Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čiastočný invalidný dôchodok a zdravotné poistenie

N-ika

Duko - strata jedneho prsta sa hodnoti 10% strata troch prstov 20 (nedominantna ruka) az 25% v pripade dominantnej ruky....zial len strata vsetkych prstov je hodnotena plnou invaliditou... :-(
Je mi luto, ciastocna invalidita je az od 41%...

Duko

Dobry den mam otazku nevedel by mi niekto poradit mal som uraz a odpilil som si na lavej ruke dva prsty ukazovak a prostrednik nenavratne zostali mi asi po dva centimetre a som povolanim stolar mam narok na čiastočni invalidni dvochodok.

ni-ka

annabela-ak poberas invalidny dochodok tak za teba plati zdravotne poistenie stat, nemusis byt ani evidovana na UPSVaR...
viem to lebo sama poberam ID

annabela

som invalidny dochodkyna uznaná na 42%.Beriem dávku hmotnej nudzy 5€.Teraz my prišlo predvolanie od Upsvar vo veci odrobenia 32 hodín dávky. Ked odmietnem tak ma vyradia. Kto bude za mna platit zdravotné odvody? Ak štát tak ktorý paragraf o tom hovorí . Dakujem

ddana

Tak sa priprav nato, že ekonómka Ťa total zjazdí - lebo to bola tvoja povinnosť a ona bude musieť všetko prerábať za uplynulých 9 mesiacov. ČO sa týka vrátenia peňazí najlepšie zodpovie daná ekonómka.

roman1606

jasne to chapem.ale ja som to nenahlasil asi 9 mesiacov,ide mi o to ci mi za tu dobu vratia peniaze,lebo doteraz som platil vsetko bez zlav

??!!??

nič. proste zamestnváateľ vie čo s tým. odovdy budeš platiť zo mzdy menšie takže by si mala mať aj lepší plat. dôchodocok budeš dostávať normálne. obmedzená finančne ani hodiny nemáš. môžeš robiť ak zdraví človek hmmmm teda si podla diagnozi....keby si mala chrbticu v pr.ke tak si nebudeš robiť na satvbe...ale tom len taký príklad uviedla

ddana

Roman, uznali nad 70, alebo rovných 70? Jednoznačne nahlásiť zamestnávateľovi zmenu a ten už vie, čo s tým. Sú tam znížené odvody.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čiastočný invalidný dôchodok a zdravotné poistenie - Fórum - ZDRAVIE.sk