nadcha a antibiotika?

Príspevok v téme: nadcha a antibiotika?
evikkk

Prosim Vas pomozte mi mam strasnu nadchu nemam horucku ani hrdlo ma neboli len furt kycham a obcas zakaslem.Doktorka mi dala antibiotika Megamox. V piatok mam oslavu mojich narodenin ktora sa uz neda zrusit pretoze pridu ludia aj so zahranicia a ja neviem ci nebude lepsie si ich nedat a liecit sa sama nahrievanim a potenim ako si ich dat a do dvoch dni mi asi ani nezaucinkuju..ci?Preto sa pytam lebo naposledy som mala z antibiotik gynekologicky problem a nebolo to najprijemnejsie a uz to nehccem zazit...Samozrejme nebudem moct pit alekohol co mi naozaj az tak nevadi ale stale som na pochybach.A obcas mam pocit ze doktorky davaju antibiotika zbytocne...dakujem

majka_

uz mi je kusok lepsie. u lekarky som nebola, len som sa nalievala horucim cajom. mam este upchaty nos a obcas kychnem, ale je to v pohode. ked nemusim ist von, tak nejdem.

RNG

sirokospektralne antimikrobialne latky zasiahnu viac infekcii, nez len bakterialne. A mnohe su pri tom ucinnejsie na bakterie, ako atb. Niektore pri tom neznicia probiotika v crevach(GSE, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov a hromada antiviralnych co som uz x-krat menoval

evikkk

tak som si ich dala a asi zabrali..neviem potila som sa a lezala v posteli ale tak asi zabrali aj antibiotika...hlavne ze je lepsie...a co vy baby?

majka_

ja uz mam teraz tiez nadchu a uvazujem, ci zajst za doktorkou, aby mi dala lieky nejake ci nie. akoze len trosicku ma hrdlo bolelo a som bola kustik horucejsia, ale az velku teplotu som nemala. ide o to, ze mi v stredu uz zacina skola, nechcem vymeskat hned na zaciatku a ze teraz kazdy druhy den chodim na brigadu - take stalejsie to je, ze si nemozem povedat, tak teraz nepridem... asi pojdem k lekarke az v piatok, ak by to neprejde. uz som sa dnes rano citila trosku lepsie, ale teraz vecer som sa viac rozkychala... joj.

mirka 23

No ja sa zásadne liečim bez antibiotík. Lekárky predpisujú antibiotiká ako na páse, len aby im tá firma zaplatila dovolenku. Vraví sa, že chrípka trvá s antibiotikami týždeň a bez nich 7 dní. Evikk, neviem ti poradiť, či máš tie antibiotiká brať, ale môžem tí poradiť super vec - Mumio, dá sa kupiť v lekárni (55sk) oveľa rýchlejšie sa vyliečiš. Sú to prírodné tabletky, chutia hnusne, ale účinkujú. Denne môžeš vypiť aj 3 a zapi dostatočným množstvom tekutiny.

lea

ahoj ja som mala pred 3 tyzdnami prisernu nadchu, asi z dakeho virusu, ale neprechadzala mi, tak som si dala antibiotika a zabrali. ja mam prave taku doktorku, co silou mocou nechce davat antibiotika, ale minule som sa s kaslom trapila 2 mesiace a aj tak som ich nakoniec musela brat