Rodicia hnede, dieta modre oci... Je to mozne?

Príspevok v téme: Rodicia hnede, dieta modre oci... Je to mozne?
zmatena

Mam take obavy... Uz v minulosti sa stalo, ze v nasej nemocnici vymenili deti a teraz... Teraz ma sestricka trojrocneho uzasneho blondateho modrookeho synceka. A v com je problem? Nooo nikto v rodine nema blond vlasy a sestra s manzelom maju hnede oci... Nejde len ale o to... Syncek sa na nich absolutne nepodoba a ja sa bojim, ci sa niekde nestala chyba. Sestra muza urcite nepodviedla, tak v com to je? Je mozne, aby mali hnedooky rodicia modrookeho synceka? Prosiiim poradte

anjelik9

keď sú obidvaja rodičia hnedooký a hnedovlasý je 25% šanca že ich dieťa bude mať modré očká a žlté vlásky =)nemaj obavy je vaše =)aj v našej rodine je taký malý anjelik čo sa vláskami ani očkami na rodičov nepodobá aspoň farbou nie =)

fraisee

genetika je nevyspytatelna, okrem toho, vacsina deti ked sa narodi ma modre oci, neskor zhnednu, ale to by si mala vediet.

kamilka

priklad zo zvieracej rise: mali sme doma parik hnedych mysi a ked vrhli prve potomstvo, 7 mladat bolo hnedych a 4 uplne biele.

sisina

Geny sa dedia az do stvrteho pokolenia, takze to dietatko sa kludne moze podobat na prastarych rodicov, ci uz z matkinej, alebo otcovej strany...

hanuska

Ano je to možne. Sme traja surodenci, v rodine všetci sme hnedovlasí, hnedookí, ale brat má blond vlasy a modré oči. U neho je to tak, že je verná kopia otca iba farbu vlasov a očí má ine. Pátrali sme po rodokmeni a zistili sme , že sme mali predka týmito vlastnosťami ako tento náš brat. Veru genetika zauradovala.

korytiakerika

aj ja mam zelenkave oci a moji rodicia aj sestra maju hnede oci..a urcite ma nevymenili pri narodeni, lebo som povahou po otcovi a podobou po mame..

kamilka

veru genetika, je uzasna vec, my sme mali napriklad kolegu z Juznej Afriky, ktory mal cernoske crty tvare, ale bol uplne biely, aj svetle vlasy

moniqa87

no mozne to je az hladiska genetiky, obaja rodicia mohli mat v genoch alely podporujuce modru farbu oci a mohli sa stretnut zrovna taki rodicia, pri ktorych tie alely nejk lepsie sadli a prejavilo sa to na dietati aj ked v ich rodinach nikto modre oci nema, je to vsetko genetika, takze mozne to je, no ak by sa podozrivo nepodobalo, nech si daju urobit testy DNA ci je to dieta ich...
asi tak s mojim laickym pohladom s biologiou uz skoro davno zabudnutou (no nastastie nie nadobro aj ked mi toho za dva royk uz dost od strednej vypadlo)

jablonkaa

ake stare je to dietatko? je to normalne, ze novorodenci maju modre, az modrosive duhovky. ich farba sa ustali az okolo 6. mesiaca veku dietata.

machulka006

zmatena : akurát dnes sme toto s priateľom riešili v kaviarni pri káve :D
resp. bavili sme sa o genetike, keďže od študuje biologiu a ja sa pripravujem na psychologiu a troška riešim prijímačky s bioly :)
ach,no ale to ťa asi nezaujíma....myslím že je to možné...aj by som ti rada vysvetlila, ale ešte to nemám naštudované... inak, sa pozriete aj na starých rodičov toho dieťaťa , možno zistíte že oni sú (boli) blonďáci, prípadne modrooký... alebo ich rodičia... ja sama poznám takú rodinku...obaja tmavovlasý len malý je taký svetlý až to kričí :D
takže as neboj, zámena nie je až taká častá a nemyslím si že by ho vymenili... ale ak by ste mali nejaké pochybnosti, tak sa to dá zistiť pomocou krvných tesov...
držím palce