je mozne aby mali obaja rodicia hnede a dieta modre oci?

Príspevok v téme: je mozne aby mali obaja rodicia hnede a dieta modre oci?
zmatena

Mam take obavy... Uz v minulosti sa stalo, ze v nasej nemocnici vymenili deti a teraz... Teraz ma sestricka trojrocneho uzasneho blondateho modrookeho synceka. A v com je problem? Nooo nikto v rodine nema blond vlasy a sestra s manzelom maju hnede oci... Nejde len ale o to... Syncek sa na nich absolutne nepodoba a ja sa bojim, ci sa niekde nestala chyba. Sestra muza urcite nepodviedla, tak v com to je? Je mozne, aby mali hnedooky rodicia modrookeho synceka? Prosiiim poradte

bambussa

no, moji obaja rodicia maju zelene oci, ja mam hnede a sestra modre.. napriklad.. :) a nemyslim ze sme boli vymenene, ja mam oci po starenke a sestra po stareckovi

kikulka

samozrejme,z genetického hľadiska je to možné a často to tak aj je...nejdem ti tu vysvetľovať metódy genetického kríženia jedincov,ale je to úplne normálne,tak isto,ako s vlasmi...popozeraj sa v jeho a tvojej rodine,či niekto nemá modré oči alebo blond vlasy...a k tým vlasom,môj otec má tmavohnedé,mamina hnedé a nikto v rodine nie je blonďák,ale môj brat mal až do nejakých 13 rokov blond vlasy a až v puberte mu stmavli a už ich má tmavohnedé...takže žiadne obavy,nestresujte sa zbytočne