Strabizmus - operacia

stelka

AHOJTE.CHCELA BY SOM PEKNE POPROSIT NIEKOHO KTO BOL OPEROVANY NA STRABIZMUS A BOL V PODOBNEJ SITUACII AKO JA ALEBO ASPON PODOBNEJ O RADU ALEBO SKUSENOSTI.KED SOM MALA 2-3ROKY BOLA SOM V ZILINASKEJ NEMOCNICI ODOPEROVANA 2 KRAT NA STRABIZMUS.TERAZ MAM 31 ROKOV A MAM HO STALE.STRIEDAVY,RAZ JE TO JEDNO OKO A POTOM DRUHE.KED SOM SA ASI PRED PIATIMI ROKMI NA TO INFORMOVALA U SVOJEJ LEKARKY - BOL VERDIKT ASI TAKYTO -UZ SA NEDA NIC ROBIT,HROZI DVOJITE VIDENIE,NEHIBLIVOST OKA A TAK...TERAZ SOM SA DOCITALA O OPERACII V CECHACH FORMOU NASTAVITELNYCH STEHOU.UVAZUJEM O TOM...AK MA NIEKTO S TYM SKUSENOST,BUDEM RADA KED SA OZVE...DAKUJEM MOC: NADEJ UMIERA POSLEDNA.ASI VIETE O COM HOVORIIIM:-0

kamarat101

a dalsia vec ja sa tu nechcem chvalit a nahovarat len naoperacie do ceska len chcem upozornit ludi ktory chcu ist na slovensko aby nedopadli ako ja treba si uvedomit ze oko sa ties neda do nekonecna operovat ked sa bude ten sval stale skracovat tak potom tam us nebude co skratit ani natiahnut to mas ako ked dosku furt hoblujes furt je tensia as snej nakoniec neni nic

kamarat101

no tak o banskej bistrici bi som pomlcal ked som tam chcel ist pred 2rokmi tak kazdi sa len vihovar ze sa to neda ze mi moze oko vtiahnut donutra ze to sa operuje iba v deckom veku a tak podobne sa vihovarali aj vblave as nakoniec ma zobrali v ziline a oko mi posunuli len o milimeter strasne som bol nespokojni a to vdeckom veku som bol 2 krat v ziline operovany a som sa nastval a nasiel prahu a vobec nelutujem tie peniaze a ta zaruka je vihodou ja som ju este nemal a potreboval bisom ju lebo vela krat sa to na prvy ras neda odstranit taku malu odchilku na pravom oku semtam este mam ale ako som vipadal pred zakrokom tak to sa neda porovnat sterajskom us som aj po lasery a zivot bez okuliarov nemusim cistit hladat ich a okuliare ties nieco stoja aj ked sa pozrem na fotky tak ten vzhlad sa neda porrovnat a zase tuje mam dalekozrakost plusky a ties kazda klinika na slovensku to mi nelejzrujeme mate plusky as nakoniec cmo v blave ze to robia tak som isiel na visetrenie zobrali 30eur a hned no mi vas nemozeme lejzrovat vam sa lamela stensuje a zakrok stal 24tisic tak som sa nastval a isiel som do ostravy do lexumu tam to stalo 30tisic zrobili visetrenie a mi povedali ze sa to da ze sa mi nic nestensuje lebo slavny slovaci presli us na lasek ktory je bolestivejsi po operacii a horsie sahoji ale cesy maju este lasik ktory je menej bolestivejsi a lepsie sa hoji tak co si mam potom misliet us o nasich doktorov fakt zaplatit a mat sa poriatku ako v niektorych pripadov na slovesku co sa tika strabizmu preplati poistovna ale efekt ziadny a ja som musel ties brat pozicky na zakroky

janka.

mne operovali strabizmus pred 10rokmi... nemala som žiadne problemy... v Banskej Bystrici su vyborne vybaveny a je to tam na vysokej urovni. Možno to mne prišlo tak keďže mi to operovala teta,ale aj tak vrelo odporučam Bansku Bystricu:D

vzducholod

ahojte, tiež mám problém so strabizmom, vedeli by ste mi poradiť nejakého dobrého lekára v Bratislave, ktorý s ním zaoberá?

matisd

ahojte, viete mi niekto pomôcť? Bola som na operácii strabizmu pred 11 rokmi, celkom fajn,bola by potrebná reoperácia, okrem toho by som chcela ísť na odstránenie krátkozrakosti čo sa robí laserom.neviem, či po operácii laserom je ešte možné odstániť strabizmus...ak má s týmto niekto skúsenosť, prosím napíšte mi na matisd@azet.sk

ava1

gsm
ty si bol operovaný v r. 2009 a je to stále v poriadku, si spokojný, bolo to bez komplikácií? Ja mám ísť o mesiac na prvé vvyšetrenie, tak som trochu zvedavá.

gsm

Cena je vzdy rovnaka a nezavisi od poctu oci ani od poctu operovanych svalov, ak je odchylka velka operuju sa obe oci, ak mala tak jedno, to ti povie lekarka uz pri vstupnom vysetreni co a ako bude robit.

ava1

gsm
na stránke lexumu sa píše že tých 25000 Kč je za obidve oči, aj tebe robili obidve oči? Neoperuje sa len to oko, ktoré to potrebuje?
Ď.

gsm

Na vstupne vysetrenie ti ziadny papier netreba (len CZK), ale na operaciu potrebujes interne vysetrenie (nie je ziadny problem ak pochadza od SK lekara), kedze sa to robi v celkovej anesteze.