ppp??? zoznam co som dnes jedla

Príspevok v téme: ppp??? zoznam co som dnes jedla
jojka551

dnes som zjedla:
1×jablko
50g syru
3 lyzicky coko jogurtu
1/4 horalky
100g bieleho masa (teraz si pon idem)
Dnes je to v pohode ale napr. vcera vecer som zjedla s mamou dezert a potom sme si dali napoli rybu a potom som sa uvedomila ze je to vela a sla som to vyvraciat. niekedy mam proste take nutkanie to dostat z tela prec.

pusate

alllllaa, to sa ti zdá až taká tragédia ak pár kg pribereš? a k čomu je ti tá vychrtlosť? nikto ťa za to neobdivuje...i ked ty by si bola chudá aj keby si pribrala 10kg a ten menzes sa ti nevráti ak ostaneš 37kilová...musíš si uvedomiť,že chudosť nieje to najdôležitejšie na svete,a vzdať sa tej myšlienky,že do konca života nesmieš pribrať ani kg,lebo inak sa z ppp nikdy nedostaneš, pretože anorexia+ extrémna vychrtlosť + čas= zničené zdravie+čas=SMRť!!!je to kruté ale je to tak,musíš si vybrať: buť ostaneš taká vychrtlá,nevráti sa ti menzes a nikdy nebudeš normálna,a za pár rokov budeš pod zemou alebo sa vzdáš svojej vychrtlosti,priberiš zo pár kíl,vráti sa ti menzes,budeš normálna a zmieriš sa s tým aká si a za pár rokov si už ani nespomeneš že si mala ppp,a ak aj áno,bude to len nepríjemná spomienka
aj ja som stála pred mesiacom pred takýmto rozhodnutím,a tiež som mala 37kg ale 152cm,aj tak som nebola až taká chudá ako ty a teraz som pribrala,mám zatial 40kg a aj to je na moju výšku vraj málo, doktori mi doporučujú 45kg tak tebe by doporučovali minimálne 47kg,tak pokojne môžeš pribrať aj 10kg a TUčNá NEBUDEš!!! IBA NORMáLNA A ZDRAVá
v tvojom prípade je strach z pribratia blbosť,skôr by si mala mať strach z chudnutia,to by ti ublížilo milion krát viac!!!!
zamysli sa nad sebou,že čo je zmyslom tvojho života a ak prídeš na to,že chudosť,tak to treba zmeniť,pretože to jediné je choré....

alllllaa

nikus:ahojky citala som to 2krat,ale doteraz mi neprislo na um,co si tym chcela napisat...teda vysvetlit?moze sa mi nieco stat alebo nechapem..ano mam 16ocm a 37kil...ja sa snazim a hovoim si stale ze uz staciii uz nech som normalna len to sa neda...nikto o tom nevie ale ani nemoze..ked to poviem rodicom zoberu to v zlom a budu sa zbytocne trapit velmi dobre ich poznam..ja z toho vyrastiem ...uz rok ma to trapi v tvojom pripade to je len rok ale ked stale sa ja nad niecom trapim uz mi to lezie na nervy..teraz sa len modlim aby som mohla jest co chcem a nepribrat...kamaratky nemam vela nemam sancu chodit von tu v dedine si skoro nikto s nikym nerozumie..takze asi tak:/..a vazne vysvetli mi prosim ta co si tym chcela npisat co sa mi moze stat alebo co hm?a inak menzes som tento mesiac nemala://///

nikus

Ahojte.Alllaaa, máš 14, ty to môžeš ZASTAVIŤ ešte na začiatku!!! Asi všetky ľutujeme dňa, kedy sme vstúpili do začarovaného kruhu ppp. Ja s tým bojujem roky, som z toho nešťastná, NESPRAV tú istú chybu!!! Jasné, že človek sa učí naj na svojich chybách, ale tu ti ukazujeme, že ty nemusíš. Nekecám to len tak, ZOBER si to ale k srdcu!! Teraz ťa ppp pohltí tak, ak! už nie, že bude ťažké uveriť, že žiť sa dá aj s normálnym jedením a budeš určite pre niekoho tá najkrajšia. Neviem či ste nemali biológiu, alebo či nevieš nič o dospievaní, ale poviem ti tak, že baby normálne pri dospievaní okrem iného získajú oblinky, a s tým aj menzes, potom poznám baby, ktoré stále rovnako jedli a ešte aj zoštíhleli. Teraz potrebuješ živiny na všetky procesy, ktoré sa v puberte vyvýjajú- kukni na nete.Ty si teraz kostra!! BMI = váha v kg /výška v metroch na druhú. U teba je to LEN!!14.45!! A získaj sebadôveru, netráp sa maličkosťami, neber si moc k srdcu, ak ťa niekomu nesedíš, ani tebe všetci nesedia.Chodievaj von , nájdi si nejaké hobby, dopraj si pochvalu, ak sa ti niečo podarí, nemaj privysoké požiadavky na seba...Neviem, či to v tomto veku pochopíš, ale zober si to k srdcu čo najskôr!

dot

lilllaaa: pocitat kalorie je podla mna starta casu, ale ak je to pre teba jedina cesta ako sa naucit normalne jest....Pokial nemas spomaleny metabolizmus (spomaluje sa pomoc diet) malo by ti stacit okolo 10000kJ na den pri beznej pohybovej aktivite. Z toho ranajky asi 2000kJ, desiata 1500kJ, obed 3000kJ, olovrant 1500kJ, vecera 2000kJ... Ale radim ti rataj len zo zaciatku, kym sa naucis kolko ma co aj ked ja osobne by som to urco nerobila. A obcas si kludne dopraj aj daco navyse sak ani tie tabulky neni su presne...

sasa

ach som rada ze nemam esteaj anorexiu alebo bulimiu, nevraciam, obcas sa prejem, obcas jem minimum ze mi je az zle a obcas jem normalne...asi ako kazdy v mojom veku(dufam)len som vela cvicila, a to uz je za mnou

lilllaaaa

pusate:uz ta chaapem no a ked nechcem pribrat ale chcem si udrzat hmotnost tak kolko kcal a kolko kj za den mam prijat??aby som si hmotnost udrzala

pusate

lillaaa
pochopila si to zle!ja nevravím 1500kj ale 1500KCAl!!!!!to je cca 6300kj,a ak chceš rátať tak musíš vedieť rozdiel medzi kj a kcal,bo niektoré produkty majú na etiketách údaje v kj a iné zas v kcal..
1kcal=4,2kj, ale aj tak je rátanie kj a kcal totálne zbytočná záťaž...

liiiilaa

pusate:ale nepochopila som ta...1500kj mam za cely den zkonzumovat alebo jedno jedlo napr.ranajky by mali mat 1500kj aj obed aj vsetko?ja som chcela vediet ze kolko kj za den by som mala zkonzumovat a kolko kj by mali obsahovat ranajky obed desiata olovrant

pusate

lilaaa,ak nechceš chudnúť ani pribrať tak okolo 1500kcal za deň a rozdeliť na 3 hlavné jedlá s viac kcal a 2 doplnkové s menej ale presné rozdelenie je u každého individuálne,podla spôsobu života...