Prosim o radu....

Príspevok v téme: Prosim o radu....
musienka

Prosim poradte mi co mam robit, som 20 rokov vydata,mam 2 deti,vo vztahu je to uz len povinnost a laska sa vytratila a sex uz len odpor....mam priatela 3,5 roka,je mi vsetkym na svete,chcem byt len s nim,vela veci sme uz zazili,rozumieme si,je mladsi ale v tom nieje problem...ako ist za svojim stastim a nikomu neublizit

radana

No tak to potom bude musienka ublizene viacej ludom,ked ani on o nicom ani len netusi.Ale vsak hadam vidi,ze vas vztah je o nicom,ci sa mylim?A ty si teda pripravena,ze co sa bude diat,ked sa budete o dcerku natahovat s manzelom?Hm,tazka situacia :(

Musienka

skor si myslim ze mi ju manzel neda....a nevie o nicom....vzdy to dako uhram.....chodim do skoly....mam toho dost aj v praci.....proste to tajim...

radana

Shakti,ved som tu pisala,ze nema vyznam zit v nefunkcnom vztahu.Ale urcite by si mala dat musienka zalezat na tom,ako vysvetli dcerke,co sa vlastne ide udiat,lebo aj dcerka je do toho zainteresovana a urcite bude lepsie,ked jej to vysvetli,akoby sa mala tvarit,ze sa nic nedeje a jednoducho odist a tato tema by mala byt potom pre nich tabu.To nie,ale treba dat malej cas a poriadne a citlivo jej celu situaciu vysvetlit..

Musienka

skor si myslim ze mi ju manzel neda....a nevie o nicom....vzdy to dako uhram.....chodim do skoly....mam toho dost aj v praci.....proste to tajim

SHAKTI

radana z vlastnej skusenosti viem, ze dieta chce zit hlavne v pokoji a mozu sa rodicia akokolvek snazit urdziavat mrtvy vztah kvoli detom, dieta to citi a je nestastne a poznacene vo vztahoch na cely zivot. Som realny priklad. Pocitovala som to od svojich 5 rokoch, v podstate od 5 rokov je dieta schopne pocitovat co sa deje v jeho okoli. Hovorim, ze ublizit nikomu sa jednoducho neda. Ale je somarina trpiet a naivne si mysliet, ze ak sa nerozvediem, ked to nefunguje, tak pred utrpenim uchranim deti. Mozno maju deti z rozvedenych rodin chaos vo vztahoch prave preto, ze im to nebolo dostatocne a citlivo vysvetlene. Tymto by sa musienka zaoberat ako to vysvetlit. Neviem, ale ostavat v trapeni a drzat v nom vsetkych okolo je nie iba masochizmus ale aj sadizmus. Mozno krute slova ale je to tak. Dieta citi napatie medzi rodicmi aj ked sa snazia nehadat pred detmi a tvarit sa ze sa lubia, deti nie su sproste, prave takymto konanim zacnu mat oni sami vycitky a myslia si ze je to kvoli nim, ze oni robia nieco zle a budu sa snazit byt dokonale a tato snaha o dokonalost ich raz znici. To, ze rodicia nebudu byvat spolu predsa neznamena, ze svoje deti nelubia, prave naopak, snazia sa ich uchranit pred "dusnom" v rodine. Je to podla mna ovela lepsie. Mozno preto ze som to zazila na vlastnej kozi, ale kazdy ma na to svoj pohlad a svoj nazor. Musienka si toto rozhodnutie musi urobit predovsetkym sama. Kazdy z nas si zvoli cestu. My do toho nevidime, mozme poskytnut iba pohlad z nasej strany, vyslovit svoj nazor, co by sme urobili mozno my na jej mieste, ale ani to nevieme, pretoze pred takymto rozhodnutim nestojim, ale nezijeme v tom, necitime to co ona. Kazde rozhodnutie je ovplyvnene vlastnymi emociami. Emocie su podstatne, clovek je preto clovekom lebo citi. Kamaratke som na podobne rozhodnutie povedala iba jedno- Urob tak aby si bola predovsetkym stastna ty, potom bude stastne aj tvoje dieta aj vsetci okolo. To je moj nazor, nech si musienka spravi vycuc z nasich nazorov a odpovedi, ale konecne rozhodnutie bude na nej. Je to ako ked ste chori, vsetko vas boli, pridete k lekarovi a on vam ponukne liek, ktory vas moze uzdravit, jasne, ze pocas liecby budete trpiet, kym lieky zaberu, ale iba na chvilku a potom pride ulava. Ale odmietnut lieky, pretoze som si uz v podstate zvykla na tu bolest je blbost. Vo velkej miere teda zalezi od toho co musienka chce- uzdravit sama seba, svoj citovy zivot alebo predlzovat agoniu.

moniqa87

ja ti nevravim ale, ze mas zostat s manzelom, len ta chcem upozornit na to, ze syn to mozno pochopi, uz je dospely, ale dcerka to bude povazovat za uder pod pas, hlavne ak ju budes mat v starostlivosti ty a tvojho partnera ak s nim budes zit bude jednoznacne odmietat

radana

No to nemusi byt ani v puberte,to moze dojst omnoho skor.Sestranicina dcera tak putuje tyzden co tyzden raz k otcovi na tyzden,potom na dva tyzdne k mame a tak sa to furt strieda-proste kedy ju napadne kde byt,tak tam je..Na jedneho je nervozna,ked sa s nim pohada ide k druhemu a tak dookola.Sama nevie,kam patri..A to ma dievca 9 rokov..

moniqa87

musienka, tak v tom pripade sa priprav na to, ze ti to dcera raz ked bude v puberte riadne vykrici, ze si jej vzala otca...
golem, ano deti to beru tazsie a prave ak maju s otcom lepsi vztah