Partnersky problem

Príspevok v téme: Partnersky problem
xizigi

Ahojte... mam taky maly problem so svojou priatelkou. A mozno sa len mne javi, ze je to problem. Ona je studentka, este nepracuje, ma 22 rokov, ja pracujem... vidame sa len cez vikendy... Problem je, ze ja jej pomaham v mnohych smeroch (vobec nejde len o peniaze) a ona mne nechce pomoct v nicom (napr. zehlenie - pranie, ked si to na vikend prinesiem). Ja som cez tyzden dost vytazeny - este i anglictina, posilnovna, varenie, pranie, zehlenie, vsetko dokopy, byvam v podnajme, pracujem 5 dni v tyzdni, len na vikendy chodime k nim alebo k nam... I ked zacnem hovorit o hocicom, co zaujima mna, tak mi naposledy povedala, ze jej to lezie na nervy :-( V podstate vsetko robim sam... mam pocit, ze za svoju dobrotu nic nedostavam (myslim si, ze robit nieco trvale nezistne sa neda :-)) A zena si na to zvykne a v buducnosti uz nebude chciet robit nic. Ake mate s tymto skusenosti? Je niekto v podobnej situacii? Vdaka za SLUSNE nazory. Vtipy ignorujem.

lenuliatko

no mat tak takeho chlapa ako si ty tak ta uz nepustim.ja som doma skoro na vsetko sama a to som uz v 7 mesiaci tehotenstva.manzel nema cas skoro vobec.aj by mi chcel pomahat lenze mame firmu tkorej sa treba venovat a ked pride domou uz je taky utahany ze je rad ze sa vobec porozpravame.skoda ze nema tolko casu.ale klobuk dole.je malo chlapov ktorym nepride ziadna zenska praca trapna a proste to urobia lebo to beru uplne normalne.neberies zeny len ako nejaku domacu zienku ktora by mala robit to a to ale prispejes aj ty.to je fajn.len si to tak drz :)

xizigi

myi... dakujem za nazor... inak vobec mi nejde o to, aby okolo mna obskakovala, ved predsa nepotrebujem sluzku alebo otroka... Ale ja ako muz vidim na tomto napr. ako sa o mna zaujima, ako sa stara a trosku si to spajam uz i s buducnostou a s moznou starostlivostou o buducu rodinu, dieta a pod. Ja som ochotny pomoct samozrejme i so zenskymi pracami, ked je cas (nevravim vsak, ze vzdy) :-) snad sa to nejako casom "utrasie"... kazdopadne vdaka...

xizigi

myi... dakujem za nazor... inak vobec mi nejde o to, aby okolo mna obskakovala, ved predsa nepotrebujem sluzku alebo otroka... Ale ja ako muz vidim na tomto napr. ako sa o mna zaujima, ako sa stara a trosku si to spajam uz i s buducnostou a s moznou starostlivostou o buducu rodinu, dieta a pod. Ja som ochotny pomoct samozrejme i so zenskymi pracami, ked je cas (nevravim vsak, ze vzdy) :-) snad sa to nejako casom "utrasie"... kazdopadne vdaka...

myi

ahoj, je mi luto ,ze tak sikovne posobiaci muz ma tak evidentne neharmonicky vztah, ja som sa vzdy snazila co najviac obskakovat partnerov a snazit sa spolocne vykonverzovat spolocne usilia pri domacich pracach...skuste si sadnut a rozdebatovat to, lebo zakladom stastneho bud.rodin.zivota je urcenie si pravidiel...drzim palce a ked to nepojde, hladaj inde, urcite sa najde ta, ktora vsetko co urobis patricne odmeni a budes konecne stastny a v pohode...

DESmodka

xizigi, podla mas lenivu priatelku, ja som tiez chodila na vysku, ale stihala som vsetko, rodina, upratovanie, brigady, zabava aj priateľ, sem tam bolo sice toho na mna moc, ale to chce len spravne zadelit cas... mal by si jej otvorene povedat ze ti to vadi, ked ma rozum tak to pochopi...

vear

Ahoj! Tak jej to rázne vysvetli. Aj ja chodím na VŠ a priateľovi pomáham a okrem toho pomáham aj veľa v domácnosti. A to ako ani u jej rodičov nič nerobí? Tak to más poriadne lenivú priateľku, lebo učenie nie je až také vyčerpávajúce.

veverqua

Tak este raz prepac za toho "suchara".:)Tak naozaj asi treba len tu trpezlivost a netlacit na nu, lebo to moze mat uplne opacny efekt.

xizigi

ahoj veverqua, dakujem za Tvoj nazor, kazdopadne suhlasim s jednou vecou - zena sa nezmeni len tak zo dna na den - "huraaa" system - vydala som sa, teraz sa zmenim - to sa neda... A zase - i nesuhlasim s jednou vecou - neurazam sa, ale za to, ze chcem od nej nejake veci, nemusim byt suchar, nas spolocensky zivot je dost pestry, nic nechyba, som o tom presvedceny... kazdopadne vdaka este raz za nazor :-)

veverqua

Ja si myslim, ze problem je hlavne v jej veku, aj ked to je velmi individualne. Ide o to, ze ona ma teraz este uplne ine hodnoty ako budovanie domacnosti, starost o domacnost a podobne. Pokial studuje na VS, co sa domnievam, pre niektorych je to obdobie, kedy si chcu najviac uzit a mozno si sa teraz ty pre nu ako ten pracujuci, stal sucharom (prepac za vyraz), no poznam nemalo takych pripadov, ako opisujes. Ona sa pohybuje v uplne inom prostredi a ten prerod na zienku domacu je u nej este na mile daleky. Ja sama mam 23 rokov, som vsak rodinne zalozena, takze k takymto veciam odpor nemam, no kazdy sme iny. Cize ti ostava bud len trpezlivost, ktora sa vsak nemusi vyplatit, aby ti jedneho dna nepovedala, ze si pre nu prilis nudny a nezdrhla s nejakym party-typkom, alebo si veci vyjasnit hned. No cakat, ze sa zazracne zmeni, to potrva tak niekolko rockov. Zelam vela stastia.