prirodny zdroj vitaminov

Príspevok v téme: prirodny zdroj vitaminov
stix222

Zdravim. Chcem zmenit zivotospravu, nieco som pozrel na nete. Ide mi hlavne o to aby som kazdy den prijmal dostatocne mnoztvo vitaminov, ale nie formou tabletiek.
Najdem si zdroj nejakeho vitaminu, napr. vitamin E - orechy. Ale neviem kolko toho mam zjest, aby som prijal urcite mnozstvo toho vitaminu.

Napriklad: denna potreba vitaminu E je 20 – 30 mg. To ale neznamena ze ked zjem 30mg orechov prijmem 30mg vitaminu E? Potreboval by som sa nejak posunut dalej v tejto veci:) Dik za kazdu odpoved...

SHAKTI

to sa mi zda prilis zlozite, lepsie je uzivat kvalitny multivitamin, v ktorom mas presne rozlozene potrebne denne davky vitaminov. Pokial napriek tomu pocitujes zvysenu potrebu jest urcite potraviny- napr. syry, jogurty, mlieko= chýba ti vapnik, pokial mas chut napr. na mastne, slaninu= chýbaju ti mastne kyseliny- Omega3 atd. To by si musel strasne ratat aby si sa trafil. Ale existuje taka pyramida zivotospravy- najviac mame prijimat zeleninu, potom ovocie.. skus si pohladat tieto infosky, malo by tam byt napisane aj kolko coho. Skor by som sa zameriavala na toto ako na konkretne vitaminy.

stix222

no ved to...vediet pocuvat:). Ide len o zaciatok, fakt potrebujem vediet ako zistim kolko(latok) som toho vlastne "zjedol". Ked uz sa do toho dam, potrebujem vediet ze som toho prijal dostatok. V opacnom pripade budem prijimat vitaminy, dajme tomu ze sa mi nezlepsi zdravotny stav, a ja nebudem vediet ci som toho prijmal malo, alebo je chyba inde..

Chilli

Taketo pocitanie sa mi zda uplne nevhodne a zbytocne pre zivot. Daj telu to, co si pyta. Ono je ovela mudrejsie ako my. Samozrejme treba ho aj vediet spravne pocuvat:)