ste starinari?Nic neviem vyhodit.Je to chore?

Príspevok v téme: ste starinari?Nic neviem vyhodit.Je to chore?
starinarka

Nemam kam uz davat vecitotalne prepachte skrine a pivnica/Kolko mate veci na nosenie{napiste mi pocet triciek a nohavic a pripadne pocet topanok.,Ja mam pocit ze toho mam strasne vela a nemam to kam davat {asi 200 triciek 50 topanok..radsej nebudem pokracovat}Vyzadujete saty? ako casto?Vsetko skladujem ..aj tanierky po babke. No mam asi nejaku diagnozu...:}

lea

ja stare oblecenie dam na kontajner a o pol hodinu tam nie je. kedysi som pretriedene satstvo nosila do cerveneho kriza, tesili sa. ale neviem, ci to este tak funguje. alebo myslim, ze aj katolicka charita v Ba zbiera take satstvo a dava to bezdomovcom.

poliewoocka

My s mamkou robime pravidelne "poriadky" sebe, ale aj inym ako napr. starkej:) ta tiez nic nezisti, ked vyhodime. Nechce vyhodit naozaj skoro nic, ved co keby to este aj vnucata potrebovali:D veci prichadzaju a odchadzaju...treba sa s tym zmierit. Stare oblecenie, fakt nenositelne-myslim tym, ze by to nenosil nik z nasej rodiny davame do igelitiek a polozime pred kontajnery pre bezdomovcov a "vyberacov kosov". Hracky sme zaniesli do detskeho domova, nechali sme si zopar plysakov a babiky Barbie-to je nostalgia, s tym sa jednoducho este dlho nerozlucite:)

tak to je

to je tiez pravda, ze mnoho ludi obnosene veci neprijme. ale tak ako pisala mariaa, velakrat je inzerat na temu /kto daruje alebo lacno preda oblecenie pre deti vo veku bla bla./ - to je dobra prilezitost sa ozvat. a taktiez niektori ludia z okolia. napriklad nejaka viacpocetna rodina sa istotne potesi. poznam konkretne jednu taku rodinu - maju 6 deti a velakrat sa pre ne robili samostatne zbierky obnosenych (alebo aj novych) veci. vzdy sa velmi potesili a tak by to malo byt.

[zruseny12]

...ja som si dala inzerat do Slovenky...kde je inzercia-rubrika darujem....a hned prvemu kto mi napisal som poielala veci...po detoch...
teraz som davala jednej pani v praci-upratovacke a tak...kto mi pride pod ruku...nie kazdy chce obnosene veci i ked na nove nechce/raz som ponukla veci kamoske,ta len ohrnula nos,tak radsej pomaham tak bud cez inzerat,alebo kto si o to povie...

wowo1

Viete o nejakych bazaroch? Na zapade je plno bazarov neviem ci vobec na slovensku su. Co poznam Second-handy beru zdarma oblecenie zo zapadu s kontarnerov co su urcene na odvoz do Afriky a tu na tom bohatnu.Davam veci pred kontajner pre bezdakov.Len mi je to luto ze casto krat uplne nove veci.Tak ich skladujem.skine na oblecenie mam 3 velikanske a narvate.

mirka 23

Lenže ľudia, do detského domova nechcú staré veci, chcú len nové a najlepšie keby boli značkové. Domovy majú kopu prachov. Ja keď prinesiem veci ktoré nenosím sesterke na Ukrajinu, tak sa teší ako malá, a keď prídem o dva roky zas, tak tie veci stále nosí. Je o 3 roky mladšia, takže z čoho ja vyrastiem, tak jej je to akurát, a máme aj rovnaké postavy.

olala

take poznam:)a potom pride situacia ze sa nas.... a vsetko rad radom povyhadzujem.aj to co nechcem:Dale hned mam lepsi pocit...

jancecka

baby, ak máte nejaké kontakty na domovy, ktoré nie sú prieberčivé,alebo rodiny,ktorým by to pomohlo, poslala by som im poštou, no v mojom okolí sa nikto taký nenašiel, ak máte, tak mi pošlite na e-mail: jancecka@azet.sk