Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Krčné mandle?

Príspevok v téme: Krčné mandle?
zuzusa

Vzadu na krku, ževraj sú to mandle sa mi robia také biele pupienka len s tým rozdielom že sa to dá vytlačiť a neni to hnis ale ako keby tuk. Strašne ma to trápi lebo to smrdí a sama to cítim, mávam s toho aj pachuť v ústach. Doktorka mi na to nič nedala a ani to nerieši. Čo mám robiť mám na ňu naliehať??

trdielko_

Mne sa tvorili čapy a usádzala sa mi tam potrava čo spôsobovalo veľmi nepríjemný zápach z úst...išla som k ORL a keď videla ako ich mám zjazvené a deravé tak ma hneď poslala na odstranenie mandlí...(keď ich vybrali tak bolo vidieť že sú také po celom povrchu a boli plné niečoho nechutného...)

zuzusa

No v podstate vovalím ruku až do hrdla a prstom to vytlačím. Ide to v podstate velmi lahko von, iba som si musela zvyknúť že tam pchám tie prsty.

alilien

ak mam ist na operaciu 20 januara a som teraz prechladnuta vadi to? zmeni sa neco? treba presunut termin ci staci vyzdraviet ?

zuzusa

A mám ešte otázku. Ako sa dá toho zbaviť, vlastne viliečiť?? Pomáha na to niečo?? Doktorka to nerieši ale ja to chcem vyriešiť.

karin11

Ak si sama navrhnem že chcem vybrať mandle tak mi to musí ORL dovoliť však? Budem si to musieť potom zaplatiť sama? Ja mam chronický zapal mandlí aj s tým hnisom a lekarka mi povedala, ze ich netreba vyberať.

farmaceutka

capy su tvorene odlupenymi epiteliami, mozu byt aj zvysky stravy a odumretymi bakteriami. nie kazdy cap je nebezpecny. posudenie, ci treba mandle vybrat, treba nechat na ORL lekara, ktory sa rozhodne podla hladiny ASLO v krvi, klinickeho stavu mandli pri vysetreni, nalezu po vytere a pripadnych inych telesnych tazkosti.

zuzusa

V podstate ste mi docela pomohli. Lenže mňa to trápi aj kvôli tomu, že zo začiatku sa mi to spravilo raz za dva mesiace a tak som to vytlačila, ale teras to musím vytláčať každý večer a aj ráno. A to ubehlo asi pol roka a takto sa to zhoršilo. To že sa tam zanáša jedlo tomu neverím, veď nejem len biele veci to je jedna vec a po druhé prečo to tak smrdí.

a2

ja mam tiez capy v mandliach. podotykam, ze to nie je hnis. ak by to bol hnis museli by von. to sa tam usadza strava. aj ja si ich vytlacam aby som nemala ten neprijemny pocit. bolo mi povedane, ze to nemusim vytlacat, ale potom je pach z ust. a robili mi odber kvi ci nemam zvysene ASLO, nemala som. a ani ziadneho streptokoka, tak mi mandle neodporucili vybrat.

marikaaa

V ziadnom pripade by som neodporucala vyberat mandle len kvoli capom, mandle su dolezite, hraju ulohu velku ulohu pri imunite. Aj ked lekari hovoria, ze su nepotrebne. Skus pockat aj rok tiez som mala capy a mi zmyzli same.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Krčné mandle? - Fórum - ZDRAVIE.sk