FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: "Seknutie" v krížoch

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať ""Seknutie" v krížoch" v článkoch
 • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
  slenka29.09.08 19:10

  Vie niekto niečo o pretrvavajúcich bolestiach v krížovej chrbtici po seknutí v krížoch? Je to skôr tupá bolesť, niekedy vyrážajúca do oblasti zadku-to už je bodavá bolesť. Tupú bolesť cítiť aj pri chôdzi akoby ste mali stuhnuté kríže.RTG výsledky neukázali nič.Môže s tým súvisieť omrzlina 2.stupňa na krížoch,ktorá bola spôsobená zdravotníkom, ktorí po seknutí v krížoch priložil kamarátovi ľad na holú kožu? mohla táto omrzlina narušiť svalstvo,alebo nervy?

 • gater24.01.12 21:03

  A aby som nezabudol... brušné svalstvo mám ako zlaté tehličky od množstva vychodených kilometrov . Pohyb v zdravej miere mi nikdy nechýbal a predsa sa to pokazilo ...

 • gater24.01.12 20:58

  Teraz ležím už štvrtý deň v posteli. V sobotu ma seklo pri obúvaní sa. A včera(pondelok) sa to zopakovalo na toaletách. Myslel som,že už som skončil, všetky svaly som mal tak napnuté,že som s veľkými ťažkosťami prešiel po štyroch do postele. Teraz už je lepšie (utorok), ale viac ako 15 min. stáť na nohách mi zaťažuje spodnú časť chrbtice. Už som to prekonával aj v minulosti, vždy v zimnom období, pri nástupe do pohotovosti kde sa odpratával sneh. Veľa sa pri tom človek nachodí v miernom predklone... Podľa mňa , keď už raz človek má problém s chrbticou ,musí byť opatrný lebo nič iné nepomôže. Ležať ,ležať, všetko bez námahy a potom sa podľa stavu pomaličky rozhýbať . Mám 35-rokov a môj vedúci sa čudoval,že taký mladý človek a má problémy ... debil.

 • goroJA17.11.09 20:49

  uz som vyskusal vsetky tabletky a stale nic nezabera ani zidne masticky

 • bio17.11.09 09:57

  Goroja napis mi na e-mail,poradim co pomaha pri problemoch s chrbticou

 • GOROJA17.11.09 09:34

  MESIAC SOM MARODOVAL S CHRPTICOV. MAL SOM TAKE BOLESTI ZE BY SOM SPRAVIL VSETKO PRETO ABY TO PRESTALO.PO 3-TYZNOCH SA MI TO V CERA STALO ZAS. MAM 28 ROKOV A CITIM SA AKO DOCHODCA

 • goroJA17.11.09 09:27

  čO JE S CHRPTICOU NAJLEPSIE UKAZE VYSETRENIE CT

 • jaja_jaja26.08.09 08:26

  "Seknutie v krížoch, ľudovo nazvané hexen-šus, často nemilo prekvapí pri prudkom pohybe spojenom s dvíhaním ťažkých predmetov, keď platnička pritlačí na nerv a výsledkom je zablokovanie chrbtice. No podľa najnovších medicínskych poznatkov k nemu môže dôjsť aj následkom dlhodobej dehydratácie organizmu. Ak platničky nemajú adekvátnu výživu, skôr degenerujú a sú náchylnejšie aj na spomínané seknutie v krížoch.

  VYSKOČENÁ PLATNIČKA

  Problémy s chrbticou nemávajú iba obézni ľudia, ale aj hypermobilné typy - ľudia s voľnejším spojením kĺbov. Prečo? Voľnejšie spojenie chrbtice u týchto ľudí ľahšie spôsobuje posuny. Pri náhlom prudkom pohybe či extrémnej záťaži sa časť tkaniva platničky vysunie do kanála chrbtice, kde zatlačí na nervové štruktúry. Nezriedkavým problémom býva vyskočenie medzistavcovej platničky, ktorá predstavuje tkanivo prirastené k telám stavcov a tlmí nárazy medzi nimi. Tlaky, ktorým je platnička vystavovaná najmä v ťažisku tela, sú obrovské a tie, ako aj samotné jej opotrebovanie môžu spôsobiť prepadnutie mäkkého dreňového jadra platničky cez vonkajší obal. Prepadnutá časť však tlačí na koreň nervu v mieste jeho výstupu z miechy, čím zapríčiňuje bolesť znemožňujúcu pohyb.

 • mjanik29.09.08 20:15

  častý výskyt-výborne pomáha akupunktrúra

 • slenka29.09.08 19:51

  ide o to, že on má svalov až až, a cvičí každí deň, ako sa mu dá vzhladom na intenzitu bolesti.Nemôže to mať nejako poškodenú platničku, alebo z tej omrzliny?

 • panika29.09.08 19:44

  treba zacat cvicit, to je to najdolezitejsie.hlavne posilnit brusne svalstvo-to je zaklad, na rehabilitacii ho to naucia.nemate bioptron lampu(alebo moznost pozicat si) ?

 • slenka29.09.08 19:41

  Už trvá 2 mesiace, tabletky na zápal a proti bolesti pomohli len asi na 20%.O rehab. uvažuje.

 • panika29.09.08 19:37

  vacsina z nas ma problemy s krizami a rtg je v poriadku-je to preto, lebo mame oslabene svalstvo.co je to pretrvavajuca bolest? ako dlho to boli , REHABILITOVALI STE ?

Nový Príspevok

NOVINKA! Odteraz môžete ku každému príspevku vkladať aj obrázky.


  Opíšte písmena z obrázku vľavo

K príspevku môžete priložiť 1-3 fotografie. Fotografia musí byť vo formátoch jpg, jpeg, gif, png. Fotografia môže mať maximálne 2 MB a nemôže byť širšia, alebo vyššia ako 2000 pixelov. Pridaním príspevku do diskusného fóra potvrdzujete, že ste si prečítali a súhlasíte s pravidlami diskusného fóraInzercia

Máte vysoký cholesterol?

Máte vysoký cholesterol?

Ako účinne znižovať hladinu cholesterolu v krvi prirodzenými metódami? Akcia !!! Ku každému baleniu prípravku ARD Cholesterol 48 tbl dostanete + 1 balenie navyše v hodnote 29,38 EUR zadarmo!

^ Späť na vrch