kto je otcom? poradte prosim, neviem co robit

Príspevok v téme: kto je otcom? poradte prosim, neviem co robit
laskonka

mam takyto problem. Pred necelymi 2 rokmi som sa rozisla po 6 rokoch s frajerom, teraz mam rok druheho, vsetko je super, v posteli si rozumieme, spime spolu takmer kazdy den. Pred necelym mesiacom som zacala brat antiku, 2 tyzdne po jej uzivani som sa vyspala s tym byvalym, bola to moja prva nevera, dufam ze aj posledna, nejako sa to zvrtlo a on sa do mna spravil. So sucasnym priatelom sme vtedy este davali pozor, ak by tabl. este nefungovali, ale tiez to bolo sem-tam len tak tak. Teraz som na 99% tehotna a neviem s kym. Nemozem si to nechat ak je to byvaly, je totiz cernoch a to by som asi neutajila. Co mam robit, ako zistit kto je otec ked hned na druhy den som spala s mojim priatelom, ako to hned zistit. A co potrat, boli to, je to nebezpecne pre buduce otehotnenie? prosim poradte kto nieco viete, moc dakujem

:)

nestresuj!!!ale utekaj co najrychlejsie k gyndi a ta ti bude vediet povedat v kolkatom si.ja osobne si myslim ze cernosko to nebude:)potom daj vediet jak si dopadla

vecernica

gynekolog by ti najlepsie vedel vypocitat kedy doslo k opolodneniu a tym padom budes vediet s kym si v tom.Nechapem tej moralizacii niektorych .asi si potrebuju riesit nejaky komplex,,alebo to vsetci su tu knazi aby mohli niekoho moralne sudit?
necakaj a chod za gynekologom

sansara

Ahoj laskonka..

- tento Tvoj príspevok sa dosť zvrhol niektorými reakciami prispievateľov. No s takýmto príspevkom si to zrejme mohla aj očakávať, že ťa tu nebudú zvelebovať a chváliť..
Tiež si myslím všeličo, ale ak, tak napíšem len toľko - píšeš, že túžiš po deťoch a chceš ich.
No ale potom nechápem jedno, a to, že si prežila 6r vo vzťahu s mužom (teraz nejdem rozoberať jeho farbu pleti, inú kultúru, výchovu, iné životné hodnoty atď atď), ktorý po deťoch..ako si už spomínala v jednej zo svojich reakcií..netúži vôbec.
Takže si vlastne 6r premrhala s človekom, ktorému deti, rodina, usporiadaný rodinný život a isté životné hodnoty nič nehovoria.
Tam bolo teda hlavne len to fyzično medzi Vami dvoma..predpokladám. A to fyzično sa prejavilo aj v tomto Tvojom "prehrešku" v súčasnom vzťahu, keď Ti hormóny-pudy boli prednejšie ako láska k súčasnému partnerovi, úcta voči priateľovi+Vášmu vzťahu a v neposlednom rade aj voči sama sebe..

Teraz by si laskonka mala urobiť to, že by si čím-skôr mala navštíviť svojho gynekológa..
Tam nadobudneš najväčšiu istotu, či si/alebo nie si tehotná..
A ďalšie kroky ako máš ďalej postupovať/prípadné rizika potratu Ti z odborného hľadiska vysvetlí najlepšie zrejme práve Tvoj lekár..
Veľa informácií nájdeš aj na nete ohľadne potratov, takže si to poriadne naštuduj, aby si neskôr neľutovala..(bývala spolužiačka je prostitútka a potratov absolvovala už ako na bežiacom páse a keď už ďalší potrat nemohla absolvovať kvôli krátkosti odstupu od jednotlivých potratov-narodilo sa jej úžasné, nádherné zdravé dieťaťko..ako malý anjelik. A zas iná spolužiačka pri prvej svojej láske nechcene otehotnela-podstúpila potrat a teraz vydatá za svoju 2známosť svojho života zrejme nikdy nebude môcť mať dieťa.. Takže vidíš tieto paradoxy života, že niekomu prechádza všetko a iný zas za jedno "zakopnutie" bude niesť následky celý život).

PS: Ak si užívala antikoncepciu už počas pohl.styku so svojím EX, pravdepodobne ON otcom dieťaťa nebude, lebo antikoncepcia má najvyššiu mieru ochrany pred neželaným otehotnením.
Takže tehotná si už zrejme bola pred začatím užívania antikoncepcie. Ak je to tak - mala by si ju čím-skôr vysadiť.
Práve preto je dôležitá návšteva gynekológa, aby Ti určil, v ktorom týždni tehotenstva si - a to ďalej (kto je otcom) si už vypočítaš aj sama.
Drž sa a veľa šťastia Ti prajem, pa..

svetlana6

ahoj. je mi luto, co sa stalo. a je mi luto stupidnych pripomienok inych ludi. Co ide Slovakom najlepsie na svete je hned po zavisti kritizovanie inych :( ludia by mali zacat sami od seba a az potom ukazovat na inych. stane sa. tema nevery je o inom. ale nikdy nehovor nikdy. keby niekto spravil 100% pravdivy prieskum, kolko ludi na SVK bolo za zivot aspon raz nevernych... ja byt tebou, potvrdim si tehotenstvo, dam vediet predoslemu partnerovi, ze si v tom a mozno s nim, chodte na test otcovstva (myslim ze sa da spravit z plodovej vody, nie som si ista od kolkeho tyzdna- zisti). ak jeho nebude, budete si so suc. priatelom uzivat babo :) ak sa potvrdi otcovstvo byvaleho, budes musiet s pravdou von. keby sa mam rozhodnut, ci stratit (hoci nemanzelske) babo alebo priatela, bolo by to VELMI tazke rozhodovanie, ale volila by som dieta. najma ak nemas napr. tych 17) budem drzat palce, daj vediet ako to dopadlo.

kekso

LOON: keby si citala celu temu, tak sa dozvies viac a zistis,ze citujem..ale naco sa obtazovat citanim, staci pomudrovat, to je menej narocne..

kekso

.."bola to vsetko jedna velka nahoda, takzo takto vysvetlovat"..BLA-BLA-BLA..
"z mojej strany v tom sexe o nic neislo a urcite uz vobec nie o jeho vtaka"..BLA-BLA-BLA..

..ked is isla s cernochom do postele, tak si vedela, co robis, napriek tomu, ze mas priatela, ktoreho, ako hovoris mas rada (zvlastna laska)..
..tak teraz sa vmuz, a nes statocne nasledky svojho konania, a neotravuj tu cele forum s tym, ze kazdu polhodinu tu otvaras temu s tym istym obsahom..

galilea

ahoj,najskor si musis byt ista ze si tehotna cize utekaj na gyncu,ak ti povie ze niesi je to v suchu ak ti povie ze si tehotna tak potom jedine porozpravat sa s mladym a uvidis ,,a to ze nevies kto je otcom to neviem ci sa da dako zistit.mas to tazke,,drz sa !! daj vediet ,,papa

eeeeeee

Poznam mnoho chlapov, ktori tvrdia, ze by do zeny nesli, keby vedeli, ze pred nimi ju tankoval cierni...Vie tvoj sucasny,kto bol tvoj byvaly? Potom napis, ako zareagoval, ked mu povies, ze ta uplne nahodne vysulozil a vobec o nic neslo:)))))))