Prist o zuby v mladom veku

Príspevok v téme: Prist o zuby v mladom veku
lianita

Chcem sa spytat, ci je niekto takí kto prisiel o zuby v mladom veku, mam 35 rokov, kopu kazou a mrtvych zubov, ktoré by som si dala najradsej vytrhnut, pretoze stale sa v nich nieco deje, neviem si predstavit, ale ako si zvyknem na zubnu nahradu, ma niekto pozitivnu skusenost, ze si bez problemov zvykol na nu zvykol?Budem rada ak niekto napise.

lianita

No presne tak, dnes je tazko zohnat normalneho a hlavne ludskeho zubara, ktorý okrem zarobku sa vie vzit aj do pacienta. No ale este ze existuju taketo fora, kde sa cloveku aspon ulavi ak ma nejaký problem a moze sa poradit s niekym s podobným osudom , az mi je lahsie na duši.Ďakujem este raz, dobru noc a nabuduce opat niekedy na fore.

itili

oki diky tak sa vsetci drzte a starajte sa o svoje zubky ako sa len da a ak sa uz neda tak si dajte protezu hi:)
ze cierny humor ale tym co sa nemozu usmievat sa aj taky hodi nie?papa

julia.

lianita, máš pravdu, že za protézu nemajú toľko peňazí ako iné úkony. Veď po protéze sa k nim už nevraciaš, ako pri mostíkoch a korunkách. To by mali po kšefte. Vidíš toto ma nenapadlo.

julia.

mam ich len hore. A j pravda, že dolné sú horšie, lebo tam nemáš podnebie a nema sa to o čo prichytiť. Tie veľa ľuďom nedržia, ani mojej mamine. Začala si ich aj lepiť, ale potom sa s tým naučila existovať. Ale keďže aj ju stále a stále boleli, iné východisko nemala.
-
A my bývame v malom meste v ololí Trnavy. Máme tu jednu zubárku a v tom čase u nej pracovali 2 mladý a symptatický zubári, lebo ona mala uraz. Našťasie pre mňa. Ale tí už u nej nie sú. Škoda, lebo každý ich chválil. A prosím na cenu sa nepýtaj, veď v tomto štáte sa každú chvíľu všetko mení.

lianita

No my sme ako deti tiez o tom nevedeli, ale potom mi babka povedala, ze jej sestra to je ta teta, prisla o zuby v maldom veku, lebo mala paradentozu vtedy ju este nevedeli tak liecit, mala stastie pretoze jej dalsej sestry muz bol primarom na chirurgii a mala to v podstate po znamosti, vraj si to v jej robote ani nevsimli, lebo chybala len par dni, mne sa to tiez zdalo az neuveritelne, pretoze po vytrhnuti jedneho zuba ma dasno neskutocne bolelo, ale ked si mi to napisala aj Ty tak asi sa to tak robi, ale urcite to zalezi aj od zubara. Lebo protezy pre nich nie su velmi velke ksefty, za ne az tolko nepztaku, ako za korunky, mostiky a samotne vyplne kanalikov, o tom by som vedela tiez rozpravat. A efekt asi taky, ze neustale mam tie zuby citlive pod korunkami a ked to poviem doktorovi tak uz vyzeram ako hypochonder co si namysla.

itili

Siky Julia a o tom poplatku za ten otlacok je nieco pravdy?ci sa za to neplati?
A mozem vediet kde ti to a aky doktor robil?
A ty mas protezu iba na hornej sanke ci aj dolu?

julia.

lianita, som prekvapená, že pred 50 rokmi také niečo bolo možné? Moje dve kolegyne chodili bez zubov 3 mesiace. Prečo také niečo neponúknu, že sa to dá. Potom taký ako " itili" nevedia o tom a trpia.
-
itili cenu ti neviem povedať. Ja som platila 6000,- za protézu plus trhanie.
ale to si nepamatám bolo to pred 2 rokmi.

lianita

Ten postup ja uz neviem, ale co sa tyka ceny odlacku, je to jedno ci sa robi odlacok so zubami, alebo uz po vytrhnuti zubov, material na odlacok je ten isty, len vyhoda je vlastne ta, ze ked ho robia este so zubami, tak ta proteza by mala byt presnejsia aj co sa tyka do skusu, pretoze je to napodobenina povodnych Tvojich zubov.Aspon moj nazor je ten.

julia.

itili: Ja som tiež o takom niečom nevedela, že sa to dá tak rýchlo. Išla som k zubárovi a povedala: chcem si dať vytrhat hore zuby, ale vzhľadom k veku a povolania si nemôžem dovoliť byť bez zubov 2-3 mesiace. A on povedal, že to sa dá. On je mladý a myslím si, že tý starší by to neurobili. Hore so mala už len 11 zubov. 4 mi vytrhol hneď. Ostalo mi 7. Po troch dňoch mi aj s mojimi siedmimi zubami zobral otlačky a za týžden bola protéza urobena. Prišla som k zubárovi vytrhol mi tých 7 zubov a natrel s niečim ďasná, aby mi tak nekrvácali a hneď nasadil protézu. Jeden deň som si ich nesmela vybrať. Vieš dá sa to tak ako tvojej mamine, že počkaš, kým sa ďasná zahoja a prispôsobíš im protézu, alebo ako u mna, že tie bolavé ďasná sa pri hojení prispôsobia protéze.
-
A aky druh mám? to neviem, mne na výber nedali. Len tie ďasná sú také jemné a ružové, nie také hrubé ako má babka. A zuby sú tiež také jemnulinké, sto krát krajšie ako moje pôvodné.