Tromboza z HA?

shenya

o-o-o-o
tak sorry,aby som sa vyjadrila spravne. mam vrodenu trombofiliu a nachylnost na trombozu (mutácia Leiden, MTHFR).

o-o-o-o

shenya prepac, ale pises nezmysel. trombozu keby si mala, tak ver mi, nemohla by si si ju "nevsimnut". ide o bolestive ochorenie a take nieco nie je, ze sa ESTE neprejavila, ale ju mas...
tromboza je v pripade, ak na zapalom poskodenej vystielke ciev usadzaju, vyzrazaju krvne zrazeniny. prejavuje sa to bolestou a opuchom postihnutej koncatiny.

shenya

ja mam trombozu vrodenu, zdedila som ju po mojom ocinovi. ale nemam ju este prejavenu, lebo sportujem, pijem vela tekutin a hlavne nefajcim. takze zatial si pokojne spi v mojom tele. ale vobec to tak nemuselo byt. pred styrmi rokmi som bola u gyn. a ziadala ho o HAK, povedala som mu o tom, ze ocino ma trombozu, ci to nemoze mat nejaky vplyv a on ze nie, ze to je v poriadku. samozrejme nerobil mi ani ziadne pecenove testy. nastastie som HAK brala "iba" tri mesiace, lebo som sa potom rozisla s vtedajsim priatelom. potom som znova chcela predpisat HAK, ale uz som sla k inemu gyn., ktory ma poslal na hematologicke vysetrenia v BA, kde mi doktorka povedala, ze som mohla byt davno mrtva po infarkte a plucnej embolii. takze, taketo je niekedy nase zdravotnictvo...

akvals

hm. mala som slabu HAK. pred dvoma rokmi som HAK vysadila a teraz som ju brala necele dva mesiace. a zrazu toto. Teraz sa stale bojim, kazda bolest, ktoru citim spajam s tou trombozou. Musim vela chodit, dnes som mala extra dlhu prechadzku a ledva chodim. Cela som ubolena..

RNG

K zapchaniu zil velmi prispieva aj zuzovanie zil tukovymi a tukovobielkovinnymi nanosami.
Tie sa daju efektivne odstranovat pravidelnym branim lecitinu(1 lyzica cisteho praskoveho lecitinu raz za tyzden).
Ked je menej zuzenin v cievach, aj zablokovanie krvnou zrazeninou(trombusom) je menej pravdepodobne.
...
Okrem enzymov, ktore robia platnicky menej lepkave a tym predchadzaju vytvaraniu zrazenin su proti zrazaniu uzitocne aj omega 3 oleje, najma
rybaci olej, ktory odporucam kazdemu brat z mnohych dovodov, nielen na riedenie krvi.

delphia

akvals, zial, vela zien zacne rozmyslat az vtedy, ked uz je neskoro. ak clovek vjadri svoj odmietavy postoj k hormon. antikoncepcii- tak skoro ho ukamenuju za jeho "zastaraly a primitivny" nazor. tromboza nie je ziadna sranda a naozaj moze mat aj fataln koniec. a takto odstupom casu aj ty si mozes polozit otazku, ze ci ti to bolo treba a ci si nemala skusit radsej antikoncepciu menej devastujucu tvoj organizmus...?!

akvals

ahojte. Práve som sa vrátila z nemocnice. Mala som trombózu. Dost neprijemne. Brala som antikoncepciu. Uz nemozem. Nevadí, zt aj tak nemusím.
Len co som o tej tromboze chcela napísat, ze je to veelmi bolestive a to este k tomu, ze ked som isla k lekárovi tak tam uz nebol a chirurg ma bez výmenného lístku nechcel vysetrit a pritom som uz nemohla chodit. Stratila som tak 24 hod. Nakoniec som ostala v nemocnici, napichali ma injekciami, som sama modrina. Velmi som sa zlakla, schudla som 5 kíl za 5 dní co som bola v nemocnici. Dievcatá nebláznite a dávajte si velikánsky pozor pri HAK. Hlavne nefajcit... ale ono co sa má stat, to sa stane..