Su testy s glukomerom postacujuce?

Príspevok v téme: Su testy s glukomerom postacujuce?
mlk

Ahojte,
mala som podozrenie, ze mam mozno cukrovku, lebo dost vnimam zmeny hladiny cukru v krvi, najma pred jedlom-taka malatnost a castejsie mocenie.
Preto som si pozicala od kamaratky, ktora ma uz dlhsie cukrovku glukomer, ktory prave nepouziva, a asi 10krat som si zmerala cukor.
Vysledky boli asi taketo: 4-5 tak 3 hodiny po jedle, 6-7-8 pol az hodinu po jedle. Nejake prilis nizke hodnoty som nenamerala ani nalacno, tj tak 3.5-4.
Prosim, nemohol by mi niekto poradit ci je to v norme? A ci tieto samo-testy su postacujuce?
U lekara mi robili krvne testy (aj glukoza tam bola) asi pred rokom a pol, a vtedy to bolo nalacno skor ku hornej hranici ale este stale v norme.
A ked som bola mala ma poslali so zvysenim cukrom na dia testy, ale potom mi povedali ze nemam diabetes (ale pravdepodobne som v rizikovej skupine).
Aj ked som mozno iba den predtym zjedla prilis vela sladkosti :)

Uvitam akekolvek rady :)
Dakujem

hepiend

mlk,jec hlavne surovu stravu,skôr viac zeleniny ako ovocia a nedaš doktorom nikdy šancu...lebo ak sa už raz niečo pokazi,tak je zle,potom sa už liečia žial len priznaky...na viac zatial medicinska mašineria žial nema...tie tvoje vysledky su akotak v norme,raz uz mi doktori dokonca tvrdili,že cukor v krvi do 10 mmlol je dobre haha...pametaj,že hladina cukru v krvi ,tak ako vsetko je len vysledok toho,čo človek do seba v akych davkach ako často naprata...a telo bud este stiha to korigovat,alebo už nie...ved aj ono je len človek :o)))) a ma svoje limity
kto raz okusi rafinovany(vlastne telu cudzi)cukor,ten sa zacne zučastnovať glukozovej hupačky: jednoduchy cukor donuti rychlo vyrobiť adekvatne množstvo inzulinu ,aby sa cukor v krvi z korigoval do normalu,lenže po takej akcii cukor sa nezastavy na okolo 6mmol,ale klesa dalej pod normu okolo 4mmol a ak sa nezjedia aj zložite sacharidy,ktore sa rovnomernejšie rozkladaju,tak dotyčny je podraždeny a zase si to uhasi sladkostou....az kym sa to po čase nepopsuje...čo dodať...každy sme strojcom svojho šťastia...

kiki

ahoj,ja len tak strucne: 3.5-4 je pre mna ako diabetika uz hypo, tvoje ostatne hodnoty su podla mna v norme,ale ak chces mat istotu,chod radsej k doktorke, ale podla mna sa tym prilis zaoberas, neprivolaj si to,cukrovka nie je sranda.a este-malatnost pred jedlom by malo byt hypo,ale caste mocenie je zase hyper