je mozne aby mali obaja rodicia hnede a dieta modre oci?

Príspevok v téme: je mozne aby mali obaja rodicia hnede a dieta modre oci?
zmatena

Mam take obavy... Uz v minulosti sa stalo, ze v nasej nemocnici vymenili deti a teraz... Teraz ma sestricka trojrocneho uzasneho blondateho modrookeho synceka. A v com je problem? Nooo nikto v rodine nema blond vlasy a sestra s manzelom maju hnede oci... Nejde len ale o to... Syncek sa na nich absolutne nepodoba a ja sa bojim, ci sa niekde nestala chyba. Sestra muza urcite nepodviedla, tak v com to je? Je mozne, aby mali hnedooky rodicia modrookeho synceka? Prosiiim poradte

21mmaciatko

gneticky je to mozne, uz to tu par ludi spominalo, ale este viac rodicov zmetie pripad ktory poznam ja ked mama ma 0 krv otec B a dcera AB :D a tiez su na 100%jej rodicia, jednoducho existuje dalsi gen, ktory ovplyvnuje krvnu skupinu, takze mama je v skustocnosti A, ale javi sa ako 0, len to vysvetlujte niekomu, kto o tom nema ani potuchy:)

nikkkki

jasne ze je to mozne...my v rodine mame vsetci zelene oci a moji dvaja surodenci ktori sa nedavno narodili maju modre oci....

katty081

sarin, tvoji rodicia su: rh+rh-, oni maju v DNA 2 rozne alely (rh+ a rh-) a ty si zdedila po nich rh-rh- a tym padom mas vo svojej genetickej vybave iba jeden typ alely a to rh-
Tu je schema:
rh+rh- x rh+rh- (to su rodicia)
rh+rh+, rh+rh-, rh+rh-, rh-rh- (mozne kombinacie rh faktoru u deti, t.j. 25% pravdepodobnost typu rh-rh-)

sarin

viem ze ma nevymenili, lebo sestra ma tu istu krv a narodila sa o 10 rokov skor :) len stale mi to nitko nevysvetlil.. a ked mam pravdu povedat nerozumiem tvojim slovam :( Som taka trubka geneticka, ale velmi by som to chcela chapat. Hlavne lebo detska lekarka zakricala po chodbe zdratovneho strediska za mojou mamou - ked ziadala vysvetlenie ze--- Tak nieje manzelova dcera :D

imunitka

Myslim, ze je to trapne tu tocit o genetickom materiali. Kolko mas rokov? toto moze napisat len nevyzrete decko.

looon

a vedela by si povedzme po troch rokoch zit s tym pocitom,ze niekto iny ma tvoje dieta?a ty niecie?ze niekto iny vychovava tvoj geneticky material?to uz vazne nechapem