Zelený čaj

Súvisiaci obsah

Instinct

sunnie biely caj je zdravsi a lepsi, ale aj drahsi, dovody "preco" si najdes na nete

mna by skor zaujimalo luhovanie, hovori sa ze kvalitny biely a zeleny caj sa moze luhovat aj viackrat(4) ale nemal by sa luhovat dlhsie ako 5 min lebo straca na kvalite. Ale ked luhujem 2x po sebe 5 min, nie je to ako keby som ho luhoval 10min?

A musi sa dodrzat to pravidlo ze listky musia byt este teple aby sa mohli znovu luhovat?

sunnie

zeleny caj len kvalitny (lipton, twinings atd.) alebo potom sypane caje prip. tie z lekarne.
v com je vlastne rozdiel medzi bielym a zelenym cajom? chutia mi totiz dost podobne. ktory je zdravsi,neviete?

emmily

Ja mam najradsej sypany caj, v lete vypijem 3-4 litre denne, teraz na zimu okolo 3 litrov caju denne. Striedam to aj so sypanymi cajmi, aby sa mi nezunovali. Ked pijem, tak ma to drzi sviezou..mojim kolegom sa to zda divne, ale pre mna je to uz cez 2 rocny zvyk

RNG

caj zo zihlavovych korenov vyrazne znizi v tele hladinu dehydrotestosteronu, ktory je jednou z hlavnych pricin acni a padania vlasov.
Akekolvek caje sa daju prichutit ovocnymi stavami a su potom "velmi pitne"

lethe

cau. ja si kupujem zeleny a zihlavovy, vypijem z kazdeho jedno balenie za 2 tyzdne, fakt pijem vela casu. zlepsila sa mi plet a citim sa fakt lepsie. len sa z toho velmi cika - to nie je zle ..

babulak

Vypijem denne par salok zeleneho caju (vlastne pijem len zeleny alebo biely). Kvalitne su sypane, ale mam rada aj pickwick zelene variacie alebo twinings.

zuzak

ja som zacala so zelenym cajom relativne nedavno, su to asi tri mesiace a teda klobuk dole...prve priznaky detoxikacie sa prejavili v chodeni na zachod asi kazdych 20 minut :D fakt precistuje a detoxikuje organizmus a zjavne sa to prejavilo aj na pleti (pozitivne samozrejme).Najlepsie su sypane, ako tu uz niekto spomenul, sackove caje sa ani cajmi nedaju nazvat. Prichute su rozne, ak ti nechuti cisto zeleny, staci si najst nejaky s prichutou ovocia a hned to bude lepsie:) samozrejme pit cisty - bez cukru, citronu...max. med ale zvyknes si na cisty urcite - mne zozaciatku nechutil vobec a teraz pijem kazdy den rano a vecer taky vacsi pohar...odporucam:)

erikr

my odoberame zeleny caj priamo z velkoskladu v Kilovych baleniach. ako uz bolo povedane sackove caje sa ani neoplati kupovat. Zeleny caj je vyrazny antioxidant a ma aj pri chudnuti svoju ulohu ale pre chudnutie je efektivnejsi caj Pu-Erh.