Liecba anorexie..

Katkaaa

Inak, po tom jedle mám samozrejme výčitky. jem viac,lebo mám tak trochu zdrav. problémy ktoré mi sťažujú fungovanie, tak sa radšej normálnejšie posilním.. och joj

Katkaaa

Rozhodla som sa,že chcem pomoc. Lenže nie pomoc čo sa týka iba jedla. Mám problém s osobnosťou, depresiou so vzťahom k sebe a rodičom. Som z toho nenormálne na nervy..tá bolesť sa nedá vydržať :( a ten postoj k jedlu mi to veru neuľahčuje. Nenormálne sa hanbím zjesť pred našimi viac ako normál; keď mám chuť na sladké,radšej počkám kým odídu a ja si potichu zoberiem čo chcem do izby.. som z toho v strese. :( a teda si ani jedlo neviem vychutnať. Dať si pred nimi keksík,je to problém..alebo možno viac keksíkov keď mám chuť. No nič, som z východného Slovenska, a jediný spôsob ako byť v kontakte s odborníkom na ppp (aj keď si vôbec nemyslím,žeby som primárne mala problémy s jedlom a práve preto potrebujem konzultáciu aby som zistila, KDE je ten mierne povedané hnusný pes konečne zakopaný) je presťahovať sa do BA. uff

5647

Ja vychudnuta nie som, dokonca teraz nemam ani podvahu a mam roky diagnostikovanu purgativnu anorexiu!!! Nejde o podvahu! Ale o tvoje spravanie sa k jedlu! K svojmu telu!

5647

Tak ver, ze ma to nevytaca:) Napisala som len svoj nazor. A anorexia je purgativna, alebo "cista". A anorexiu mozu mat a maju aj zeny, ktore nie su vychudnute. Ale uz som ticho, ty vies najlepsie:)

Katkaaa

mimochodom, veci čo tu riešim pre mňa vôbec niesú blbosti a je to moja vec.A ak to niekoho vytáča,je to jeho problém.

5647

Kriterium pre anorexiu je vychudnutost? Tak bud vies o tej chorobe prd, alebo ti ta choroba uz uplne vygumovala mozog, prepac. Urcite vies, ze su 2 formy anorexie, ale asi je zbytocne sa tu rozpisovat. Podla mna mas o tom nacitaneho dost za tu dobu. Katka, pochop, ze riesis uplne hluposti: bud vrasky v 26 rokoch tu na fore, alebo .. ved vies. Uvedom si, ze su ludia, ktori su skutocne chori. Nedavno mi zomrela spoluziacka na rakovinu- min. tyzden, mala 23 rokov a vcera som sa dozvedela, ze dalsia kamaratka (35r) ma rakovinu obliciek. Nepomohla ani chemoterapia.. tak sa nad sebou zamysli, ci prave ty mas ten najskaredsi zivot na svete. Vzchop sa. Si dospela zenska, nie pubertiacka. Zivot nie je o vahe, o tom, kolko ma clovek vrasok. Dospej! Urci si priority. Ahoj.

Katkaaa

5647: niesom anorektička.Nespíňam najdôležitejšie kritérium a tým je vychudnutosť. Veď sa ešte aj napchávam šunkou a zákuskami.. to veru anorektici nerobia..

5647

Katka, stale si sa z anorexie nedostala. Stale v tebe je. Stale si rovnako chora. Cize ries liecbu, a nie "lasku k chorobe", ak sa chces niekedy aj vyliecit. Ak ti choroba vyhovuje, to je potom o inom. Je to na tebe a v tvojich rukach.

Katkaaa

Ahojte.. prepáč Jane,že ti skáčem do témy.
Ako by ste nazvali to, že aj keď teraz nemám anorexiu, stále pociťujem nejakú "lásku" k nej? že "to" chcem späť? že keď aspoň trochu sa dám fyzicky a psychicky dokopy, tak sa k tomu znova vrátim?.. Neviem ako a komu by som mohla položiť tieto otázky, nepríde mi prirodzené len tak zabehnúť k lekárovi a opýtať sa že "viete čo?"
Neviem, či problémy kt. teraz mám(aj keď krvný obraz mám v poriadku, necítim sa vôbec dobre) sú dôsledkom niekoľkoročného špekulovania s jedlom: obmedzovanie sa,prejedenie,znovaopätovné zníženie príjmu a tak v podstate dookola. Vie mi niekto na toto odpovedať? teraz mám 26 rokov.