Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

S mojou matkou sa neda zit:(

Príspevok v téme: S mojou matkou sa neda zit:(
12jana

ahojte...
ja to uz dalej nevydrzim:(
proste mam 16..moja mama sa s mojim biol. otcom rozviedla ked som mala par mesiacov preto ze som sa nenarodila ako chlapec...
po 10rokoch sa znvoa vydala za chlapa totalny lenivec nic jej s domacnostou nepomaha atd..narodil sa mi brat a mne sa cely zivot otocil na opak...
spravila som nieco co mi neprikazala vrieskala zbila ma...spravila som nieco co mi povedala s malou chybickou vrieskala na mna zbila ma a navyse sa na mna naziapala ze som neschopna atd..a tak to je dodnes...
je mi az do placu ako pocuvam ze moje spoluziacky behaju kade tade po chatach po diskotekach..ja som v zivotenikde nebola nikde mi mama nedovoli ist,preto nemam ani kamaratky proste nikoho,ucim sa do skoly na 1-2jky ziape na mna ze nic nerobim len sa ucim a aj tak mi to bude na nic.ucim sa horsie a pomaham jej pritom ziape na mna ze sa neucim ja uz neviem ako s nou vYchadzat:(
mam toho uz plne zuby..

moniqa87 - si normalna?

ak odhliadnem od potencionalnej moznosti ze 12jana prehana tak zakladna otazka je smerovana moniqe87 - si normalna ?? moja mila si svoje nazory kde pobrala ?? sa mi tvoje nazory na vychovu zdaju ako zo staroveku preboha !! vseobecne z toho co si popisala vyplyva v skratke asi toto: mala si podobne ak nie horsie detstvo ako 12jana ale prezila si to a myslis si ze to ta opravnuje o tom uvazovat ako o sposobe vychovy ktory je OK a treba ho len prezit .. ruky na oci stuple do usi a ide sa .. asi tak nejak .. koho prosim ta trapi ci diskoteky a chaty schvalujes alebo nie ?? si prezila take detsto a teraz to vracias svojim detom pod zamienkou tej spravnej vychovy ?? diskoteky a chaty nei su nicim zle a potreba ochranit dieta pred vsetkym zlom moze v nesrsom veku sposobit hodne velku sarapatu .. ani jeden extrem nie je dobry avsak sposob : zakazujem ti vsetko - je uplne nanic .. zrejme si moniqa neponala ani kusok empatie ked si nedokazes uvedomit ake to je byt medzi ludmi ktori vsetci nieco mozu a ty co nemas ziadne prekazky "iba psychopaticku mamu" to ale nemozes robit .. nasledne sa dostavuje pocit menejcennosti atd atd ak vies co to zo psychologie tak si vies dalsie veci odvodit co ale silno pochybujem ze nieco ovladas lebo taketo pseudorady by si inak nedavala .. a sorry ale tvojim poslednym prispevkom si to uplne ze zatlkla .. tak jednak priznas ze jej mama na tom psychicky nebude zrovna najlepsie a zaroven potvrdis ze 12jana jej to vobec neulahcuje .. a co ma akoze podla teba robit ?? nastavit zakazdym zadok aby ju matka zbila a takto si mohla zakazdym ulavit ?? evidetne matka nezvladla svoj zivot a cely sa jej rozpada pred ocami a jedine co takyto clovek zvycajne pocituje je riadit zivot nekomu slabsiemu a vidiet a citit ze trpi dotycny tiez .. to sa tu prosim pekne podla mojho naozru deje .. tvoje vychovne bitky si rpemysli znovu a uvedom si ze doba je ina ako ked si bola mala .. k vypnutiu mobilu - ja osobne 12jane tleiskam bo to znamena ze si zachovala este aspon trochu sebavedomia .. holka chce niekam do mesta ist napise smsku ze bude v meste (osobne sa cudujem ze takej mame vobec napise) a vypne si ho lebo vie ze keby ho nevypne matka by jej zavolala a ihned by jej prikazala ist domov .. ak si moniqa necitala medzi riadkami - holka sedi doma a uci sa .. ide do skoly zo skooly domov a bud pomaha alevbo sa uci .. to co ty vravis a odsudzujes je keby chodila za skolu pripadne kazdy den sa realne naozaj niekde flakala a chodila domov po osmej pripadne neskor .. takze - jedine rozumne riesenie pri nemoznosti vykomunikovania s mamou je vypnut mobil prist domov a zniest nasledky s ktorymi evidentne 12jana pocita ale to kvoli comu ide von jej stoji za to viac ako to ze by sa hadke vyhla (mozno chlapec ktovie) .. k vychovnym bitkam - z mojho uhlu pohladu je to len ospravedlnujuce pomenovanie pre bitku ako taku .. nieco ako vychovna bitka neexistuje .. existuje len neschopnost poradit si bez bitky pripadne nespravne opakovanie vzorov vychovy (defektnych) prebratych od rodicov .. imho vyvojovy vek sa za psoledne obdobie znizil znacne ak o tom nevies moniqa .. 16 rokov nie je to co byvalo pred 20 rokmi .. odhad moniqi - starsia dama nespokojna so zivotom s dvoma detmi ktore neprinasaju taku radost ako by chcela disponujuca schopnostou zahodit denne starosti za halvu namiesto toho aby ich riesila k svojej spokojnosti .. teraz k problemu 12jany - jednoznacne riesenie neexistuje avsak jedno z moznych by bolo preukazanie dostatocnej autority tvojej mame k tomu aby stratila pocit ze si moze k tebe cokolvek dovolovat .. otazne je ako daleko si schopna zajst .. defakto je potrebne rozhodnut sa co zvolis - posluchat alebo neposluchat .. ak posluchat a vsetko robit tak ako chce - kludne nech sa paci .. ak neposluchat potom sa este vysporiadat s bitkou ktoru evidetne sa neposluchnutie dostanes - a to by som kludne riesil aj zavolanim policie .. mozno by stacilo raz a mama by si uvedomila ze robit so svojim dietatom cokolvek proste nemoze .. vychova sa nema zamienat s otroctvom ..

moniqa87 - si normalna?

ak odhliadnem od potencionalnej moznosti ze 12jana prehana tak zakladna otazka je smerovana moniqe87 - si normalna ?? moja mila si svoje nazory kde pobrala ?? sa mi tvoje nazory na vychovu zdaju ako zo staroveku preboha !! vseobecne z toho co si popisala vyplyva v skratke asi toto: mala si podobne ak nie horsie detstvo ako 12jana ale prezila si to a myslis si ze to ta opravnuje o tom uvazovat ako o sposobe vychovy ktory je OK a treba ho len prezit .. ruky na oci stuple do usi a ide sa .. asi tak nejak .. koho prosim ta trapi ci diskoteky a chaty schvalujes alebo nie ?? si prezila take detsto a teraz to vracias svojim detom pod zamienkou tej spravnej vychovy ?? diskoteky a chaty nei su nicim zle a potreba ochranit dieta pred vsetkym zlom moze v nesrsom veku sposobit hodne velku sarapatu .. ani jeden extrem nie je dobry avsak sposob : zakazujem ti vsetko - je uplne nanic .. zrejme si moniqa neponala ani kusok empatie ked si nedokazes uvedomit ake to je byt medzi ludmi ktori vsetci nieco mozu a ty co nemas ziadne prekazky "iba psychopaticku mamu" to ale nemozes robit .. nasledne sa dostavuje pocit menejcennosti atd atd ak vies co to zo psychologie tak si vies dalsie veci odvodit co ale silno pochybujem ze nieco ovladas lebo taketo pseudorady by si inak nedavala .. a sorry ale tvojim poslednym prispevkom si to uplne ze zatlkla .. tak jednak priznas ze jej mama na tom psychicky nebude zrovna najlepsie a zaroven potvrdis ze 12jana jej to vobec neulahcuje .. a co ma akoze podla teba robit ?? nastavit zakazdym zadok aby ju matka zbila a takto si mohla zakazdym ulavit ?? evidetne matka nezvladla svoj zivot a cely sa jej rozpada pred ocami a jedine co takyto clovek zvycajne pocituje je riadit zivot nekomu slabsiemu a vidiet a citit ze trpi dotycny tiez .. to sa tu prosim pekne podla mojho naozru deje .. tvoje vychovne bitky si rpemysli znovu a uvedom si ze doba je ina ako ked si bola mala .. k vypnutiu mobilu - ja osobne 12jane tleiskam bo to znamena ze si zachovala este aspon trochu sebavedomia .. holka chce niekam do mesta ist napise smsku ze bude v meste (osobne sa cudujem ze takej mame vobec napise) a vypne si ho lebo vie ze keby ho nevypne matka by jej zavolala a ihned by jej prikazala ist domov .. ak si moniqa necitala medzi riadkami - holka sedi doma a uci sa .. ide do skoly zo skooly domov a bud pomaha alevbo sa uci .. to co ty vravis a odsudzujes je keby chodila za skolu pripadne kazdy den sa realne naozaj niekde flakala a chodila domov po osmej pripadne neskor .. takze - jedine rozumne riesenie pri nemoznosti vykomunikovania s mamou je vypnut mobil prist domov a zniest nasledky s ktorymi evidentne 12jana pocita ale to kvoli comu ide von jej stoji za to viac ako to ze by sa hadke vyhla (mozno chlapec ktovie) .. k vychovnym bitkam - z mojho uhlu pohladu je to len ospravedlnujuce pomenovanie pre bitku ako taku .. nieco ako vychovna bitka neexistuje .. existuje len neschopnost poradit si bez bitky pripadne nespravne opakovanie vzorov vychovy (defektnych) prebratych od rodicov .. imho vyvojovy vek sa za psoledne obdobie znizil znacne ak o tom nevies moniqa .. 16 rokov nie je to co byvalo pred 20 rokmi .. odhad moniqi - starsia dama nespokojna so zivotom s dvoma detmi ktore neprinasaju taku radost ako by chcela disponujuca schopnostou zahodit denne starosti za halvu namiesto toho aby ich riesila k svojej spokojnosti .. teraz k problemu 12jany - jednoznacne riesenie neexistuje avsak jedno z moznych by bolo preukazanie dostatocnej autority tvojej mame k tomu aby stratila pocit ze si moze k tebe cokolvek dovolovat .. otazne je ako daleko si schopna zajst .. defakto je potrebne rozhodnut sa co zvolis - posluchat alebo neposluchat .. ak posluchat a vsetko robit tak ako chce - kludne nech sa paci .. ak neposluchat potom sa este vysporiadat s bitkou ktoru evidetne sa neposluchnutie dostanes - a to by som kludne riesil aj zavolanim policie .. mozno by stacilo raz a mama by si uvedomila ze robit so svojim dietatom cokolvek proste nemoze .. vychova sa nema zamienat s otroctvom ..

moniqa87

aleuvedom si aj to, ze ake robis chyby, to ze jej posles sms a hned vypnes mobil, to by som ti teda dala byt tvojou matkou, to sa nerobi
ak s nou mas problemy, tak nikdy nie je chyba len na jednej strane, ano mozno ma mama psychicke problemy a nezvlada svoju situaciu, ale ty jej takymto chovanim a burenim sa situaciu len stazujes a dohanas ju k takemu chovaniu...
inak co sa bitky tyka, mas po nej modriny, alebo su to skor trake "vychovne"?
ja som sice bita nikdy nebola, len raz mi mama strelila facku, ale to som si ju teda aj zasluzila

martinka81

no to je zle ked vypinas mobil ak ti skusa naspet volat a mas ho vypnuty je jasne ze to zacina v nej vriet ,,ale zas ta chapem preco to robis ,,,,
janka 17:58 mas pravdu vo vsetkom ale si myslim ze pohovor s psychologickou by si mala dat jej mama nie ona ved to nieje normalne to by svihlo kazdeho keby ze ta biju len tak za male chyby predsa nie ?

12jana

ked viem ze sa niekde zdrzim dam jej vediet ale len sms a vypnem telefon..lebo ked jej volam hned zacne na mna vrieskat ze sa flakam atd...
a moj otcin ma u nej vsetko dovolene lebo on zivi rodinu a tak nemusi pomahat

martinka81

ja som mala tiez kedysi problemy s mamou co sa tyka diskotek atd,,,ale som to pochopila az teraz ked som dospela ,,to pochopis aj ty ale zase nikde ta nepustat?? a bit ta len tak to nieje dobre proste nejako s nou hod rec v klude ved kazdeho by svihlo keby ze ta biju len tak za malickosti predsa to nieje normalne :(

janka

Zlatičko moje, viem, o čom rozprávaš. Trošku je problém v tom, že si ešte mladá a v puberte. Preto vnímaš veci o to ťahšie. Zmeny nálad tvojej mami sú v tom, že má psychické problémy. (ak robíš jedno je zle, ak robíš opak, je zle...nikdy jej nič nevyhovuje, nikdy nie je nič dobré...vybíja si zlosť na tebe,,?). To všetko poznám!!! Moja mama je psychicky chorá a celý život ma takto týrala. Ale to nemusí byť tvoj problém. Pýšeš, že tvoj otčim je povaľač. Možno mamka to s ním tiež nemá ľahké. Nezvláda situáciu a vŕši sa na tebe. Ak nevieš s kým sa porozprávať, skús psychologičku v škole alebo výchovnú poradkyňu (ja tiež učím v škole). Mame o tom nevrav, aby sa nenahnevala. Dôležitý je vývoj dieťaťa tak ako má byť. Môžem ti poradiť len jedno - nepripúšťaj si to tak. Ja viem,že je to ťažké, hlavne ak si na mame závislá. Vydrž 2-3- roky a šup ho niekde na internát....

moniqa87

na jednej strane, moz by t tvoja mam uplne normala ako kazda ina, len tebou prieska puberta, ved mas len 16...
na druhej strane to moze byt blbe, ako u mna, ale ja rozhodne uz nie som v puberte a neriesim take veci ako, ze nejdem na chatu, alebo na diskoteku, alebo, ze mi mama nadava za znamky... to vobec nie, proste si s nou vseobecne nevychadzam a to je nieco ine...
myslim si, ze to je skor ten prvy pripad, teda dufam, lebo v tom pripade o par rokov zistis, ze ti chceli rodicia len dobre a, ze si sa len burila, ako skoro kazdy mlady clovek

moniqa87

aj ja by som svoje dieta hladala ak nepride domov tak ako ma, ak sa niekde zdruis, das jej vediet, ze prides neskor?

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.