Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Železo

fgbfnfn

hlavne cervené maso, ryby, brokolica, cernice, cereálne pecivo, cereálie......
hlavne toto ti v strave nesmie chýbat, a skusila by som aj doplnok z lekárne, odporucam: zinok, horcík a zelezo. to by ti malo pomoct spolu zo správnou stravou. a este caj: rooibos a zelený caj by mali ma t zelezo.

RNG

na rozdiel od roznych tvrdeni,
zeleza je v potrave dost a telo si ho vie dobre recirkulovat(hemoglobin sa recirkuluje rozlozenim , kde sa zachovava v tele zelezo)
Chudokrvnost je hlavne z neschopnosti ho vytazit z jedla(zle travenie) alebo zlej diety.
Chudokrvnost moze byt okrem ineho aj z nedostatku inych zloziek, potrebnych na tvorenie cervenych krviniek, a to vitaminy B-6, B-12, Kyselina listova, "mineral" med a ine.

jancecka

moja sestra, keĎ bola malá, bola často chorá, zistili jej nedostatok železa a doktorka jej odporučila jesť zavárané ríbezle aj tú štavu, všetko zjesť, za deň kázala 7decový pohár, ale neviem čo je na tom pravdy

mirka 23

RNG, Easy iron sa dá zohnať ešte v tvojom obchode? Hľadala som to na nete aj od iných výrobcov, ale nenašla som nič, čo by bolo dostupné aj na Slovensku. Našla som internetový obchod, kde predávajú aj výrobky Puritan's Pride, ale bolo ich asi len 10 a yväčša to bol vit. C, žiadne želeyo, ani vit. B

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Železo - Fórum - ZDRAVIE.sk