Hučanie v hlave

Príspevok v téme: Hučanie v hlave
csindy

Keď si večer ľahnem /príp. aj ráno, keď sa zobudím/, niekedy sa mi stáva, že mi hučí v hlave, a to takým spôsobom, ako keby som v diaľke počula letieť lietadlo. Neprejde to, kým nezaspím. Stretol sa niekto z vás s tým? Čím to môže byť a ako sa toho zbaviť? Napíšte, prosím, kto o tom niečo viete. Ďakujem.

allickaa

hucanie v hlave mam aj ja ale nevsimam si ho.vola sa to tinnitus a moze byt od krecnej chrbtice,vyskoeho tlaku....tinnitus nie je ochorenie iba dosledok nejakej priciny.ale to uz musi posudit lekar.ten moj ma uz poslal na vysetrenia ale este sa to nezistilo.dufam ze sa to zmeni.-)

bolehlav

ja som mal mám čosi horšie.Sničoho nič piatok idem do školy nehorazne sa mi kruti hlava,motavica ako opitost už týžden.Bol isme na pohovotsti spravili Ct mozgz pre istotu mal som ist aj ležat kvoli rychlejsiemu spraveniu vysetreni lebo teraz budem čakat dlho na vsetko.Ale po maličky mi to ubuda dnes citim už len slabe točenie.Mam skoliozu tzv hrb na pravej strane lebo mam dlhčiu nohu tak to budem mat asi s krčnej chrbtice...hlavne to citi ked sa tačam to je jedno či krkom alebo cele telo...

ninka255

áno kedď si večer lahnem do postele tak vtedy to najviac pocitujem.cez den to asi tak nevnímam,ale je to akoby hučanie v hlave.ja som začala u ušného,ten mi nič zvlástne nezistil,tak ma poslal na neurologiu,bola som na rng krčnej chrbtice i na CT mozgu.lekár neurolog mi to ukazoval na snímke rng a povedal že to je z krčnej chrbtice.beriem lieky,ale velmi to nepomáha učím sa s tým žiť aj ked je to nepríjemné.určite sa chod dať vyšetriť zato nč nedáš a budeš vedieť z čoho to je.

csindy

pre ninku255: mne nehučí v ušiach, ale doslovne v zadnej časti hlavy. Tebe sa to ako prejavuje, v ktorej časti to pociťuješ, a prejavuje sa Ti to cez deň alebo večer keď si ľahneš? Ja som to mávala už niekedy dávnejšie, potom to prestalo, a teraz sa to niekedy znova vyskytne. Ale nemyslím, že by to bolo z niečoho vážnejšieho, keď som to mala už aj veľmi dávno, a tento rok som mala robené EEG, takže v takom prípade by sa tam určite čosi ukázalo. A z krčnej chrbtice neviem, tú mám v podstate v poriadku.

ninka255

tinitus t.zn.hučanie v ušiach,máva to dosť ľudí a príčinou môže by i krčná chrbtica môj prípad.ale choď na vyšetrenie lebo to môže byť i niečo iné,ja som bola i na CT mozgu či tam nie je nádor.