Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

jaja

aj u nás je krásne, len ja som unavená ako ... tak si idem pospať- povegetiť po vykonanej práci... ale vybehnem isto von na chvíľu ešte...

[zruseny12]

ano nema vyznam,lebo prave ja som zo sterssu tiez ochorela,creva sa mi pokazili a nemam take travenie dobre,sice teraz uz to celkom ide...sak ja by som ani nevladala robit,lebo mne boli cele telo a klby svaly...mam este jednu pracu...tak uvidime...dnes je u nas krasne,svieti slniecko...

jaja

ale dnes mi bolo zasa blbo - s dýchaním v buse, a búšenie srdca, lebo to tlačenie a viazanie, a predtým nekonečné kontrolovanie dp- asi teraz takéto záťazové situácie citlivejšie znášam, ale snažila som sa odreagovať myseľ, a už je fajn... podla mna je to z veľkej časti o sebaovládaní...

jaja

no to mi je ľúto mariaa- ale tak poskúšaj a najdeš zamestnanie, ktoré ťa nebude tak vyčerpávať... držím päste.
keby ťa malo zamestnanie stresovať, tak by to bolo asi zlé, to nemá význam, však?

[zruseny12]

no jaja ja som zacala v pondelok a v utorok som sa s toho liecila ako ma vsetko bolelo,tak som sa musela dat do kopy a hned v stredu som isla dat vypoved...este dnes som trochu mimo,ale uz je to lepsie...ale to telo je take este podrazdene z prace,lebo som sa dost pohybovala,tak som na to prisla,ze nemozem sa vela hybat,ale ani stale sediet...tak pol na pol...

jaja

ahoj mariaa- dnes som dala diplomovku viazať- odľahlo mi:-) tebe sa ako darí v novej práci- spokojná?
jasne je to individuálne s tým busom, napr. ja ked som z niečoho nervozna, alebo tak a mám cestovať, tak zaručene, aj keby tam nebol najhorší vzduch, sa mi zdá, že je... len ked sa tomu poddám, tak mi je na odpadnutie...

[zruseny12]

mne tiez byva zle v autobuse,ale len ked je vela ludi a je vydychany vzduch...alebo,ked som isla s prace a bolelo ma cele telo,a i ked som sedela tak mi bolo na odpadnutie,ale to je aj z chrbtice...inak ja som sa stale rada vozila a rada vozim...

[zruseny12]

Ahoj jaja...ja sa mam ok,ked nepocitam do toho pondelok ked som bola v praci...jaja som rada,ze mas vysledky ok,inak ako dopadla diplomovka?ja som tu dlho nebola,lebo som nemala cas...pekny den ti prajem/dnes mam dost prace,ale mrknem sa stale na PC/

[zruseny12]

tizentie ahoj.Prepac,ze az teraz pisem,ale nemala som cas...ja mam tetaniu z nedostatku vapnika...takze ja musim dodat do tela vapnika a /nedostatok vit.B/,ale ci sa to da vyliecit tetania uplne tak to neviem,moj nazor je ze nie,clovek sa musi s tym naucit zit,ja si to myslim....a kord mi starsie/ja mam 40-dcat/nepovazujem sa za staru,ale predsa uz clovek nemladne ale starne a to telo tiez straca energiu atd.ja beriem doplnky a zda sa mi ze sa to zlepsilo,ale nie na 100%len tak na 90%,ale aj to je dobre...oproti tomu ako som sa citila predtym....a ty uz mas tetaniu urcenu,alebo len si myslis,ze ju mas?

tizentie

aj ja mám takú skśenosť ako kvetka, že keď začnem mysliež na niečo iné spravidla sa to zlepší. a ako často sa u vás vracajú tie záchvaty? Mne zostane zle skoro vždy v buse, obchodnom dome alebo u kaderníčky- nie je to divné?