Hnisajuci prst

Bici

Dobrý deň.Po vybrati znamienka a nasledne stehov sa moja malá op.rana sama otvorila.Som v zahraníčí a tu je to nejaké divoké.Lekárka mi na začínajú hnisavú ranu dala masť na popáleniny.Bilancia.V ramene mám otvorenú,hnisajúcu ranu. Do lekárky sa nemám chuť vrátiť sa aj keď ovládam ang.jazyk.Nasadila som si ATB, ranu prekrývam s Framykoin masťou ale to nepomáha a ja nechcem dosťať infekciu celého tela.A keďže mám zníženú hodnotu leukocytou moja imunita je dá sa povedať nulová.Poradí mi nieko?

TERKA111

Dobry den, chtela jsem se zeptat. Mam na levem malicku leve ruky hnis. Prst opuchly, docela to bolí. Uz jsem to zkousela propíchnout, ale vytekla jen část hnisu. Beru antibiotika, ale proto, že mám angínu. Měla bych si zajít s tím prstem k doktorovi? Nebo bych měla počkat, jestli zaberou antibiotika? A zkusit to ještě něčím ošetřit? Děkuju moc

Zaran

Ja som mala presne ten istý problém s hnisajúcim prstom,dokonca dvakrát v priebehu 4 mesiacov(najprv palec na pravej ruke,neskôr prostredník na pravej ruke).Samozrejme že to bol nepríjemný pocit-v obidvoch prípadoch som mala prst plný hnisu,bol asi trikrát väčší v porovnaní s ostatnými prstami,ten hnis bol taký horúci a stačilo len že som sa dotkla hocičoho a už bolelo jak sviňa,šla som na traumatológiu,tam mi prst umŕtvili a potom mi hnis tak nejak vystrihli,mňa to nebolo,trošku tá injekcia a to vystrihovanie som potom už ani necítila,ono veľa záleží od primára,že jak to spraví...

Dia055

Ja už mám s hnisom asi 3 roky problém a skúšali sme už aj jedno také liečenie ale nepomohlo to.Neviete že čo by mohlo pomôcť? Ja sa niekedy ani toho nemôžem dotknúť pretože to strašne bolí a ja si ledvy ten hnis dám preč.Veľakrát je aj môj palec tmavočervený až fialový.Prosím píšte na e-mail Dia055@azet.sk Dakujem :)

RNG

Nuz mne na nehojace sa rany, hnisajuce dosial vzdy pomohla zmes jemneho praskoveho cukru, kokosoveho oleja a par kvapiek GSE.
Pouzivam to casto, lebo robim v robote s ostrym kovom, casto sa poranim a ako cukrovkar sa slabo hojim, tj ked si to nenatriem tou uvedenou pastou, hned to zacne hnisat. A ta pasta pracuje aj cez kozu, na zahnisane vacky.
GSE potlaci rozne infekcie, na ktore casto atb nezaberu(kvasne, hnilobne, plesne,a mnohe atb rezistentne, ako dnes caste MRSA, VRE a ine)
Zasada je, ze na topicku/miestnu infekciu staci pouzivat topicke/miestne prostriedky.

2bodka

pricinu musi zistit lekar, ale ked nezabrali ani ATB, skus silny vyvar z repika.. (kupis v lekarni sypany alebo normalne klasicky v nalevovych sackoch), sprav si silny vyvar, t.j. aspon polievkovu lyzicu do salky a nechaj to luhovat kludne aj hodinu. Potom skus dietatu ten prst namacat do vyvaru (vlazneho), ak nie je mozne, aby tam mal ruku ponorenu, tak namocit na odlicovaci tampon, prilozit a co najdlhsie nechat posobit. (aj niekolko krat denne)Repik je velmi hojivy a posobi proti zapalu. Pricinu ale musis zistit, predpokladam, ze ked je to na prste, mohlo to sposobit neopatrne strihanie nechtov..

Magy

otvorena rana od konca oktobra???
prepac ale tvoj syn bud mat nejaky iny vaznejsi problem, ak sa rana nehoji 4 mesiace!

mozes napisat viac preco ma tam tu ranu, ci je to dosledok zranenia, alebo nejakeho zapalu a pod?
odkedy ma nasadene atb?

hnis je odpad po obrannej reakcii tela, kde protilatky zabijaju bakterie a viry. je dobre hnis drenazovat - urobit malu dierku do vacku a opatrne to odsat. odsat! nie vytlacit. tlakom len hnis vtlacis spat dovnutra a podrazdis uz aj bez toho citlive a zapalene miesto.
potom vydezinfikovat, prekryt sterilnym obvazom/bandazou a pravidelne kontrolovat/odsavat.
pokial atb viditelne nezaberaju do niekolkych dni, max. dvoch tyzdnov, treba rozhodne znova vyhladat lekara.

nana718

dobrý ja mam problem s mojim malim 9mesacnim chlapcekom od konca oktobra mu zacal hnisat prstek napravej nohe ma tam otvorenu ranu a strasne opuchnutý uz bere aj antibiotika ale stale sa mu to tam zbiera ten hnis poradre mi co mam robit a zes coho to môže mat dakujem za skoru odpoved

uto

JA STIM MAM POMALI DVA ROKI PROBLEMI A NEWIEM SI TO VIELIECIT BOL SOM U LEKARA A BRAL MI DOLE NECHCET A BOLO OK? ALE O DVA TIZDNE SOM MAL NA DRUHI PALEC TOTO ISTE TAK SOM TO DAL ZASE DOLE LIECIL SOM A O MESIAC BOLO OK ALE POTOM ZASE SA TO OBJAVILO UZ DVA ROKI STIM MAM PROBLE BOL SOM NA SETKI VISETRENIA A SETKO SOM OK ...ALE JA SI MISLIM MOJA RADA JE ZE TREBA SCHUDNUT LEBO NASE PRSTI TO NEZVLADAJU TU VAHU A TAK SA NAM TO ZAREZAVA NECHCET DO POKOSKI A SPRAVI SI TAM MALICKU RANU ZACNE SA TO HNISAT A ROBIT KUSOK MESA..A DRUHA WEC MOZE BIT CI NESMIE PREKLIATI

delphia

ano, je to normalne. nauc sa, ze do organizmu hnis nepatri!!! ak sa niekde vyskytne, treba ho cim skor odstranit.