Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zvacsena uzlina na krku

miska 2604

Dobry den chcem sa opitat na pravej strane krku sa mi objavila hrcka na dotik je bolestiva tipujem ze je to uzlina.objavuje sa mi docela casto.chcem sa opitat ci je potrebne s tim ist k lekarovy a ci sa mam coho obavat.dakujem

alexandra.rr

Tu www.zdravoteka.sk píšu, že u nebolestivých zväčšených uzlinách sa musí uvažovať aj o možnosti nádorového ochorenia a skôr, ako sa spraví chirurgické vyšetrenie vyoperovaním lymfatickej uzliny a histologickým vyšetrením, tak vlastne si človek nemôže byť ničím istý.

Barborenka

Dobrý deň. Ja som mala uzlinu na krku a podpazuší bola som na vyšetrení PET-CT KDE NA KRKU SVIETILO ,operovali uzliny ,ale nádor bol našťastie nezhubný. Nedajte sa odradiť lekármi a žiadajte si odborné vyšetrenie.

Stary222

Chcem sa opýtať neviem presne koľko to uz je dlho ani kedy sa to presne objavilo ale našla som si za krkom vzadu na pravej strane hrču vraj je ako hrasok ale podľa mna ako to cítim je o čosi väčšia a je tvrdá a neboli na dotik okrem nej mám este za uchom dve malé ako hrasok nebolia ani tie no pod bradou sa mi vytvoril zhluk uzlín veľkosti tak 18.4mm bola som s tím aj u obvodnej lekárky ktorá mi povedala že sú to uzliny ale pre istotu má pošle na krčné tam mi povedali že kde to vydela že uzliny nebývajú v zadu že to je tukového pôvodu poslali má preto na Sono tam to potvrdili že vraj sú to tie uzliny poslali má znovu ku krčnej aj s výsledkami tá mi povedala že to je zrejme tím že som mávala často zápal v tele a prekonala som v detstve 2krat zápal pľúc a preto sa to asi takto prejavilo no keď som jej povedala že nech mi zoberie nijakú vzorku tak mi odpovedala že je to malé že nemá ako tu vzorku odobrať nebýva mi naštastie zle cítim sa v pohode len niekedy som trochu unavená inak dá sa chcem vás poprosiť kto mal niekedy takito problém ako ja nech mi napíše dúfam že to neni fakt níaka rakovina dakujem.

uzlina

Neviem ci to je uzlina, ale tiez mam na pravej strane asi zväcsenu uzliniu. Je to ako sval, mam to na oboch stranach ale na tej pravej to je väčšie. Je to tvrde a tiahne sa to zpod sanky dole krkom.
Bol som stym u obvodnej a dala mi nato octanovu mast, no zatial je to rovnake. Bojim sa aby to nebola nejaka rakovina. Mam 18 rokov.

Severka

Marcella a môžu sa mierne zväčšiť uzliny aj pri chronickom zápale štítnej žľaze a pri zvýšenej činnosti štit. žľaze. Lebo mám aj jedno aj druhé.

Lebo v krvných testoch mám dva antigénny proti štít žľaze. Jeden mám v norme a na ten druhý sa nevyjadrili.

Severka

Keď mám chronický zápal štítnej žľazy a ešte tomu počiatočné štádia zvýšenej činnosti štítnej žľazy.

Bola som na kontrole u endokrinologičky a nahmatala mi uzliny. Že pri tejto chorobe je to normálne. A hlavne pri chronickom zápale. Tak ja neviem.Mám antigény proti štít. žľaze.

A tiež mám mierne zväčšené uzliny a bolí ma celý krk. Od hora do dola aj krk na zadu, hlava a pri prehĺtaní cítim bolesť. Mám nádchu, bolí ma hlava, oči. Minule som sa tak cítila a bola som chorá. No, zápal hrdla a zachripnutosť. :-(.

Toto počasie je plné vírusov a baktérii, lebo je ako na jaro.

Marcella

Som študentka medicíny a hoci netreba podceňovať uzliny, ale zase ani panikáriť. Väčšina uzlín sú uzliny reaktívne, čiže buď reagujú na zápal, alebo sú následkom iného ochorenia ako rakovina.
Na krku sa väčšinou zväčšujú po zápaloch hrdla, ale aj pri zubných infekciách.
Pokiaľ sa nezväčšujú, tak ich stačí sledovať. Zápalové uzliny sú väčšinou mäkké a bolestivé a lymfómové sa prejavujú ako "tvrdá guma".
Pri lymfómoch sa v 50% objavuje aj silné nočné potenie únava, svrbenie celého tela, bolesti v uzline po vypití alkoholu a nevysvetliteľná teplota.
Skús si na uzlinu dať obklad z octanovej masti a ak nezmizne do mesiaca tak choď k lekárovi.

kajo1234

Dobry den chcel by som sa pripojit k vasim temam co popiujete nas syni asi pred mesiacom prisiel domov zo skoli a ukzal nam hrcku na krku ktora smerovala pod klucnu kost zacal sa kolobeh vysetrni krcnne infektologicke a podobne nakoniec som doslova donutil lekarov aby napisali ziadanku na ct vysetrenie no sprava bola hrozna .Lynfom .ale to nebolo vsetko neustale teploty, potenie,bolestiodoberanie vzoriek a nekonecne cakanie az nas detska lekarka poslala na hematologiu do BB a tam dalsia rana po prehliadke nakoniec vyzliect aj slipy a to bol dalsia velka rana pani docenka sa spytala syna ze odkedy to tam ma a vraj od leta my sme nevedeli o co ide nas syn zatajoval problem kvoli tomu ze sa bal a hanbil. konecny verdykt rakovina semennika nasledovali okamzite operacie .a tento tyzden zacinuju chemoterapie velmi sa bojime co bude dalej co ma mrzi ze sa nerobi ziadna osveta syn ma 18 rokov caka ho dlhy boj stou najhorsov chorobou tak ze len tolko ze tie hrcky su uz len dosledok zdroja nadora .Nedajte sa odrdit nektorymi lekarmy ktory byvaju velkrat lahostajny ako sa to stalo u nas je pravda ze nam syn do poslednej chvyli nic nepovedal len kvoli tomu ze sa bal a hanbil.kontrolujte detom vsetko ked sa nedaju vam za sa vam nieco na nich nezda rieste to hned dakujem vam za precitanie tohoto príspevku.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zvacsena uzlina na krku - Fórum - ZDRAVIE.sk