POKOSKI A SPRAVI SI TAM MALICKU RANU ZACNE SA TO HNISAT A ROBIT KUSOK MESA..A DRUHA WEC MOZE BIT CI NESMIE PREKLIATI

• delphia18.09.11 12:30??.??.229.169

ano, je to normalne. nauc sa, ze do organizmu hnis nepatri!!! ak sa niekde vyskytne, treba ho cim skor odstranit.

• riccmund18.09.11 10:11??.??.195.93

ahoj mam taky problem na prste vytvorila sa mi tam hnisava ranka bol som u doktora ten mi to otvoril skalpelom a vytlacal na silu hnis z rany je to normalne ??teraz som tam bol zase zase to tlacil a posiela ma chirurgovi???berem aj antibiotikum

• fatra18.09.10 07:26??.??.151.115

Je na to masť v lekárni, saloxyl

• 6dominicka515.09.10 11:23??.??.61.130

Ja mam taký isti problem mne zacal pred 3mesiacmi hnisat prst ale uz hnisu som sa zbavila len mam problem este stale sa my to nece zahojit ten prst trčí my len kusok masa a mam ten prst trochu napuchnutý neviete poradit co mam stým robit plss Diki prosim piste na 6dominicka5@azet.sk alebo potom si to tu najdem Diki

• macicka4009.09.10 09:34??.??.207.203

ja na hnisavy prst mam osvedcenu paradajku....znie to divne ale fakto to pomaha.....duzina z paradajky vytahuje hnis...mam problem s nechtami na nohe, zarastaju mi do masa a ked to vystrihnem povacsine sa mi to zapali, 1-2 dni spim s paradajkou a hnis je prec...treba prekrojit na polovicu paradajku, odstranit semiacka a dat na prst....obalit mikrotenovym sackom a dat ponozku nech paradajka nespadne...

• nikulik0322.04.10 08:11??.??.179.51

ja mam podobny problem, zadrela som si palec na ruke, strasne ho mam opuchnuty. pravdepodobne v nom mam aj hnis. Chcem sa opytat ta navsteva chirurga co ma asi neminie, ked to cisti a reze, umrtvi to nejako najprv alebo nie? ja mam strasny strach z bolesti.

• agaven09.05.09 13:43??.??.52.237

lih peroxid vysusuju tak ako mas herpes co si das mast nie to je este horsie preco si davalu ludia zubnu pastu lebo to mokva hnisa a pasta in to vysusi a je lacna ako krem na herpes a nepomože je kriza skusaj to co robili zadavna tvoja babka dedo ... ako sa licili vtedy nebolo nic take a pili aj caje potom to repikom macaj ten stahuje zapal ak to mas cervené

• Dido6209.05.09 13:36??.??.94.164

skúsim,zaťial vám dakujem

• agaven09.05.09 13:26??.??.52.237

nie chod a popros niekoho nech ti da alebo odrhni 1 listok muškatoveho lystu nožom pokrajaj daj na vatu daj rycholobves a nechaj celu noc ten hnis no malo by to pomoct a potom este skus surovy zemiak na vatu atd o tomto viem surovy zemiak a muškat. list to su normalne muškaty co ženy pestuju na balkonoch .......skus ja som mala na nohe hnisal mi dlho lebo jedna mi stupila s topankou a ten necht zaboril sa do kože a začalo hnisat skus ...

Nový Príspevok

NOVINKA! Odteraz môžete ku každému príspevku vkladať aj obrázky.

Opíšte písmena z obrázku vľavo

K príspevku môžete priložiť 1-3 fotografie. Fotografia musí byť vo formátoch jpg, jpeg, gif, png. Fotografia môže mať maximálne 2 MB a nemôže byť širšia, alebo vyššia ako 2000 pixelov. Pridaním príspevku do diskusného fóra potvrdzujete, že ste si prečítali a súhlasíte s pravidlami diskusného fóra

Článok dňa

Inzercia

15% zľava na kontaktné šošovky.

15% zľava na kontaktné šošovky.

Kontaktné šošovky s 15% zľavou od wallet.

Nechajte prírodu, aby sa postarala o vašu intímnu hygienu.

Nechajte prírodu, aby sa postarala o vašu intímnu hygienu.

DERMOXEN s rastlinnými výťažkami je určený pre mužov aj ženy v každom veku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch