Mam pocit, ze hrozne soferujem :-((

Príspevok v téme: Mam pocit, ze hrozne soferujem :-((
kamilka

dnes cestou z prace isiel za mnou kratky usek kolega a spravila som dve chyby za sebou, dost hlupe - dala som prednost tam kde nebolo treba a na zelenej mi zhasol motor a ostatni na mna trubili, co si o mne teraz bude mysliet? mam uz vela rokov vodicak, ale malo skusenosti. neviem na to prestat mysliet, zajtra sa budem pred nim citit tak trapne :-((

ewiittaa

tronka nie nemyslela som to, aby clovek niekoho zrazil to urcite nie, ale my niektorych soferov volame, ze "sviatocni", vies mas rovnu cestu, nikoho nema pred sebou, na useku, kde chodci nechodia a ty ides za nim a on pred tebou zabrzdi, prida, zase zabrzdi, prida. Toto fakt nemusim. Ja zvyknem pustat aj chodcov a nikdy som nenadavala na autoskolu (lebo kazdy do nej musel chodit, kto ma vodicak) a nikdy nenadavam na cloveka, ktory da prednost chodcom, to nie. Ale ak niekto brzdi bezdovodne, tak to je strasne. Ale su soferi ktori zase naopak brzdy nepoznaju, minule som sa vdaka takemu pakovi skoro zabila nie koli jednemu,ale stalo sa mi to viac krat ale minule to bol extrem a to len vdaka tomu, ze predbiehaju na plnej a dokonca na takom useku, ze ides a nevidis ci ti nieco ide oproti a zrazu mas oproti sebe rutiace sa auto. Brrrrrr.

kamilka

vyssie auta nemusia byt automaticky drahe, existuju aj terenne auta strednej triedy, urcite lacnejsie ako napr. Oktavia

tronka

ewita ma pravdu ked vies soferovat stare auto potom vies soferovat vsetko predsa tie stare auta su tazsie na soferovanie ,,,,,ewita ale zase ked ide niekto cez mesto a stale brzdi asi bude mat nato dovod predsa nie?? tak nezrazi niekoho alebo co ja neviem ako si to myslela ale vyznelo to dost blbo predsa vtom meste ti behaju aj detiska stary ludia atd...tak nepojdem cez mesto 80 a bez brzdenia nie?? ci ako chodis ty ? :Pako nic v zlom ,ok ?

ewittaa

igua, ja mam vodicak 5 rokov, a naucila som sa jazdit na starom srote na fiate 127. Hned po autoskole ma vzal kamarat, ze ideme sa niekam previest. Potom som chodila uz aj sama. A aj na stare auto som si zvykla- poviem ti, to bol riadny skok, v autoskole sme mali pomerne dobre auta, tak do takej starej rachotiny sadnut, uf. Volant siel tazko, normalne som si pri soferovani posilnovala svalstvo ruk:-) No teraz uz Fiaticu nemam,- nastastie, uz je to o nieco lepsie:-) Ale chcela som tym povedat, ze starsie auta su mozno pre zaciatocnikov dobre v tom, ze da sa na nich naucit a ja ked som zvladla ten stary srot, tak som zvladla aj ine typy aut, ktore neboli az take luxusne:-) ale jedine co poradit zaciatocnikom, tak urcite sa nebat a jazdit, jazdit, jazdit. Mna soferovanie bavi, nemam rada soferov ani velkych "machov", a ani takych, ktry idu cez mesto 40 a neustale dupu na brzdu. Mam rada rychlejsiu jazdu,ale v ramci bezpecnosti, zabit seba,alebo niekoho ineho nestoji za to.

igua

ale nie kazdy zaciatocnik ma financie na take vyssie auto...
hlavne je dolezite, aby bolo to auto v poriadku...ja som raz tak skoro havarovala, lebo brzdy nebrzdili tak ako som bola predtym na ostatnych autach zvyknuta. odvtedy sa bojim jazdit na starsich autach. pripadaju mi take rozhegane...fuj.

kamilka

fuha, len pozeram aka debata sa tu strhla.. no co uz, aj zaciatocnici su na cestach, aj ked by ich Rodriguez najradsej zakazal :-) baby, zaciatocnicky, co mozem poradit je jazdit na vyssom aute, je z neho lepsi rozhlad a tiez je to dobre na chrbticu

palomino

Buduci golem- zijeme v USA a tu je manualka o nicom. Je tu velmi vela semaforov a stopiek a aut. Radil by si jedna-dva jedna-dva...Na Slovensku je manualka viac vyuzitelna.