Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

RNG

Berte vsetky mineraly, nedostatok hociktoreho z nich moze sposobit tetaniu, aj vapniK, aj draslik ahorcik aj mnohe ine.
Najlepsi zdroj mineralov su zmesy na kosti. Treba ich brat s malicko jedlom(vela jedla znizi absorbciu) alebo so superjedlom, ako napr spirulina a ine zelene produkty.

tizentie

mne to sposobuje vápnik ktorý je v krvi ionizovaný a preto musím brať horčík lebo ten ho pomáha vstrebávať alebo niečo také, najviac my zostane zle keď prídem z práce vtedy keď oddychujem, keď som rozlietaný tak je to v pohode,asi aj mňa bolia kríže z toho.Som chemik takže v práci nemám čas na to ani myslieť a dosť dlho pracujem- možno z toho je ten stres, preto chcem niečo výskušať z tej čínskej alternatívnej medicíny,a ty si si akú prácu našla?

[zruseny12]

prave tym ako mam odvapnene kosti a mam malo vapnika.tak aj to telo sa razdva unavi a boli potom vsetko...a uz nevladze clovek taku fyzicky namahavu pracu robit...je to velmi zlozite...a ty nepracujes?

[zruseny12]

ja to mam tiez z nedostatku vapnika,ale to musis mat aj odvapnene kosti...ked mas malo vapnika...su aj ine formi-ale neviem presne aby som nepisala bludy
-sposobuje to aj stitna zlaza
-a este nieco
Chod na stranku www.novycasprezeny.sk a natukaj si tetania mozno ti tam nieco o tom ukaze....ja tiez mam krce v lytkach,prsty mi niekedy chyta krc a aj svaly na krku mi niekedy tak zviera,dobre ma nezadusi....aj zle mi prichadzalo....len ja mam aj malo vit.SK.B,tak tazko povedat od coho to je aj chrbtica ma boli/z nedostatku vapnika...a pracovat?ja som teraz zacala,tak ti napisem tolko,uz si clovek musi najst pracu ktoru zvladne...nie vsetka praca je pre tetanikou,aspon ako ja ju mam...ale ja uz som prisla aku by som mala pracu mat...

tizentie

ahojte, mne ju diagnostikovali pred polrokom, ani neviem akú mám formu/či je viac druhov/, povedali mi, že mám nedostatok kalcia a že je to zo stresu- možno nejaká skrytá forma, bývalo mi stále zle na odpadnutie ako keby som mal infarkt asi to budete poznať a nemohol som spať, teraz beriem Ca ale hlavne musím brať Mg a mám niečo aj proti kŕčom, inak si neviem predstaviť či sa vobec dá pracovať s tetaniou nejaká práca v kancli, alebo pri páse a pod

[zruseny12]

tak odpocivaj mozno si uz aj hore,ja som tiez chvilu lezala,ale nedalo sa zaspat...ja zajtra chcem ist na kole,tak dnes radsej budem doma...maj sa krasne a krasny den ti prajem a keby sme uz spolu si nepisali tak aj vykend krasny...pa