Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tibet a pneumotorax

RNG

roboss, keby si si zohnat tu malu krabicku na prst na meranie obsahu kyslika v krvi a vysiel na Lomnicak, co je ovela nizsie a zistil, ze uz tam zacina hladina v tvojej krvi klesat pod 95%, tak to mas jasne dokazane.

RNG

je tam riziko, definitivne.
Ja som sa mal moznost o tom presvecit, kde som chytil v lietadle infekciu pri lete do Cuzca(cca 4000 m nad morom)a tam som sa dusil a miestny lekar mi povedal-"okamzite dole, lebo to neprezijete".
Aj pri intenzivnom predychavani som mal sytenie krvi okolo 70% a normalne mam byt od 94 do 98%.
Odvtedy sa mi pluca nenapravili dost, a minuly rok som dosiel do vysky 3000 m v Banfe a moj maly nastrcny na prst kyslikovy monitor zacal klesat pod 90%, pri 85 sa mi zacala krutit hlava, ze som si musel sadnut a potom po oddychu a hlbokom predychavani sam sa musel pobrat dole.
MOzno o par rokov, ked sa mi plucne tkanivo regeneruje budem moc ist spat do Cuzca a dufam, ze sa mi podari zniest aj kratky vylet na jazero Titicaca, ktore je este o 800 m zhruba vys.
Hoci aj keby som mal brat zo sebou kyslikovu bombu, rad by som to videl.
Inac v Peru sme vsetci museli pit caj z listov koky na zvysenie tepu a dychania, inac by bol kazdy chory.
Tam to nazyvaju "sorocha", vysokohorska choroba.
A pohybovat sa extremne pomaly.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tibet a pneumotorax - Fórum - ZDRAVIE.sk