CHLAMÍDIE

Príspevok v téme: CHLAMÍDIE
trini

Dobry den,
par mesiacov mam noveho priatela,o ktorom som sa dozvedela,ze mal v septembri 2006 diagnostikované chlamidie.Bol lieceny ATB.neskôr mu zistili staphiloccoca a enteroccoca bol tiez liecenz ATB.Kontrola vo februari2007 bola negativna a aj v januari2008 vysla negativne.Teraz mi tvrdi,ze sa citi dobre a ze je zdravy.Vela som citala o tejto pohlavnej chorobe a velmi sa jej bojim patri k tym najhorsim.Chcela by som sa spytat ci je tu taku moznost ,ze by tie bakterie mohli v nom este prezit a mohol by ma nakazit?Mam od neho ziadat este jednu kontrolu aj ked tvrdi,ze je velmi bolestiva? Velmi sa bojim!
Viem,ze je tu par clankou s touto tematikou,ale neboli zodpovedane moje otazky....tak este raz.
Vopred dakujem za vsetky uzitocne rady!

trini

jancecka...tak sa hlavne upokoj,ked este nevies na com si!!!
Chl.v dnesnej dobe patria po rakovine a HIV-AIDS medzi tie najhoršie!!Ich liečba je ošemetná,dlahá a často neuspesna!Tak sa musi opakovat a môze sa stat,ze sa clovek stane rezistentnym.To je dobre ,ze Ti dr. dala robit tie testy,dr.to casto prehliadajú a tak dochudza ku komnlikuciam.Ale jedno je isto ,ze chl.tracho. sa dajú dostat vylucne len pri pohlavnom styku a vraj casto nepomôze ani ochrana!!!!
Existuje vsak par ojedinelych pripadov,kedy sa clovek nakazi pri kontakte s kontaminovanymi vecami napr.spod.pradlo,uteraky ale ta pravdepodobnost je ozaj mala.

jancecka

trini ja neviem, normálne mi je do plaču, už dlhšie sa pokúšame s manželom o bábätko, nedarí sa mi,mám neprechodné vajcovody čo mi zistili na laparoskopii, manželov spermogram bol v poriadku, doktorka mi brala aj výter na prítomnosť chlamýdií ale netvárila sa zhrozene, ja som myslela že je to niečo ako kvasinky, sa bojím žeich mám ale ako som sa dočítala, nemala by som,lebo ja a môj manžel sme si boli prví, na sto percent, tak by som sa vlastne nemala ničoho báť, som zmätená a asi aj tak píšem, prepáčte, sa mi trasú ruky

jancecka

nie Trini, tomu neverím, nedá sa to nejako inak dostať? a nevieš aké príznaky mám cítiť? výtoky? alebo čo, ja nič nemám

trini

Nákaza chlamidiami je 60%.Ak Ti zistia pohlav.chl.tak ver,ze jeden z Vas nezije len v tomto Vasom vztahu!!!
Pre chlapa je to bolestivejsie,pretoze mu budú robit vyter z urethry....a oni su aj tak upistany!

jancecka

lebo mne povedala doktorka, ak sa potvrdí že mám tie svine, tak sa musí preliečiť aj partner lebo inak to je začarovaný kruh D:

jancecka

prepáč trini ale ostala som šokovaná a teraz ďalší šok, tvoj priateľ vraví je tá kontrola je bolestivá?

trini

Sorry jancecka,ale na otazky otazkami???? :(((
Chlamidie sú dva druhy bud trachomomatis alebo pneunomaie jedny sadajú na mocovopohlavné a reprodukcne organy a tie druhe postihuju dolne a horne dychacie cesty.Tak to Ti dúfam staci,teraz je otazne ktore Ti zistia!
A odpovie niekto na moje otazky pls?!!