FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Je dlhe luhovanie čaju nezdrave?

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Je dlhe luhovanie čaju nezdrave?" v článkoch
  • martinaaaaaa23.09.08 21:51??.??.213.122

chcem sa spýtať, je pravda že dlhé luhovanie čaju je nezdravé? počula som niečo také,ale nechce sa mi tomu dáko veriť

• nikkka04.08.14 12:55??.??.133.130

ahojte, ako dlho by sa mala luhovať čerstvá mäta v studenej vode? všade sa dočítam len o čaji, ale čo taký studený nápoj z mäty? tiež sa tam dodržiava nejaký čas? ďakujem

• octomilka12.03.10 12:48??.??.143.118

caute, ak nechate zbytocne dlho vyluhovat klasicky cierny caj, vyluhuju sa triesloviny a tie zapekaju. Pri hnacke sa to ale moze hodit. Tiez fluor z cierneho caju sa vyluhuje neskor, s tym je to zlozite. Na nieco je dobry, na nieco zly.

Na uvolnenie priaznivych latok staci zeleny a cierny caj vyluhovat 2-3 min.

Ovocne mozete nechat aj dlhsie, nestanu sa nechutne. Bylinkove neviem. Niektore sa namacaju vopred a potom rozne dlho varia, niektore sa len zaparia vriacou vodou. Snazila by som sa dodrzat navod.

• čajomil00210.03.10 22:43??.??.143.214

carie neni to ganmaincha ale genmaicha a ryža sa je.

• Carie09.03.10 19:54??.??.253.11

ten caj (genmaincha) mam velmi rada! ryza sa neje, mne to v cajovni daju uz bez toho, len cisty caj. a naco ti dali palicky fakt neviem. asi fakt chcu, aby si to zjedla. vsak ochutnaj a napis ci je to dobre :)

• asdfew07.03.10 07:45??.??.143.214

kto pil zeleny z praženou ryžou. genmaicha.... dali mi nejake paličky k tomu. načo to je. a je sa aj ta ryža?

• buduci golem07.10.08 14:00??.??.89.85

hlavne je to zbytocne, kazda bylina ma isty cas, za ktory sa liecive latky vyluhuju, a predlzovat ho netreba.
    ale take informacie, akoze zeleny caj luhovat len tri minuty a medovkovy sedem a pol minuty su zavadzajuce, to casove rozpratie je ovela vacsie a zalezi od roznych faktorov.
    napr. liecitelka Maria Treben odporucala luhovat bylinky len minutu, dve (podla mojich skusenosti to casto uplne staci a vyluh je chutnejsi a rovnako ucinny)
    u nas sa odporuca skor 5-10 minut, co je zas pri jemno nalamanych bylinkach privela.
    alebo zeleny caj, bezne sa odporuca 2 - 3 minuty, a pritom je mnoho druhov kvalitnych cajov (najma cinskych) ktore je mozne luhovat aj 10 minut

• silviia07.10.08 13:31??.??.54.229

RNG, ty sa k tomu nevies vyjadrit? zaujimal by ma tvoj nazor na to, lebo ja tie byliny ci cajove listky necham kym caj nevypijem a niekedy aj zjem co je naspodku...robim zle?/napr. aj koru vilcacory pozujem obcas, aj sladke drievko, ,dokonca vypijem i prasok z gravioly...

• sonka07.10.08 10:23??.??.127.214

martinaaaaaa... čo si počula je pravda, dlhé, nadmerné lúhovanie čaju je pre ľudský organizmus škodlivé. Pretože hlavne bylinkové čaje obsahujú veľmi silné látky, ktoré sú v malom množstve liečivé, ale ak sa to či už s množstvom, alebo s dĺžkou lúhovania preženie, tak nie sú už prospešné. Veď napr. aj taká čokoláda je v malom množstve zdravá, ale keď sa to už preženie, tak je to zlé alebo taktiež antibiotiká si vezmime: lekárka ti predpíše určité množstvo, ktoré máš dodržiavať, a práve také množstvo organizmu pomôže, no väčšie mu už uškodí, hrozí predávkovanie a potom vznikajú vážne problémy. týmito príkladmi som len chcela poukázať, že v živote nič nie je na škodu, ale ak sa to už preženie, tak sa to otočí proti človeku. presne tak je to aj s čajmi. Takže treba čítať letáčik priložený k čaju alebo info na obale čaju aká m´´a byť správna dĺžka lúhovania toho sa aj riadiť.

• martinaaaaaa28.09.08 09:32??.??.213.122

ja som si praveže myslela že čím sa čaj dlhšie luhuje tak je silnejší,takže je to teda naopak?

• Ivka 126.09.08 13:27??.??.157.191

Myslím návštevu lekára. Nech je v teple a na nohách má papučky a pri hre nesedí na zemi aj keď je tam koberec.

• Ivka 126.09.08 13:23??.??.157.191

Radšej áno,aby sa niečo nezanedbalo.

• inžinierka26.09.08 13:14??.??.192.184

Viete mi poradiť, či môžem dávať trojročnému dieťaťu piť urologický čaj? Mám pocit, že je prechladnutý, často ciká, niekedy nestihne a pociká sa. Je tomu týždeň čo dobral ANT, mal angínu. Mám navštíviť detskú lekárku?

• feferonka26.09.08 12:36??.??.39.78

Pokiaľ necháme čaj lúhovať dlhšiu dobu, rozpustia sa aj triesloviny. To v praxi znamená, že kofeín z takéhoto čaju bude pijímaný organizmom do krvného obehu pomalšie a tiež jeho účinok bude primerane jemnejší a pomalejší; naproti tomu aróma bude silnejšia. Čaj tiež obsahuje theanin, čo je aminokyselina, ktorá čiastočne neutralizuje účinky kofeínu.

• [zruseny12]26.09.08 12:35??.??.109.40

...ano,prsne tak ako pise moniqa,v radiu raz davali rozhovor z nejakym bilinkarom a ten povedal,ze kazda rastlina ma ine luhovanie...napr.zihlava sa luhuje kratko,lebo potom uvolnuje nejake jedy zo seba/ale cerstva zihlava/susena sa luhuje zasa inak...ale sak na cajoch by malo byt napisane kolko sa luhuje...

• cattarins26.09.08 12:32??.??.64.155

No ja som tiez nieco take pocula,hoci ja osobne by som sa bala dlho luhovat len cierny a zeleny caj, nielen koli chuti...

• moniqa8723.09.08 21:54??.??.95.245

no ja presne neviem, ale nieco na tom bude, lebo ked som si v cajovni kupovala caj tak ma upozornovali aby som ho nenechavala luhovat dlhsie ako 2-3 minuty, samozrejme ide o konkretny caj, kazdy caj ma trocha inu dobu luhovania...

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

Chiropraxia-Akupunktúra

Chiropraxia-Akupunktúra

Alternatívne riešenie bolestí chrbtice a kĺbov. Seknutie- protrúzia- hernia- koxartróza+ migréna+ orgány...Úspešnosť viac ako 90%.

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Vyberte si dovolenku s poriadnou zľavou! Zľavy až do 90% so 100% Garanciou spokojnosti.

100% BIO argánový olej z Maroka

100% BIO argánový olej z Maroka

Teraz s 10% wallet zľavou. Argánový olej = elixír mladosti.

^ Späť na vrch