Derealizacia

Príspevok v téme: Derealizacia
ooo

Máte s týmito hroznými pocitmi skúsenosť? Ako s tým žijete a čo s tým robíte? Ja tým trpím vlastne od 14-tich rokov, keď si to tak premietnem... prišlo to len občas a odišlo, ten hrozný pocit nereálna a neskutočna... pocit, že ja nie som medzi ostatnými ľuďmi, že sa čudujem, že oni ma vidia a hovoria na mňa... akoby som videla cez hmlu. K tomu točenie hlavy a pocit na odpadnutie. Vravím, prišlo to len občas, ale vždy ma to desilo k smrti. Potom som pred asi 4 rokmi chytila hroznú úzkosť a derealizácia bola na dennom poriadku. Nasadili mi AD a prešlo všetko, malá dereálka sa občas vyskytla, ale nič vážne. AD som vysadila, úzkosť sa vrátila a s ňou aj derealizácia... AD mi už nezaberajú, derealizácia mi likviduje život... takmer stále akoby sa mi snívalo... mám panický strach z toho, že mi to ostane na celý život, že sa toho nezbavím... poraďte mi niekto ako sa dá takto žiť

ele

ooo, no ruky zopnuté pred sebou ako pri meditácii,ale nie dlaňami, iba prstami. No a po tej osmičke chodiť v jednom smere, teda aj cez stred, tak ako keby si ju písala. Asi máš ozaj rozhádzané energie,keď sa ti točí hlava, skús pomaly, viackrát za deň po minúte a neboj sa, len doma to skúšaj. A keď sedíš v tom námorníckom sede, tak maj chrbticu vyrovnanú.

ooo

Lebo skúšala som tu Cookovu metódu a tak sa mi pri tom točila hlava, že som div nepadla zo stoličky... tak neviem, čo to znamená

ooo

ELE mám k tomu otázku. Neviem presne, čo znamená, že "presne križovať aj strednú líniu."?

5.Pri nasledujúcej polohe tela polož obidve nohy na zem a ruky spoj tak aby sa končeky prstov dotýkali. V tejto polohe vydrž tiež minútu a zhlboka dýchaj.
A pri tomto bode mi nie je jasné, kde mám ale tie ruky mať? Položené na stehnách, či vo vzduchu alebo je to jedno?

Ďakujem

ele

ooo ak budeš po nej chodiť musíš, presne križovať aj strednú líniu. Upraví ti to to energie v tele. Ešte jedn cvik ti poradím na usporiadanie energie a kľudu v tele. Námornícky uzol, tzv.Cookova metóda, sú to dve polohy tela nasledujúce jedna za druhou.
1.Sadnes si a preložíš ľavý členok na pravé koleno.
2. Potom uchop pravou rukou ľavý členok.
3. Ľavou rukou uchop ľavé chodidlo medzi prstami a klenbou na nohe.
4. V tejto polohe zostaneš po dobu jednej minúty so zatvorenými očami a zhlboka dýchaš. Pri vdychu je jazyk pevne na podnebí.
5.Pri nasledujúcej polohe tela polož obidve nohy na zem a ruky spoj tak aby sa končeky prstov dotýkali. V tejto polohe vydrž tiež minútu a zhlboka dýchaj.
Odstraňuje sa tým vzrušivosť a trénuje sa sústredenosť.
Tú lenivú osmičku môžeš opisovať aj veľkými kruhmi imaginárne napr. na skriňu, raz ľavou rukou, raz pravou a potom obama rukami naraz, pričom hýbeš aj telom.
Lenivá osmička je znak nekonečna, je symbolom ktorý sústredí človeka na určitú dobu a umožní nervovej sústave prijať energiu. Vyskúšaj a napíš či pocítiš prílev energie.

ooo

Inak presne ako vraví Ele, menej sa sledujem a skôr si tu skúsme poradiť, že čo nám funguje a čo nám zlepšuje stav, čo by sme vyskúšali a tak...

ooo

ELE nemám pocit, že nadmerne užívam lieky... Autogénny tréning robím, ale s tou ležatou osmičkou som to nevedela, už aj doma kreslím :) fakt, vyskúšam... odkiaľ vieš také veci?

ele

Ja si myslím že je to všetko len z vášho úzkostného depresívneho stavu a v neposlednom rade hlavne z toho nadmerného užívania liekov.Taktiež samotné sebapozorovanie.Sústreďte sa na svoju liečbu, hlavne sa snažte odpútať od svojho sebapozorovania,prinútiť sa k akejkoľvek činnosti.Naučte sa autogénny tréning, aby sa tie vaše mozgové bunky dostali do súladu, aby pravá polovica mozgu pracovala v súlade s ľavou.Inak si to neviem vysvetliť.
Skúste si na zem nakresliť veľkú ležatú osmičku a pravidelne po nej okolo jej obvodu sa prechádzajte. Dáva to do súladu pravú a ľavú hemisféru.