Bolesť svalov

Príspevok v téme: Bolesť svalov
ago

Zdravím Vás.
Môj zdravotný problém, s ktorým si lekári nevedia poradiť už 2 mesiace, je
neustála bolesť svalov celého tela. Niekedy je až pálivá. Možno ju prirovnať
k svalovej horúčke. Zároveň mám mierne
stŕpnute konce končatín. Občas cítim slabú nevolnosť, akoby od žalúdka. Ale to už je asi psychika. Som z toho poriadne unavený. Začalo to seknutím v krížoch. Pre bolesti som sa asi 3 mesiace šetril, fyzicky nenamáhal. Keďže
sa to nezlepšilo, bol som u neurológa.
Podla RTG snímku tam niečo bolo, ale v norme. Absolvoval som rehabilitáciu, ale bolesti v krížoch ustúpili len málo.
Preto som sa dal nahovoriť na akupresúr-
nu masáž. Bola riadne bolestivá. Masér
povedal, že to tak má byť. Kde je prob-
lém, tam to bolí - odstraňoval blokády.
Niekoľko dní po masáži som mal svalovú
horúčku. Aj to tak malo byť. Dva týždne
po tejto masáži som sa cítil lepšie, tak som šiel na stredne náročnú turis-
tickú akciu. Teraz už viem, že som spravil chybu. Nesením ruksaku som zaťa-
žil celé nerozcvičené a nepripravené
telo. Hneď na druhý deň prišla bolesť svalov celého tela. Čím väčší sval, tým
väčšia bolesť. Na stehenných svaloch až
kŕčovita v úponoch šliach na kĺby pri
kolenách a slabinách. Opäť som bol u
neurológa. Na CT mi zistili herniu disku
L5-S1 a na EMG vyšetrení diagnózu G62 -
iné polyneuropatie. Krvné testy sú v norme okrem bilirubinu. Ten mám dlhodo-
bo nad 40. Okrem neurológa som bol na
vyšetrení u reumatológa a urológa. Všetci traja tvrdia, že z ich strany je
všetko v norme. A s herniou disku v krížoch sa mám zmieriť, lebo na operáciu to ešte nie je. Tak to teraz neriešim, aj keď to boli. Ale menej ako
svaly. Reumatológ mi povedal, že niečo dráždi svaly aj keď som v kľude. Tým sa v nich vytvára napätie, ktoré sa prenáša aj na šľachy. Asi preto mi puká
vo všetkých kĺboch. Nikto mi nevie povedať čo so mnou je, preto ma ani neliečia! Každý mi ponúka len tabletky
od bolesti, ktoré aj tak nepomáhajú.
Možno som po dlhom šetrení sa fyzicky
preťažil celé telo a nevie sa z toho spamätať. Niečo sa pokazilo v centre
riadenia činnosti svalov? Alebo mohol
niečo pokaziť akupresúrny masér? Neviem ako ďalej. Aké vyšetrenie môže odhaliť
príčinu mojich problémov? Pomôže mi niekto? Za každú radu vopred ďakujem.

hanuska2018

Mám reumu, problémy s chrbticou. Užívan plaqvenil, doretu,natieram sa algesalom, no nie vždy to zaberie.

hanuska2018

Ahojte spolutrpiaci moji, podarilo sa vám rozlúčiť s bolesťami? Poradte prosím.Cesta bolestí mojich svalov trvá 10 rokov. Užila som si bolestí ,ako aj vy všetci. Nemáte nejaké riešenie ?

Gima

V Liptovskom Jáne je prameň, vyviera zo zeme a má takú síričitú pachuť, no vynikajúco pôsobí na svaly a kosti.
Dalej je dobre sa kupavať aspon 1x v mesiaci v termálnom kupalisku Veľký Meder. Blahodárne pôsobí na celé telo.

zapper

Stanislav, u vás by som borellie nevylučoval, lebo testy sa robia z krvi, a sú nepresné. Nevylúčil by som ani trichinelu, a ani iné baktérie. Zamerajte svoju pozornosť na parazity všeobecne.

Stanislav 5555

Zdravím.Mám presne podobne príznaky ako čítam tu.10 mesiacov som chodil po neurológoch,obstreky,infúzie,rehabilitácie. Všetko bez efektu. Tiež to začalo seknutím v krížoch, bolesťou až do končatiny. Po 10. mesiacoch bolesť ustúpila no prišla ešte horšia bolesť šije a ramien, ktorá ide do hlavy, a migruje po celom tele. boreliu mám negatívnu, z neurologického hľadiska tiež negatívne, len mierna proturzia disku, asi 4 mm, v krížovej oblasti, horná chrbtica mierne zakrivenie. Čiže dá sa povedať že s týchto problémov nemôžu byť takéto bolesti. Krvné testy ma tiež poriadku.Takže už som v koncoch.Prosím vás pekne,keby ste zistili niečo toto je môj kontakt na mňa, budem vďačný za každú radu.A taktiež pokial zistím niečo ja, hneď sa ozvem.Držím palce...C.a.s.s.i.e@azet.sk

japomozem

Kluc je oddelovanie fascii od koze. MNOHI fyzioterapeuti taraju ze to robia pri makkych technikach ale nerobia to dobre ani nevedia realne ako to urobit efektivne. Ak chcete realnu pomoc tak Pavol Madar vysne opatske. je to pan odbornik

Japomozem

Ja mam podobne problemy 4 roky. K lekarom pojdete zbytocne pretoze lekari svalom nerozumeju. Tie nalezy su smiesne a ma ich kazdy takze to nerieste. Problem je vo svaloch. Mate/mame zlepenu kozu svaly a fascie, preto sa svaly zle prekrvuju a vysledok je znehodnoteny zivot. Za tie roky som toho vela s tym aj precestoval a jediny kto rozumie svalom je fyziater PAVOL MADAR - kosice, vysne opatske. najdete na googli.

david1234

Este doplnim, ze sme tiez uz skusali vsetko mozne...obstreky, masaze, rehabilitacne cvicenia v nemocnici a nic nepomohlo. Silove rozmasirovavanie hrciek v svaloch chvilu zaberalo, ale uz nepomaha ani to - hrcka v svale po bolestivej masazi zmizne ale na druhy den je naspat. Rehabilitacie a plavanie vylozene skodili. Obstreky nezaberali, akurat uz sa na kosti zacali robit kalcifikaty.
Nevieme teraz za akym doktorom ist, lebo vsade kam nas poslali, nikde nic nenasli.