Zvacsena uzlina na krku

Uzlinaa

Aha také mi nič nehovorili ...jasne budem písať ,sa plánujem objednať na tú hematologiu a ešte ta hematologicka tiez že nerozumie prečo mi ju nedajú von a na rozbor ,ona mi našla ešte nad kľúčnou kosťou ale že to úplne malinká a vzhľadom na normalnu krv ,povedala že z jej hľadiska ok ,lebo uvazovala nad odberom kosť.drene ak by boli odchýlky ...neviem či sa mám odoperovat už sama alebo čo ....:-) nejako tým lekárom neverím nepomôžem si ...a dokým nebudem mať tú hnusný hrču vonku pod mikroskopom asi nebudem normálne spávať

netreba

Na poslednom sone z januára mala tesne pod 2cm. Ešte sa môže stať, že po čase časť zväčšenej uzliny zväzivovatie a malá časť ostane len funkčná, v takomto prípade ostane uzlina zväčšená, ale o tom by si asi vedela, keďže sa to dá zistiť ultrazvukom. Určite ešte napíš, ak budeš vedieť viac.

Uzlinaa

A akú ju máš cca veľkú ? No ja si to tiež hovorím ale keď sa maľujem čokoľvek keď to niekde zas zbadám v zrkadle je mi až zle popravde ....som rozhodnutá trvať na jej vybratiu a taktiež pod ňou mám jednu cca do 1 cm a nad ňou tesne pod sankou ďalšie ....tato najväčšia je vpredu a vsterede krku . no dufam že to dopadne v poriadku aj tebe

netreba

Od istého času sa snažím prestať premýšľať nad tým, nedomnievať sa :D a nechať veciam voľný priebeh. Ja to inak nemám viditeľné voľným okom, ale nedávno mi tam podľa pohmatu pribudla/pribudli ďalšie, ktoré sú buď tesne nad sebou, alebo tá jedna sa mi zväčšila. Už návštevu Dr. plánujem, netuším, čo bude ďalej.

Uzlinaa

A ešte stále ju máš takú zväčšenú či sa ti zmenšila ? A ako veľkú ju máš ? No ja nemám slov tiez všade že nad 2 cm sa vyberajú na histologiu že je to podozrivé ,mne že sa možno zmenší ...no nezmensila sa .....ja som mala zvýšené ALT ....ja by som to najradšej dala von nech som si istá ,nejde mi do hlavy že z ničoho nič mi narastie a ešte taká veľká ,keby to bolo že do 1 cm tak ešte ok ale takto ...mne len onko dr povedal že keď sa vám nebude niečo zdat tak prídite no mne sa uz vtedy nezdalo a že aj únava keby bola ...ale tak neviem tu únavu posúdiť mám dieťa ,robota atď ....jasne že som ko unavená ...ale tak kto dnes nie je

netreba

Ktorý parameter pečeňových testov máš zvýšený? LD?
Biopsia mi robená nebola, jedna lekárka, u ktorej som bola sa čudovala, že mi nikto ešte z Dr. nenavrhol vybratie uzliny, ale potom na ďalší deň mi povie, že možno to nie je ani také zlé, že uzliny môžu ostať niekedy zväčšené aj roky-no nemám slov...
Na imunológii ti môžu zistiť imunodeficit, príčina únavy môže byť z toho. U mňa to bola fakt výrazná a dlhotrvajúca vyčerpanosť.

Uzlinaa

Veď práve ....máš aj ty nejakú skúsenosť s punkciu ...? Áno všetky vyšetrenia mám aj infekčné sú ok ...akurát niekedy v minulosti prekonané EBV a CM vírus ale že z toho to nenni to bolo niekedy dávno ....imunologocke mi nerobili ...len hematologicke tam bráne odbery na všetko možné aj autoimunne och,aj tie speci nejaké všetko ok až na mierne zvýšený jeden pecenovy parameter inak vse v normne...toto leto mám mať kontrolné odbery tak som zvedavá ....ako naozaj nechápem z čoho mi vyletela taká hrca ...a nie zmiznúť ....a že ešte podľa ct mám takú istú veľkú cca aj na druhej strane krku len je hlbšie uložená tak ju nevidno ako túto ....

netreba

Presne ako píšeš, negatívny výsledok z punkcie ešte nevylučuje malignitu.
Odbery na infekčné ochorenia si mala robené (CMV, EBV, ...)? Imunologické vyšetrenie?

Uzlinaa

Dobry deň ,chodieva sem ešte niekto ? Potrebujem radu ,na krku mám uzlinu niečo cca 2,5 cm ,viditeľná voľným okom bezproblemom...veľká....už je to skoro rok čo ju tam mám a vôbec nemizne,podľa ct je ok vzhľadu a sú tam prítomné aj ďalšie menšie ,robené teda sono,ct,odbery,endokrinolog nakoniec punkcia ihlou z nej ....všetko ok ...vyberať že kju zatiaľ nechcú mám ju na zlom mieste rovno na hl.tepne ....po roku mám pocit sem tam tlaku v jej okolí a dosť pociťujem veľkú únavu ....len nikto nevysvetlil z čoho ju tam môžem mať a prečo tak dlho už ....nedá mi to spávať ...a ešte aj to že ťa punkcia nie je absolútne korektne vyšetrenie oproti vybratiu celej uzliny ....

netreba

Zatiaľ žiaden posun, svrbenie zmizlo, pribudol však nový príznak(y). Bola som si po výsledky krvi z minulého týždňa, no a on sa ma spýta, či tie ťažkosti stále mám? :O Podľa neho za tým môže byť nedostatok Mg alebo štítna žľaza, ale dal skontrolovať z hormónov iba TSH, niekedy proste nechápem. :)