Bolesti pri pohlavnom styku... prečo?

Príspevok v téme: Bolesti pri pohlavnom styku... prečo?
karolienka

Ahojte, mám asi mesiac pretrvávajúce bolesti pri milovaní. Nič ma nesvrbí, nepáli, nemám výtok,ani bolesti v podbrušku, len pociťujem silnú bolesť pri pohl. styku a najmä pri vniknutí. Je to taký pocit, ako by ma šlo roztrhať, fakt neznesiteľné. Žijem s partnerom sexuálne už nejaké dva roky a doteraz to bolo v poriadku. Nechcem panikáriť a preto pred návštevou gyn. sa chcem spýtať vás, či sa vám to niektorej nestalo, po prípade či to prešlo samo. Ďakujem krásne

doris

Karolienka, ja zvyknem mať podobný problém ako ty a moja lekárka mi na to povedala, že to môže byť aj z antikoncepcie (beriem Yadine). Ak zistíš niečo iné, budem rada, keď to tu napíšeš ;) Držím ti palce!

karolienka

Ano chodim pravidelne, no urcite pochopis ze po prvy krat prist so skutocnym problemom je dost neprijemna predstava. Ale ved na co mame tych lekarov :) Vies neprikladala som tomu az taky vyznam, stale som si vravela: ved mimo pohl. styku ma nic neboli, ze je to mozno nejakou rankou vo vnutri a podobne. Ale pojdem, nebudem ohrozovat vlastne zdravie. Musim sa ti priznat, ze patrim k tym ludom ktory nemusia lekarov a snazia sa to odkladat do vtedy kym je to mozne.

lilinka

Vysetrenie naozajstneho problemu sa od tej prehliadky az tak velmi nelisi, cize naozaj sa netreba nicoho bat. Ale je fajn, ze chodis na prehliadky:))Prevencia nadovsetko.

karolienka

Samozrejme sa mozes spytat, mam 21. Vies ten ostych je mozno preto, ze som este nebola u gynekologa so skutocnym problemom. Proste len na prehliadku, po HAk a tym to haslo. Ale beriem si tvoju radu k srdcu, a pojdem. Dakujem

lilinka

Moze to byt este nejaky prechodeny zapal. Sice priznaky teraz uz ziadne nemas, no vnutri to moze byt ine. Bez k tomu doktorovi :) a drzim palce.

lilinka

Karolienka, to nemyslis vazne! Mne to pripada ako dost zavazny problem na to, aby si vyhladala gynekologa. Ostych sem v ziadnom pripade nepatri. A nie je celkom pravda, ze vajecniky by ta boleli aj mimo styku. Moze sa jednat o cystu, zrasty, krcok maternice, cokolvek. Treba to poriadne vysterit, aj ultrazvukom. S takymito problemami zeny chodia na gyn. bezne. Nijaky doktor si nemysli tak ako si napisala, ze dalsia s pohl. chorobou! To nie je pohl. choroba, ale vazny problem. Mozem sa este opytat, kolko mas rokov?

karolienka

Este aby som to upresnila, boli ma to vo vnutri, ale necitim tlak ani bolest v podbrusku, akor by som to opisala ako keby ma boleli steny posvy, ako keby sa nezmestil, no jeho velkostou to nie je, lebo doteraz to slo bez problemov.

karolienka

Dakujem lilinka, no musim sa priznat ze sa trocha hanbim ist s tym k lekarke. Citim sa divne, neviem co to moze byt, a vajecniky by ma snad boleli aj mimo sexu nie? Skratka nechcem aby si lekarka pomyslela: no dalsia s pohlavnou chorobou. Ja mam staleho partnera a doteraz bolo vsetko ok, nikdy som nemala problemy, tak nedokazem pochopit preco to zrazu boli...

lilinka

Karolienka, takto naozaj tazko radit, no kazdopadne bez gynekologa to nepojde. Takuto bolest rozhodne neber na lahku vahu. Ak nejde o infekciu, kedze nemas ziadny vytok ani svrbenie, mozno ide o problem ktory je este hlbsie, mozno vajecniky, cokolvek. Urcite navstevu doktora neodkladaj!