Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
Torina

Máme 4-ročnú dcéru, ktorá má ekzém v podstate od narodenia. Lieči ju aj kožná lekárka, aj alergiologička, ale ja žiadne zlepšenie nevidím. jediné, čo jej pomáha, je more. Toto leto sme skúsili Podhájsku, ale to bol horor, veľmi sa jej to zhoršilo, je možné, že tam chytila nejakú infekciu. Teraz by sme mali ísť na liečenie do Trávnice a chcela by som vedieť, či s tým má niekto skúsenosti. Ja mám pochybnosti, lebo vraj sa tam používa ten istý prameň ako v Podhájskej.

damian

Maria, vyluc vsetky potencialne alergeny (na cas), vratane grepov a jusov, vratane aloe. Davaj malej 10 ppm koloidne striebro (1 pl 3 x denne) a potieraj ju tym (na potieranie je lepsie silne, aspon 20 ppm). Potieraj ju mocom ako som pisal.

Potom, az ekzem uplne zmyzne, POMALY a opatrne pridavaj akekolvek ovocie do stravy.

Ty pi koloidne striebro 20 ppm a tiez nejedz zatial ziadne potencialne alergeny.

Asi by si mala jesta aj probiotika (10 mld @ kapsula) na upravu crevnej mikroflory.

maria03

Damian a RNG,myslite si,ze sa este moja dcerka moze z tohoto ekzemu dostat aj v takomto pripade?Lebo kdesi som citala,ze nie.

maria02

Ekzem jej diagnostikovali asi v 7.mesiaci. A myslim si,ze spustacom som bola v nevedomosti ja.Kojim ju totiz od narodenia a ked som zacinala nejaku virozu,nesmela(slebo nechcela kvoli malej) brat ziadne lieky,lebo clovek nikdy nevie.No,ale stale mi zabral 100% grapefruitovy dzus,denne som vypila asi 1 liter-pila som ho asi 2 dni.A tak som to robila pocas celeho kojenia,ked na mna daco"liezlo".Ja som stale z toho hned dostala,ale neuvedomila som si,ze tym som pravdepodobne vyvolala ekem u dcerky.Prisla som na to az neskoro,ked som si vsimla,ze ekzem sa jej stale zhorsil po mojom grapefruitovom dzuse,alebo ked som si neskor davala vit.C tbl.
Teraz jej davam pit a natieram ju gelom Aloe Vera z USA,za cca 800sk,od jednej dilerky.A myslim,ze jej to aspon zatial pomaha. To je cele.

RNG

kedze exemy mozu bytr aj z vnutornych pricin aj z vonkajsich dost tazko sa na ne navrhuje doplnok. Zrejme treba vyskusat rozne, kym clovek na to dojde, co je vlastna pricina exemu.
Odporucam okrem rybacich olejov, kokosoveho oleja(zvonku s pridavkom citricidalu a zvnutra ako sucast jediel), probiotik, aloe vera, sarsaparilla(caj z korenov, zvnutra aj zvonka), rozne riedene esencialne oleje, emu olej....
Niektore infekcie, ktore vyzeraju tiez ako excema (trush) sa daju potlacit postrekom koloidnej striebornej vody, hlavne sa to tyka babatiek.

damian

Mariaa, velmi ma tesi, ze malu stale kojis.

Prosim, napis mi, kedy sa ekzem zacal vyvijat. Nebolo to kratko po ockovani?

Nie je nahodou problem v tvojom organizme? Nepouzivas nahodou tie detske olejceky (z parafinu)?

Najlepsie urobis, ak ju budes natierat vlastnym (jej) mocom. Aby si niekto nemyslel, ze som sa zblaznil a neviem, co pisem, tu su clanky -odkaz odstránený-

elviee

Mam pocit, ze na tom Zenixe je napisane, ze nie je pre deti, ale je to 500mg koncentrovanej EPA, mozno by mohol RNG napisat svoj nazor. Pupalkovy olej sa tiez da kupit normalne v lekarni v tobolkach, tam je ze je od 3 rokov. Ale ten Eucerin mi zabral dobre- telove mlieko.

maria02

OK Elviee.Este mi prosim Ta,povedz,aka davka je vhodna z tychto pripravkov pre 22mes.dieta?A ako dlho je potrebne to uzivat a aky liecebny efekt mozem ocakavat?Vdaka.Su to totiz pre mna uplne nove a nezname nazvy liekov,preto sa pytam,lebo nemam o tom paru.:-)

Mimi323

Maria, z lekarne by som už nič neupila, po vlastných zlých skusenostiach. Ak chceš fakt kvalitné a cenovo dostupne veci, tak pozri badateľ :)