CHLAMÍDIE

Príspevok v téme: CHLAMÍDIE
trini

Dobry den,
par mesiacov mam noveho priatela,o ktorom som sa dozvedela,ze mal v septembri 2006 diagnostikované chlamidie.Bol lieceny ATB.neskôr mu zistili staphiloccoca a enteroccoca bol tiez liecenz ATB.Kontrola vo februari2007 bola negativna a aj v januari2008 vysla negativne.Teraz mi tvrdi,ze sa citi dobre a ze je zdravy.Vela som citala o tejto pohlavnej chorobe a velmi sa jej bojim patri k tym najhorsim.Chcela by som sa spytat ci je tu taku moznost ,ze by tie bakterie mohli v nom este prezit a mohol by ma nakazit?Mam od neho ziadat este jednu kontrolu aj ked tvrdi,ze je velmi bolestiva? Velmi sa bojim!
Viem,ze je tu par clankou s touto tematikou,ale neboli zodpovedane moje otazky....tak este raz.
Vopred dakujem za vsetky uzitocne rady!

chlamydie

chlamydie su vyrusy
a najviac sa prenasaju pohlavnym stykom, slinami, krvou, ale aj vzduchom sa daju. Zalezi od imunity cloveka.

jancecka

no skoro som spadla zo stoličky, to naozaj sú chlamídie pohlavná choroba? mne robili testy na ne, čakám na výsledky, ale ani slovo nepadlo že je to pohlavná choroba a od koho by som ich tak dostala? Ved môj manžel je môj prvý partner a ja jeho, kto vie viac o tejto hnusobe nech napíše