Bolesť hlavy,závrate,bolesť žalúdka

Príspevok v téme: Bolesť hlavy,závrate,bolesť žalúdka
janiik

Dobrý deň, chcem sa spýtať, 4.8.08 som mal zvýšenú teplotu a silnú bolesť hrdla..Po užití acilpirinu som sa poriadne vypotil..ale malo pil a tak som omdlel a padol..Islo o dehydrataciu pravdepodobne.SOm si aj mierne udrel hlavu,ale krv netiekla iba trosku bolela,na pohotovosti povedali silná angina a hlava že vporiadku ak by boli problemy tak k doktorke.Hlava trocha bolela,ale iba ked som sa v spaku otocil na tu stranu ale to na druhy den preslo,aj angina,lieky zabrali.Už to bolo vporiadku,ale na 7.8. mi prišlo zle,a krútenie hlavy.žalúdočné problemy presli ale krútenie hlavy nie,alebo skôr len taky pocit krútenia hlavy.Tak som šiel k doktorke,poslala ma k neurologovi,keďže to bolo už poobede tak do nemocnice,kde mi urobbili rongen hlavy,poklepkali kladivkom a povedali,že všetko vporiadku..Trvalo to hádam celý august,pocity krútenia hlavy,sem tam niekde zabolela,a objavili sa asi 3krát bolesti žalúdka.Tak som sa opať vybral k doktorke, poslala ma na EEG a na vyšetrenie na tetániu.Tetánia je pozitívna.STále sa mi stáva,že mám niekedy pocit krútenia hlavy,ale teraz sa mi objavila aj občasná bolesť hlavy,väčšinou zahlavou,alebo v hornej časti. pri stávaní mávam také zvláštne pocity,tlaky v hlave,alebo také niečo.Pri ležaní na chrbte ma občas boli zadná časť hlavy,tak si lahnem na bok.A poslednú dobu ma pri krúžení hlavou boli vzadu v krku.Volal som telefonicky na výsledky z EEG a že je to vporiadku,mám prísť len na kontrolu.Na CT ma nechcela poslať..Ja som sa stále obával toho nádoru a možno teraz je to už len z toho strachu..
Ďakujem za odpoveď

Adiree

Na tetániu sa užíva magnézium B6, vitamín, voľne pradajný. Zlepšuje krvný obeh a priechodnosť nervových impulzov. Nevýhodou je, že popri tetánii sa môžu objaviť jej "sprievodné znaky" ktorými sú migrény, resp. predmígrenový stav. Migrény sa prejavujú precitlivenosťou na ostré svetlo, ale aj precitlivenosťou na ostré, nepríjemné zvuky. Sama mám tetániu, a hoc mám EEG výsledy už dobré, predmigrénové stavy som musela liečiť ešte dlho potom.
Záleží tiež od toho ktorý typ tetánie máte. Toľko k Simonke.
V podstate súhlasím s Mjanikom, že najskôr pôjde o krčnú chrbticu.

Adiree

Na tetániu sa užíva magnézium B6, vitamín, voľne pradajný. Zlepšuje krvný obeh a priechodnosť nervových impulzov. Nevýhodou je, že popri tetánii sa môžu objaviť jej "sprievodné znaky" ktorými sú migrény, resp. predmígrenový stav. Migrény sa prejavujú precitlivenosťou na ostré svetlo, ale aj precitlivenosťou na ostré, nepríjemné zvuky. Sama mám tetániu, a hoc mám EEG výsledy už dobré, predmigrénové stavy som musela liečiť ešte dlho potom.
Záleží tiež od toho ktorý typ tetánie máte. Toľko k Simonke.
V podstate súhlasím s Mjanikom, že najskôr pôjde o krčnú chrbticu.

janiik

tak bol som u neurologičky,EEG vporiadku,žiadny nález.Urobila mi rengen chrbtice a poslala na rehabilitáciu.Tak skusim,dufam,ze to pomoze.bo tá bolesť krku je väčšia.ale ked sedím je to vpohode. A na tetaniu mi dala Magne500,zapijat tabletky a pijem magneziu,neviem či pomáha,ale chutí mi =o)