Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako slušne odmietnuť a zostať kamarát?

Príspevok v téme: ako slušne odmietnuť a zostať kamarát?
neviem-neviem

mám dievča,ktoré nechcem stratiť. Moja veľmi dobrá kamoška o tom vie no aj tak sa do mňa zaľubila. Ako jej mám povedať, že moje deivča ľúbim a že nechcem s ňou nič začínať ale chcem aby sme boli taký super kamoši ako doteraz. A mám to povedať mojej priateľke, že sa do mňa zaľúbilo jedno dievča a , že ho chcem odmietnuť?

eržika31697

to je skoro taký istý scenár ako je to u mňa....aj ja som sa zaľúbila do kamaráta a milujem ho, ale on má dievča a má ho rád. je to veľmi ťažké aj zo strany odmietajúceho ale aj zo strany odmietnutého. dosť to bolí, no ak ťa má kamoška naozaj tak rada pochopí to a budete opäť kamošmi, no už asi nie taký....môj kamoš to vyriešil jednoducho a účinne - raz mi povedla že ma má rád AKO KAMOSKU a odvtedy viac nečakám, viem že mi pomáha a že mi pomohol, to si vážim a aj ja tu budem pre neho stále. Svojej súčastnej priatelke....hmmm je to ťažké, ale dôvera a úprimnosť je najviac. Ale pokús sa ani jednu nezraniť, lebo ženské srdce je veľmi krehké. Viem že to neni lahkíňá situácia, že je to ťažké, ale dá sa to vyriešiť asi len úprimnosťou. To jest môj názor. A ešte jedno - ujednoť si KOHO naozaj miluješ a S KýM si vieš predsaviť svoj budúci život. Lebo dobrý vťah neni bezproblémoví a ani len že ste si navlas istý, ale i rozdieli a občastné hádky vzťahu pomôžu. A ešte jedno - ked sa už rozhodneš, nech to bude akokolvek, už nebude cesty späť.

nice

No a este k teme .....super kamosi uz ostat asi neostanete....to proste nejde dokopy.Maloktora zena toleruje super kamosku a vzdy sa to bude krizit.To nemozes od ziadnej zeny cakat.Aj keby nerobila sceny vo vnutry ju to bude trapit.Tvojou naj super kamoskou ma byt tvoja laska.

nice

A co sa tyka informovat priatelku aby sa ti ulavilo.....No kazdopadne by si ju mal informovat uz aj s nejakym riesenim a nehodit tazobu takejto informacie na jej srdce a mozog co ona s tym?Ak jej chces oznamit nieco tak to maj ako spravny chlap uz aj poriesene.To znamena povedat jej stalo sa to a to no nechcem aby si sa trapilaja som to vyriesil tak a tak.....milujem ta. A potom uz je to na vas co dalej.Viem , ze sa to lahko pise, ale nic ine ti neostava ak chces z tohto vyjst tak ,aby si sa dobre citil.

nice

Som presvedcena , ze priatelstvo medzi muzom a zenou neexistuje.Je to vztah kde je vzdy riziko vzplanutia bud z jednej, alebo z druhej strany.Tu si sa ocitol v situacii kedy ak niekomu nechces sposobovat trapenie musis sa zachovat nie tak ako by to bolo najlepsie pre teba , ale pre nich.Pre jednu aj druhu bude najlepsie ked jeden vztah ochladne a druhemu sa da sanca.Myslim ,ze svoju kamaratku mas menej rad ako priatelku .To znamena jednoducho uplne obmedzit kamaratstvo a sustredit sa na priatelku ku , ktorej chovas city.Uz si vo svete dospelych ...predpokladam a tam rozum vitazí nad citmi a prinasa to v konecnom dosledku slobodu.Vela stastia.

neviem-neviem

Tá moja dobrá kamoška sa mi s tým priamo nepriznala.Nepovedala mi, že ma ľúbi ale ja to na nej veľmi dobre vidím. Podľa toho ako sa ku mne správa, čo mi hovorí ma určite začína brať viac ako kamaráta. Možno si myslí, že jej city opetujem lebo s priateľkou máme teraz zlé obdobie a hádame sa trochu. Možno chce využiť príležitosť. Neviem. Ale chcel by som s ňou byť kamarát.Vážim si ju.
A moja priateľka sa nemá ako o tom dozvedieť, pretože oni sa nepoznájú. No mňa trošku hryzie svedomie. Na jednej strane jej to chcem povedať lebo jej nechcem klamať. Ale zase na druhej strane ju poznám a síce viem, že nepovie nič ale bude ju to trápiť. A to nechcem.

mirka 23

Pekne si to sem napísal a povedz to tak aj kámoške. Ja súhlasím so Sansarou. Ona to pochopí. Keďže si jej nič nepovedal, tak možno nevie na čom je.
Ale tvojej priateľke to radšej nehovor. Mohla by ti to niekedy vyčítať. Ale to už musíš uvážiť sám, ty ju najlepšie poznáš, a ty vieš ako asi zareaguje.

marcela78

Kamaratstvo neexistuje medzi zenou a muzom..pokial tam uz su aj city nehrozi..ale mal by si to povedat aj svojej priatelke nech sa to nedozvie od nej a ona by to mohla povazovat za zradu ze jej chces nieco tajit...

sansara

Ahoj :-)

- ak môžem, myslím si, že svojej veľmi dobrej kámoške (ako si ju sám nazval) by si mal povedať to, čo si napísal aj sem.
Je to totiž zrozumiteľné, jasné a výstižné..a ak nie je úplne nechápavá a hlúpa, pochopí to

A k Tvojej kamarátke ešte niečo. Je to od nej dosť zákerné, keď vie-že máš vážnu a serióznu známosť, že dotyčnú miluješ, nechceš ju stratiť a ona-kamarátka sa Ti aj napriek tomu vnucuje..
Takže ak jej povieš to isté, čo si sem napísal - je to už len na nej, čo ďalej urobí..
Buď to bude akceptovať a hodí spiatočku, alebo bude svoje city tlmiť aj napriek tomu, že ťa bude mať ako doteraz za kamaráta a možno bude čakať na vhodnú príležitosť (ak sa prípadne s terajšou priateľkou rozídeš a ona bude tá, čo ťa potom začne utešovať, bude ju chcieť vo vzťahu s Tebou nahradiť atď), alebo ak ťa kamarátka \"nebude\" chcieť pochopiť a svoje city nebude vedieť držať na uzde - tak sa s ňou radšej rozíď..

No a či to máš hovoriť svojej súčasnej priateľke??? To je vážne komplikované, pretože Ty sám najlepšie vieš, aká je..
Ak je žiarlivá, tak by som to radšej neriskovala, no ak vie veci brať normálne a dôverujete si v tejto oblasti, tak jej to kludne povedz (ale tu tiež riskuješ, že si ťa+Vás začne viac všímať, bude viac ostražitejšia atd)
Takže je to na Tebe, ako sa rozhodneš, ale hlavne to vyrieš rýchlo

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ako slušne odmietnuť a zostať kamarát? - Fórum - ZDRAVIE.sk