tehotenstvo???

lilinka

bolave poprsie bolest v podbrusku, vytok.niekde uvadzane ako znaky tehotenstva, u mna skor pred kramami je to tak...aj teraz a k tomu este mi aj tyzden meskaju a som z toho dost na nervy...podbrusko mam stuhnute...nevjem co mam robit...pouzili sme aj ochranu, nieje velka sanca ze by sa daco stalo, guma sa nepretrhla...ak sa tu niekto vyznate poradte mi prosim

janulinka.

BIGY.......potrebujem poradiť, začínam s antikoncepciou.. a mám takú otázku, aj potýždni používania, je tá ochrana 100percentná??myslím tým ak ho partner "nevytiahne"???nemám sa čoho obávať??a celkovo pri antikoncepccii???ak partner všetko vylúči do mňa?????

holka

pre bigyho!...hmmmm a to podla teba mozem otehotniet aj ked partner je asi minutu vo mne a to tak ani nie cely ???...ani pred vrcholom este neni?...je to len sucast maznania.....myslis ze aj vtedy sa tie spermie vylucuju???...

katica

ahoj bigy
no je to tak aj gynekolog mi potvrdil,ze som naozaj tehotna a bolo to len naozaj tych par dni...a neverim,zeby som bola predtym otehotnela-ved to by mi povedal aj lekar...

bigy

Nahodou som si precital vasu debatu a mam zopar pripomienok.
Tehotensky test nemoze byt pozitivny po 3 dnoch. Je zalozeny na zisteni hormonu choriongonadotropin-u (hCGH) ten sa zacina v tele buducej matky vylucovat az po uhniezdeni vajicka v maternici. A vajicko sa z vajecnika dostane do maternice az po 6-7 dnoch. Takze dovtedy telo nedokaze zistit, ci bolo vajicko oplodnene alebo nie. A netvori ziadne nove hormony specificke pre tehotenstvo.
Ak naozaj KATICA hovori pravdu, tak asi otehotnela uz predtym.
Ako popisovala dany inkriminovany moment, mam pocit, ze nepouzivala ziadnu ochranu okrem prerusovanej suloze (coitius interuptus).
Je to velmi nespolahliva metoda, vzhladom na to, ze pri sexe sa moze vylucit male mnozstvo spermii este pred ejakulaciou. A tie mozu oplodnit vajicko aj ked "ho" partner "vytiehne" este pred vyvrcholenim.
A dalsia vec, ako po par dnoch dokazal gynekolog potvrdit tehotenstvo, az ked po mesiaci ma embryo len 4-5 mm.
PS: Ak by nektora z Vas chcela poradit od studenta mediciny, napiste

katica

ja som sa jeden den milovala s priatelom,urobil sa mi na brucho,ale v zapeti do mna vosiel.velmi som sa bala,ze som tehotna.no asi po troch dnoch som len tak sedela a zrazu sa mi tak zatocila hlava,ze som mala taky tusak,ze som tehotna.kupila som si test-podotykam po troch dnoch od nasho milovania,a test bol pozitivny.ked som isla este v ten den k lekarovi,a povedala som mu co sa stalo,povedal mi ze ako mozem vediet ze som po troch dnoch tehotna.no ked som mu povedala,ze som si robila test a bol pozitivny,tak mi urobil ultrazvuk a naozaj som bola tehotna...

sunnysweetie33

neda!vazne!ja som si chcela po 3dnoch robit test,ale gynekolog povedal,ze to sa este tak skoro zistit neda..ze mozno po 2tyzdnoch,po mesiaci..takze test ti nepomoze,ale ak mas strach,tak si kup postinor,teda ak si mala styk max pred 72hod.