Pribratie počas tehotenstva

lenuliatko

ja chodim plavat k svokrocom lebo maju ryty bazen v dome a vyuzivam ho len ja a svokor chodi kazdy den skoro plavat.a je to tam ovela cistejsie ako niekde na plavarni.gynekologicka mi to v tomto pripade povolila.a okrem toho nic take tazke nerobim.uz len soferujem.ale to je premna relax.

dd

ved vsak aj ja som mala perfektny tlak pocas celeho tehu..o tej chorobe som vedela - ze sa to vyskytuje u niektorych buducich mamiciek a ze to moze ohrozit zivot.preto som sa na to puchnutie pytala gynekologicky..ale tak tuk tuk tuk, nic sa nestalo a sme obe v poriadku :)

duška

Ja som mala krvný tlak perfektný počas celého tehotenstva a keď som sa pýtala svojho gynekológa,že prečo a ako vzniká tá tehotenská choroba,tak povedal,že to sa nedá povedať z čoho to je a že sa to vyskytuje u niektorých žien.Ináč to nieje sranda,ste spuchnutí jak balón,ťažšie sa pohybujete a môže to vážne ohroziť stav nielen vášho dieťatka ale aj váš.Nechcem vás strašiť,ale pri akýchkoľvek príznakoch puchnutia sa obráťte na vášho gynekológa.A aj vaša váha pôjde samozrejme vyššie ako by ste chceli.

dd

inak aj mne nohy dost opuchali(tiez po porode odpuchli..ale mne doktorka vravievala, ze pokial to nie je nejake strasne, ze je to normalne..a pri preeklampsii je este dalsich par priznakov, tusim aj zvyseny krv.tlak), aj ked som sa hybala..ja som pocas tehu chodila este na vs, na konci 8.mes.som robila posledne skusky 4.rocnika letneho semestra, takze ja som to cestovanie a chodenie s kamaratkami do a zo skoly(z a na privat) brala ako zdravotne prechadzky..mali sme to dost daleko :).plavat som nechodila, ta myslienka mi aj napadla, ale ked som sa na to spytala gynekologicky, tak na mna zhrozene kukla, ze ci si koledujem o nejaku infekciu..plavanie zboznujem a preto mi to bolo velmi luto..inak som bola tiez cez tehu dost taka..hm.ako to napisat..rychlo som sa unavila, zadychala..ako keby mi mala brala prilis vela energie..co som mala spolubyvajucu na private, tak jej teta bola tiez tehotna a tiez mi vravela, ze ona bola uplne ina, ze stale by len cosi robila..neviem, ci s tym ma nieco spolocne aj vzrast buducej mamicky, ak ano, tak sa ani necudujem :D, ze som byvala taka unavena :).

lenuliatko

lenze mojej kamoske zle nebolo.citila sa dobre aj vyzerala dobre.ale ona proste je taka nejaka cudna.mala som pocit ze to berie ako chorobu a nepreziva to tak ako ja.a pritom je o vela dlhsie vydata ako ja a uz maju synceka.
ja sa citim uz teraz dobre.na zaciatku tehotenstva som vracala a zmenili s ami chute bolel ma chrbat a hlava.neskor zase prsia co je asi normalne.a inac sa citim uplne skvelo.ako keby som mlada nemozem povedat lebo mlada som.ale co ja viem citim sa fakt dobre.ja si to babo uzivam.nie je nic krajsie ako pozorovat na sebe v zkadle ze to male uz rastie a ze je len moje a manzelove.doslova sme si ho vysnivali.ked sme sa vzali uz po tyzdni nam nieco chybalo tak sme sa sami citili v byte tak sme sa pokusali o male a podarilo sa az po 4 mesiacoch.

duška

Vieš moja,nie každý prežíva tehotenstvo rovnako.Niekto je zaspatý,unavený,nevládze nič robiť a len by leňošil a je mu v kuse zle.A iný by len v kuse niečo robil,niekam chodil,bol v pohybe a žil zdravo.To je tvoj prípad.Netreba nikomu zazlievať ako sa správa počas tehotenstva.A netreba to ani s ničím preháňať,ale tak normálne to brať.Napr.ja osobne nezávidím babám,ktorým je počas tehotnstva zle,lebo vracajú.Ja som ani počas jedného takýto problém nemala,ani raz.Ty sa ako cítiš?Ja myslím,že si v pohode a tak to má byť.

lenuliatko

mas uplnu pravdu.a to sa snazim cely cas vysvetlit aj manzelovi.ale uz sa trosku upokojil a neberie vsetko tak nesmiene vazne a nezvelicuje aspon.mala som jednu kamosku ktora ked bola tehotna nic nerobila.len sedela doma ani vonku nechodila ako keby mala nakazlivu chorobu.cele tehotenstvo prelezala a prespala.vobec sa nevedela uvolnit ani sa nebola nikde zabavit.necvicila neplavla vobec absolutne nic.mala som z nej nervy len.neviem preco bola taka.

duška

Lenuliatko,máš pravdu,tehotenstvo nieje choroba,je to dar a dieťatko je zázrak.A pohyb vám obom len prospeje.Aj ja som občas zhrešila čokoládkou,zmrzkou,aj niečim slaným.Keď to nepreháňaš tak je to potom v poriadku.Veď aj bábo v brušku má svoje chute a tie mu snáď neodoprieš.

lenuliatko

to osm nevedela ze je nieco take.waw.mne nohy opuchali ale uz davnejsie ale to fakt len tak mierne ani brusko som nemala este.teraz uz nic.doktorka mi povedala ze robim dobre ked sa hybem.plavanie je vraj dobra vec.a chodim a prechadzky kazdy den.musim sa predsa hybat a nie len lezat doma.tehotenstvo nie je choroba.je to sucast mna chcela som to tak sa aj musim o seba starat.beriem aj vitaminy a tak.a manzel domna vecne pcha nejake zdrave somarinky.obcas mi to uz lezie na nervy lebo to prehana.rad vari cestoviny talianske jedla a cinu.ale ked nema cas nemusim sa napchavat kapustickou a takymito vecami.vtedy si dam normalne zdravo cipsy a zmrzlinu :D

duška

Lenuliatko,mne počas 2hého tehotenstva tiež začali dosť opúchať nohy,a celá som sa nejak nafúkla,a došlo to až tam,že som si nemohla pomaly nič obuť.Tak som asi mesiac pred termínom zašla za svojim gynekológom,vravím mu,cítim sa ako spuchlina.A on,vraj mám takú tehotenskú chorobu-preeklampsia sa to volá a musím hneď do nemocnice.Tak som si zbalila švestky a celý čas v nemocnici čo som ležala-1 mesiac,tak mi dávali infúzie a lieky,len aby som neporodila skôr,lebo prvé bábo som porodila o 13týždňov skôr a báli sa,aby aj 2hé takto nedopadlo.Myslím si,že aj tou mojou chorobou som toľko pribrala,pretože som bola naliata vodou a až po pôrode som "odpuchla".Držím tebe aj tvojmu bábu všetky prsty.