Objednavka AFRICKEJ VRBY

africkavrba

dakujem za informacie a este nevies nahodou presne z ktorych zahradnickych spolocnosti sa da kupit? ja som hladal na internete dost dlho a nic som nenasiel.

RNG

salix safsaf(arabsky sifsaf=vrba) je znama z egyptskych manuskriptov, zial len teraz sa zacala intenzivnejsie skumat, kde vytazky z listov boli ucinne na niektore rakoviny(ciastocne),
vytazok z kory ma podobne protizapalove vlastnosti a zlozenie, ako z salix alba, ktorej koru vo forme prasku mozno dostat ako potravinovy doplnok z mnohych zdrojov.
Jediny zdroj na ne su zatial zahradnuicke spolocnosti, kde si tento kultivar mozes kupit, pripadne aj semena.
Do doplnkov potravin este zatial neprenikla, aspon podla mojich vedomosti a zdrojov.

RNG

aj obycajna vrba, salix alba, nielen africka salix safsaf, obsahuje ucinne latky salicin a saliginin, nachadzajuce sa v kore a hlavne v listoch. Tu hned poznate rozdiel medzi prirodnymi latkami a syntetickymi(salicyl) prirodne su protirakovinne, to bolo dokazane na leukemii napr.
Prostriedok je ale prinovy na to, aby som ho,odporucal, ani davky ani klinicka ucinnost nie je este stale dost presne urcena.
Vrbova kora z bielej vrby(salix alba) je ale davno znama a popuzivana proti horuckam a bolestiam. Hlavna ucinna latka je salicin, ktory sa z kory uvolnuje postupne, takze nevyvolava probleny z krvacavostou vystelkov ako synteticky salicyl alebo jeho derivat aspirin.