Mam pocit, ze hrozne soferujem :-((

Príspevok v téme: Mam pocit, ze hrozne soferujem :-((
kamilka

dnes cestou z prace isiel za mnou kratky usek kolega a spravila som dve chyby za sebou, dost hlupe - dala som prednost tam kde nebolo treba a na zelenej mi zhasol motor a ostatni na mna trubili, co si o mne teraz bude mysliet? mam uz vela rokov vodicak, ale malo skusenosti. neviem na to prestat mysliet, zajtra sa budem pred nim citit tak trapne :-((

marka_

TRONKA: mas pravdu, malo je takych, ktori tak rozmyslaju. ale nemyslis, ze sa trosku akoby vrece roztrhlo s tymi, ktory len kritizuju situaciu na cestach, zalamuju rukami, ze kolko je dnes autonehod, ukazuju prstom na tych, ktori soferuju pod vplyvom alkoholu a pritom vlastne by si mali tuknut prstom do seba? vzdy tvrdim a aj tvrdim budem, ze stacilo by len trosku ohladuplnosti na cestach a po autonehodach by nebolo ani stopy. stacilo by oprasit vedomosti z autoskoly, zakladne povinnosti vodica (nepit alkohol pred jazdou je jedna z nich...) a traumatologia by bola pomaly bez prace :o) (odhliadnuc od "beznych" zlomenin, ktore sa tam liecia). a samozrejme, ako chodec sa snazim byt ohladuplna takisto. ale nenastvalo by vas, kebyze stojite pri prechode pre chodcov, mozte tam aj dieru vystat a auto vas nie a nie pustit a musite sa az postavit na cestu, zeby vodicom v aute zaplo v hlave, ze "no ty brdo... to by som toho chodca i pustit mal, ze".

marka_

aky je problem napr. ked sa ponahlam niekde, tak vstat o 30 minut skor z postele rano a vyjst z domu skor? tak sa nemusime ponahlat a vsetko stihneme presne. alebo rozvrhnut si program tak, aby som svoj diar nemala velmi "nabity" a neponahlala som sa. vsetko sa da stihnut a dohodnut, ked sa chce. a keby sa fakt viacerym vodicom a ludom chcelo, urcite by sa znizil pocet dopravnych nehod.

tronka

lea ja som zo stredneho no je to hroza aj tam nemysli ze len BA vsade rovnako to je ,,,a co sa tyka tych taxikov ved ale on nieze isiel rychlo on isiel nenormalne proste krizovatka bola cervena vtrepal sa pred jedno auto lebo stalo tak ze pred nim bolo dost miesta sice neviem co tym chcel dosiahnut no nevadi preplo na oranzovu a auta sa pomaly pohynali on nie musel vyletiet a predbehnut auta pred nami tak ze ledva sa uhol protiiducim :((,,,,
tak toto nebola rychla jazda ale rychla a nemozna jazda

lea

veru RNG, ja ked pridem z Nemecka do Bratislavy, pripadam si ako v zlom filme "Zdivocela zeme". bezohladnost, arogancia, neucta voci starsim a handikepovanym ludom, skratka ZAKON SILNEJSIEHO. aj dnes davali v spravach ako velke terenne auto pri odbocovani vpalilo do elektricky, asi sa mu mala vyhnut.. a k tomu vsetkemu na kazdom kroku otrasne developerske stavby.. snad je to len problem Bratislavy a vacsich miest, dufam, stredne Slovensko sa mi zda byt este nedotknute

lea

tronka, kludne mu povedz nech ide pomalsie, ja som to viackrat povedala v taxikoch, vzdy bez problemov spomalili, skor sa cudovali, ze chcem ist pomalsie, lebo vacsinou ich sami zakaznici buzeruju, aby leteli, lebo nestihaju na stretnutie a tak. a taxikar tiez profituje, ked ide pomalsie, viac naskace na tachometri.

tronka

no mam zlu skusenost co sa tyka taxikov raz som odchadzala do zahranicia a zavolala som si taxik pre istotu som ho zavolala o pol hodinu skor a on nechodi a nechodi mala som 10 minut aby som dosla na stanicu tak som volala znova a on jednoducho povedal ze to nenasiel tak ze isiel pres tak som mu nadala a povedal ze posle druhy no mala som to zadarmo ;) ze pozornost podniku heheh ,,,no ale ten taxikar co letel ako sialeny to bol vrchol mne jedno nak si ludia lietaju na autach ked sa chcu zabit ale ja ked sedim v aute nak ide ako ma a hlavne ked je to taxik no nie ?

RNG

tronka, pri kazdej navsteve Slovenska mam velmi podobne pocity. Je to tam doslova "divoky vychod" aj v doprave aj celkove v medziludskych vstahoch. Zialim za niekdajsim Slovenskom, ked boli ludia priatelski, napomocni a moralni. Teraz je to vsetko viacmenej zmyte nastupom suroveho ranneho kapitalizmu.
"Kazdy z kazdeho".

tronka

ludia najlepsie by bolo keby tu bol zakon ako v taliansku vodicaky maju na body asi najviac je 25 bodov ( niesom si ista) ale viac to nebude ked urobis prietupok stahuju ti body plus pokuta ked nemas pas -5 bodov ked prekrocis rychlost stiahnu ti aj 10 ked vynulujes si body dovidenia musis robit vodiacak od znovu ,,,kazdy vravel ze taliani jazdia otrasne blaznivo ,,hmmm no ale ako vidim v poslednom case ako jazdia na slovensku je to nenormalny rozdiel ved slovaci jazdia otrasne a rano v mestach o tej 7-8 hodine rano to je neuveritelne :((,,raz som sla taxikom ludia ja som mu normalne povedala ze bud nak ma vysadi a odmietam platit alebo nak ide ako clovek ten taxikar si asi myslel ze ovlada stihacku alebo ze hra nejaku hru na plejku no ja som myslela ze zosaliem ,,,,,