Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Predčasná menopauza

Príspevok v téme: Predčasná menopauza
alena tirpakova

Mám 36 rokov a lekári mi na základe zdravotných, dlhoročných problémov s neplodnosťou a následným neúspešným umelým oplodnením, ktoré skončilo potratom v ôsmom týždni diagnostikovali predčasné vyhasnutie vaječníkov a predčasnú menopauzu.Som v situácii, keď neviem na koho sa mám obrátiť,gynekologička tvrdí, že ešte takých 10 rokov musím brať hormóny pretože som ešte mladá a obvodná lekárka sa na mňa hnevá, že si nedám pokoj s hormónmi, pretože si myslí, že s nimi som sa ,,dobabrala".Zmenila sa mi postava, pribrala som 24 kg, mám vysoký krvný tlak a som na antidepresívach.Neviem aké percento žien trpí takou diagnózou, ale ešte som sa nestretla s nikým, kto by mal podobné problémy.Vie mi niekto poradiť?Som zúfalá,lekári si tvrdia svoje, majú svoje teórie ale ja to všetko žijem a som viac ako zúfalá.Chcela som mať väčšiu rodinu a toto sa mi stalo t.č.som aj po adopcii dieťatka, chcem byť dobrou mamou a manželkou.

matus

s hormonalnou liecbou je to na hrane, uz zaciatkom tohto storocia preukazali ze u zien rastie riziko rakoviny a embolie. prirodne doplnky su fajn, len je potrebne si vediet vybrat.zdrojom komplikacii byva aj nadmerne mnozstvo tuku, ktore produkuje tzv. estron, ktorý "nabada" bunky k nekontrolovatelnemu deleniu, cim zvysuje riziko vzniku nadorov, takze urcite by som doporucil aj redukciu hmotnosti

menopauzapriznaky.blogspot.com

račiča

dobrý deň,moje problémy začali minulý rok v októbri ,tras zvýšený tlak,vnútorný tras ,tak som začala riešiť problém od júla nemám mendzes ,začala som cchodiť po lekároch ,tak so začala užívať lieky na tlakm tie ma zabijali až do decembra myslela so si žw je to ok ,ale potom my boli urobené výsledky krv ,hormóny ,vyšiel mi hormon.status čiže pechod ,dobrala som po pol roku agollutín ,mám za sebou ,Rtg,sono ,mamografiu, MR chrbtice no proste všetko ,užívam 0,5 xanaxsráno a večer ,ale nieje to výhra mám 40 rokov a neviem už čo ,nemôžem občas spať to chvenie je stále ,chcela by som radu .prosím pri tých vyšetreniach sa vždy niečo našlo takže tak

Ivka 1

Titi pokial nemusis, ani s umelymi hormonalnymi pripravkami nezacinaj. Velmi pekne zaberaju pri hormonalnych vykyvoch prirodne produkty a kombinacia: vcelia materska kasicka + yam, datelina lucna,aloe s pridavkom brusnic ,koncentrovane preparaty zo susenych mladych obilnych klickov . Je toho viac ako dost . Pre viac info mi mozes napisat na mail ak budes chciet.

titi...

Merinka prosím ked sa sem pozrieš,ked ti vynecháva dlho menštruácia tak potom aku ju mávaš?Silnu či normálnu?Preto sa pýtam lebo to isté prežívam aj ja,niekedy mám cykly moc blízko inokedy zas daleko.Momentálne som dostala až po 60-ich dnoch tak dlho mi ešte nevynechala.Trápím sa,pobolieva mi brucho,pijem čaj žensky/Popradský/,lieky proti bolesti len v krajnom prípade,len ma to trápi že ju mám silnu a za posledné obdobie som ju taku nemala.Mám doma Askorutin,to som zobrala dufam že mi pomôže trošku.Hak som zatiaľ nebrala,zatiaľ som to nechcela,aj gynoška mi hovorila pokiaľ to nie je až také katastrofálne tak radšej nie.Mám krčové žily,tomu určite by neprispel HAK.Vieš som si všimla,jeden čas som mala nebolestivé ani prvé dni,len tak z ničoho došla a hotovo.Za posledné obdobie tak asi rok ten prvý den je nepríjemné/krče/a druhý den vie bolieť.Dufam zajtra už to bude lepšie.U gynekologičky som bola v juli,akurát v piatok som sa chystala ale ráno som to dostala.Uvidime čo daľej.
Ked niekto má dobru radu,ako bolesti a silnosť zmierniť bez hormonálnych tabletiek vyskušala by som veľmi rada.Ináč ked sa od juli to nezmenilo tak dufam že to tam mam v poriadku,mám sice malilinku cystu na jednom vaječníku,ale s tým mi nerobila nič,tvrdí že sa to vstrebe./15mm/

RNG

minapet obsahuje byliny s obsahom izoflavonov, ktore v tele ucinkuju ako slabe estrogeny(datelina a plosticnik/red clover and black cohosh/trifolium praetense ,cimicifuga racemosa)
Samozrejme, hoci to pomaha pri navaloch tepla v prechode,podobne ako vytazky zo soje, nenahradza to ubytky hormonov po vsetkych stranach.

Na to je lepsie brat materialy, z ktorych sa tieto hormony tvoria.

Ja mam vyskusane mnohokrat lekarmi radene yam, a senovku grecku na tieto problemy

titi...

Ja som tiež istý čas skušala Minapent.Bol to ceľkom dobrý prípravok.Potom sa objavil na trhu Minapent Balance.Kupila som si,lenže potom som začala mať také fľaky na tvári.Bola som aj u kožnej nevedela zistiť od čoho,tak mi povedala asi niektorá bylinka mi tam vadí.Aj gynekologička bola na tej mienke.Tak som to prestala užívať.Vtedy som to chcela brať na nepravidelnu menštruáciu,pretože hormony nechcem ani moc nemôžem mám krčové žily.Teraz rozmýšlam vyskušať niečo iné,návaly tepla sa mi vrátili,závraty všeličo.Menštuácia mi vynechá,niekedy mám až každý druhý mesiac,niekedy zas po 20-23 dní znova.Preto som aj prečítala tieto príspevky,možno niečo nájdem čo mi pomôže.

merinka

ahojte baby chcela bi som sa spitat a poradit ak je to mozne mam problemi s mendzesom vinachava mi uz niekolko mesiacov som strasne nervozna v noci sa potim mam busenie srdca a citim sa stale unavena a v noci sa zobudzam spotena skratka citim sa zle mislite ze bi to mohla bit menopavza?

tinka62

ahoj Alenka,
ja som mala už v 38r. predčasnú menopauzu.doktorka mi naordinovala hormony.tie som brala asi 6rokov.potom som prestala,lebo som hrozne pribrala.momentálne mám už kopec kíl dolu,menzes nemám už 3roky.beriem tsabl.Merilin a cítim sa skvelo.žiadne návaly,ani depresie...
tak,ja asi tolko.ahoj:)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Predčasná menopauza - Fórum - ZDRAVIE.sk