Predčasná menopauza

Príspevok v téme: Predčasná menopauza
alena tirpakova

Mám 36 rokov a lekári mi na základe zdravotných, dlhoročných problémov s neplodnosťou a následným neúspešným umelým oplodnením, ktoré skončilo potratom v ôsmom týždni diagnostikovali predčasné vyhasnutie vaječníkov a predčasnú menopauzu.Som v situácii, keď neviem na koho sa mám obrátiť,gynekologička tvrdí, že ešte takých 10 rokov musím brať hormóny pretože som ešte mladá a obvodná lekárka sa na mňa hnevá, že si nedám pokoj s hormónmi, pretože si myslí, že s nimi som sa ,,dobabrala".Zmenila sa mi postava, pribrala som 24 kg, mám vysoký krvný tlak a som na antidepresívach.Neviem aké percento žien trpí takou diagnózou, ale ešte som sa nestretla s nikým, kto by mal podobné problémy.Vie mi niekto poradiť?Som zúfalá,lekári si tvrdia svoje, majú svoje teórie ale ja to všetko žijem a som viac ako zúfalá.Chcela som mať väčšiu rodinu a toto sa mi stalo t.č.som aj po adopcii dieťatka, chcem byť dobrou mamou a manželkou.

alena tirpakova

Danielka,moju menopauzu mi diagnostikovali dávno potom ako som sa začala cítiť akosi ,,ináč".Dnes viem,že to bolo takto"približne v polovici roka 2003 mi bolo veľmi, veľmi zle a nevedela som čo mi je.Krvácanie raz bolo, raz nie, a keď už bolo tak trvalo aj 25 dní.začala sa prestavba môjho tela, trošku som zmohutnela, bola som čoraz vyšťavenejšia, vyčerpanejšia.V tom čase sme sa zaoberali počatím druhého dieťatka a zdĺhavými vyšetreniami sa zistilo, že máme problém...Krvácanie raz bolo raz nie, ja som to pripisovala psychike a na testy som minula mailand.To som ešte netušila, že som v tom až po uši-čiže v menopauze,v tej prvej fáze,k lekárom som chodila ako na klavír a nikto mi nevedel pomôcť.Chodila som do práce, vychovávala dieťa, starala sa o domácnosť, stavali sme nový dom. A ja som sa menila, povahovo - výbušná, uplakaná, stále som sa uťahovala do ústrania, depresie.Postavila som sa na zadné, objednala sa na vyšetrenie v Národnom endokrinologickom centre v Ľubochni.Tam na mňa mali čas o pol roka po objednaní - žiaden súrny prípad a mne bežal čas...Medzi tým som zvládla 2 neúspešné pokusy IVF, tretí ale s potratom,mohli to byť dvojčatá...Prišiel deň D, vyšetrenie v Ľubochni a tam mi povedali, že mi už v hormonálnom profile nabehol hormón, ktorý majú ženy v menopauze a s tým ma poslali domov.a to bol rok 2007!Trvalo to 5 rokov kým mi niekto povedal čo mi je.Lekárka mi povedala, že do dvoch rokov sa ešte môžem snažiť o bábo.My sme sa však rozhodli pre osvojenie.Dnes sme štyria a sme šťastná rodina.Preto si myslím, že aj Ty máš ešte šancu vyskúšať to a ak sa nepodarí aj to je cesta ako byť šťastná.Dúfam ,že som Ťa neunavila svojim príbehom.Veľmi Ti držím palce.Ozvi sa, budem rada.

daniela 35

Ahojte ženy,
skoro mi spadla sánka, ked som zistila, že ešte niekto má podobné problémy ako ja, teda konkrétne alenka a janka. Ja sa totiž cítim ako jediná. Môj problém spočíva v tom, že mám kolísavú hladinu hormónov a nedokážem otehotnieť ani umelou cestou.,ale najprv od začiatku: Pred 2 rokmi mi diagnostikovali endometriózu 4.stupňa, najvyššieho, t.z.,žen mám úplne nepriechodné cesty, bolo tam aj veľa cýst. Po laparoskopii som brala 3 mesiace horm.liečbu na odstránenie menzes. Po roku som podstúpila 1 cyklus IVF, z ktorého 2 pokusy nevyšli. Teraz sa chystám na 2 cyklus, ale hormóny ako keby nechceli nabehnúť. Až potom som si dala do súvisu moje dalsie príznaky - teplotné návaly, bolesti hlavy a nôh, do toho problémy s krčnou chrbticou, búšenie srdca. Menzes mám nepúravidelný, ale v poslednom čase trvá 30 -35 dní a je slabý. Mohlo by ísť o predčasnú menoopauzu? Mám ešte šancu na otehotnenie? Lekárka mi povedala,že sa to nedá liečiť. Pômôžte mi niekto, čo mám robiť, strašne túžim po dieťatku. ďakujem

[zruseny12]

alenatirp.napisem na mail ked sa bude dat,lebo som uz mala napisany mail a nedal sa mi poslat,az sa bude dat poslem ti....
aspon sa pozri na
slovakia.calivita.com

alena tirpakova

Mariaa, ďakujem za príspevok.Poteší ma každá nová informácia a budem rada ak sa mi ozveš.Ďakujem.

[zruseny12]

alenatirp.necitala som vsetky tvoje prispevky....ale chcem len napisat,ze ja beriem na menopuazu doplnky ktore obsahuju aj bylinne vytazky...a mozem ti povedat,ze sa citim po nich velmi dobre...
/ja mam 40rokov...a hned ako som ich zacala brat pocitila som ulavu.../
ak by si mala zaujem napisem ti odkial si ich mozes objednat...

alena tirpakova

Janka, ďakujem ti, že si sa ozvala.Bola som zvedavá ako dopadneš u svojho lekára.Som rada, že máš z rozhovoru dobrý pocit.Vieš,môj problém je trošku zložitejší.Pred dvoma rokmi som bola na tri umelé oplodnenia.Po treťom oplodnení som bola tehotná 8 týždňov,čakala som dvojčatá, lenže prišlo krvácanie, nemocnica a koniec.Veľmi to bolelo...Počas prípravy do mňa pichali všelijaké,,svinstvo", ktoré mi obrátilo život na ruby.Bola som ochotná podstúpiť čokoľvek pri myšlienke, že budem mať druhé dieťa.(To prvé sa ,,podarilo"prirodzenou cestou.)Od tých čias som nebola sama sebou, nálady, nesústredenosť, vypadávanie pamäte.Už som si myslela, že mám Alzheimera.V endokrinologickom ústave v Ľubochni mi urobili testy a tie vypovedali o tom, že som v procese začínajúcej menopauzy. Hormónov sa bojím.Vieš, nikomu to nehovorím ale ja sama vidím ako som zničená, strhaná.Moje blízke okolie ma berie takú aká som ale neverím, že to nezbadali.Ešte chcem v živote veľa dokázať.Po peripetiách sme si osvojili dieťatko a teraz som na materskej.Je to krásne obdobie, ale bolo by aj krajšie, keby som sa netrápila týmito problémami.Zo srdca Ti želám, aby si našla pohodu a podarilo sa Ti pomocou novej liečby vyhnúť doterajším problémom.Budem rada ak sa priebežne ozveš aj ja napíšem.Prajem Ti pekný deň.

jana 35

Ahoj,Alenka.No tak som bola včera u toho svojho gynekologa s tým,že tie lieky čo som brala od júla mi robia velmi zle,najhoršie odkedy užívam horm.liečbu.Bola som vélmi milo prekvapená a možno aj zaskočená ako sme sa rozpravali o všetkom aj o tých prírodných preparatoch.Lieky čo mi dal v júli boli oveľa slabšie ako tie predtým,chcel skusiť slabšie ,šetrnejšie lieky pre organizmus.Tie mi pravdepodobne nestačia ako tie silnejšie predtým,preto mam tie neskutočné problémy.Teraz mi nasadil ešte iné slabé lieky s nižšími davkami hormonov a k tomu mi doslova schvalil dokúpiť si aj prírodný preparát napr. zo soje,ďateliny lúčnej.Každý mesiac mi kázal si kúpiť vždy iný druh,proste obmieňať.Vysvetlil mi,že prírodné preparáty vôbec neodmieta,ale pri už uplne nefungujúcich vaječníkoch nemajú "dostatočný" účinok.Môžeš sa cítiť trochu lepšie,ale v tele napriek tomu sa môže poškodzovať cievny systém,osteoporoza,močový systém...Ja sa už na osteoporozu liečim 3 roky,1.stupeň.Pred rokom som bola na denziometrií mam v podstate už výsledky ako zdravý človek,len ešte pravý bedrový klb ma menšiu hustotu.Takže treba zvážiť ,čo je pre koho dôležitejšie.To či sa budeš cítiť pár mesiacov,možno rokov trochu lepšie,ale nebude to celkom ono,alebo bolesti kostí,časom palička,inv.vozík.Nechcem strašiť ,ale veľa som o tom čítala,nedostatok hormonov v tele no proste "chaos",veľa a veľa iných problémov s tým suvisiacich.Ja som sa rozhodla šte skusiť tie horm.+prírod.doplnky.Uvidím,ale najmä pocítim ako to bude fungovať. Tvoja voľba,čisto prírodná bude možno do buducna pre teba výhodnejšia ako tá moja,nikto nieje jasnovidec.Keby sme to vedeli určite by sme to riešili úplne ináč.Keď to teraz píšem tak sa trochu usmievam,že sme ako dva pokusné králiky,jedna s jednou terapiou,druhá s druhou.Alenka prajem Tebe aj Tvojej rodinke všetko len to najlepšie do života a snažme sa zvladnuť to s čo najmenšími ujmami na zdraví.Ahoj,časom sa ozvem ako sa mám.

RNG

len este tu pripomeniem ulohu jodu pri tvoreni roznych hormonov(priberanie a spojitost toho s mizkou cinnostou stitnej zlazy bolo v roznych temach).
Doplnanie jodu je preto dolezite pre nas, suchozemcov, co ho dostavame z potravy primalo.
Inac okrem yamu, pupalky/boraka, damiany, black cohosh, Dong Quai spomeniem aj bylinu z And, Mulungu, ktora tiez pomaha v tychto hormonalnych a nasledne aj nervovych problemoch.
.....
Tiez inych mame malo, ako zinok, selen, probiotika, vlakniny.....

Ivka 1

Alenka som rada,že sa cítiš lepšie. Máš
pravdu,lekári moc nesúhlasia s výmenou
syntetických hormonálnych liekov za prírodné doplnky výživy, hoci už sa začínajú objavovať aj takí,ktorí sú im
naklonení.Poznám jedného veľmi príjemného a ak budeš chcieť, môžem Ťa naňho nakontaktovať. Možno som Ti už o
ňom písala.

alena tirpáková

Asi Ťa sklamem Janka, ale nekonzultovala som to so svojou lekárkou.Vieš, lekári o tom neradi počujú, majú radi svoje tabletky a nepripúšťajú iné cesty.Keď som začala mať tieto problémy, lekár, ktorého pacientkou som vtedy bola nebol ochotný ani len pripustiť liečbu prírodnými preparátmi.A terajšia lekárka je ochotná zmeniť akurát momentálny liek na iný.Chcem za ňou ísť ale až vtedy, keď budem mať argumenty, ktoré ju odzbroja.Keď jej budem môcť povedať, že mi je lepšie na 100 percent a to potrvá možno pol roka, a kým mi nebude na šibnutie, tak to zvládnem.O mojich problémoch nerozprávam nikomu, pretože by ma aj tak niekto, kto to neprežíva nepochopil.Mám pocit, že je to veľmi zložitý problém, len som v skutočnosti zatiaľ nenašla lekára, ktorý by mi pomohol.Tak sa musím spoľahnúť na seba a na svoju intuíciu.Neostáva mi nič iné.