tuk v tele 33% u zeny

Príspevok v téme: tuk v tele 33% u zeny
krristtinka

Ahojte,

chcem sa opytat mam 21 rokov, vahu 66 kg, meriam 172 cm. tento vikend nahodou merali v nakupnom centre tuk v tele, myslim, ze to bolo elektrickym tukomerom, musela som uviest udaje ako vek , vahu atd. no a pristroj sa drzal v natiahnutych rukach vysledok bol ale zaujimavy vyslo mi 33% tuku, co znamena obezitu... neviem ci je to normalne vzhladom na moju vahu, a vek a je to vobec mozne???? alebo mohlo byt zle meranie? inak boli to ludia z centra Vitality v Trnave mate niekto s nimi skusenosti?

sisina

Hm, mne merali podiel tuku v tele na preventivnej prehliadke v poradni zdravia, t.j. v Regionalnom urade verejneho zdravotnictva, skratene na Hygiene. Sposob bol rovnaky, v rukach v predpazeni som drzala akysi pristroj. Tak u nich by to hadam malo byt presnejsie, nie? Ale ja pochybujem, ze taketo meranie poda skutocny obraz o tuku v tele. Mne namerali 25 percent, takze nejakych 14,5 kg z celkovej hmotnosti. Neviem posudit, ci je to malo, alebo vela.

kristtinka

dakujem za odpoved, hned mi je lepsie asi to aj tak boli nejaky sarlatani lebo nasledne ma chceli zavolat na vysetrenie organov cez ruky s nejakymi ihlickami za 450 Sk

RNG

Vsetky tieto tukomery, ci rucne, ci vo vahach zabudovane su notoricky nespolahlive a mozu byt az vyse 5% mimo.
Teda tvojich 33% moze byt len 28%, ba dokonca este menej.
Nozne meraju skor spodok tela a neberu vela ohladu na trup, rucne skorej meraju vrch tela. Je to samozrejme, lebo princip merania je priechod prudu medzi elektrodami.A vlhkost koze a obsah soli to velmi ovplyvnuju.