je vhodny potrat, neviem kto je otcom, BOJIM SA

Príspevok v téme: je vhodny potrat, neviem kto je otcom, BOJIM SA
laskonka1

mam takyto problem. Pred necelymi 2 rokmi som sa rozisla po 6 rokoch s frajerom, teraz mam rok druheho, vsetko je super, v posteli si rozumieme, spime spolu takmer kazdy den. Pred necelym mesiacom som zacala brat antiku, 2 tyzdne po jej uzivani som sa vyspala s tym byvalym, bola to moja prva nevera, dufam ze aj posledna, nejako sa to zvrtlo a on sa do mna spravil. So sucasnym priatelom sme vtedy este davali pozor, ak by tabl. este nefungovali, ale tiez to bolo sem-tam len tak tak. Teraz som na 99% tehotna a neviem s kym. Nemozem si to nechat ak je to byvaly, je totiz cernoch a to by som asi neutajila. Co mam robit, ako zistit kto je otec ked hned na druhy den som spala s mojim priatelom, ako to hned zistit. A co potrat, boli to, je to nebezpecne pre buduce otehotnenie? prosim poradte kto nieco viete, moc dakujem, prosim, prosim, prosim

Hapacabanna

hazelnut:tato cast ma dost pobavila(samozrejme v dobrom:)),,pokial sa to dozvie tvoj terajsi priatel (staci tu neveru nie to este ze si tehotna) tak ta posle rychlo do teplych krajin za cernochom."

hazelnut

no holka, take problemy ti nezavidim, ale mozes si za to sama svojou nezodpovednostou. pokial sa to dozvie tvoj terajsi priatel (staci tu neveru nie to este ze si tehotna) tak ta posle rychlo do teplych krajin za cernochom.
pri potrate je vzdy velke riziko ze uz nikdy nebudes moct mat deti, tak si to dobre rozmysli.

Hapacabanna

Samozrejme,potrat ma nasledky casto.Ale taktiez nemusi.Niektore zeny podstupia potrat viackrat a potom aj tak deticky mat mozu.Ja osobne si myslim,ze je to dost nespravodlive.Take zeny,uvediem priklad(povolne),ktorym je vsetko jedno,su tehotne kazdu chvilku,idu na potrat a vsetko je v poriadku a ide to opat dokola.A tie,kt.museli potrat podstupit pre nejaku vaznu pricinu,tak tie uz nikdy deti nemozu mat.Nie je to pravidlo,ale vacsinou to tak byva.Hlupi maju jednoducho stastie.A ani ziadne traumy z potratov nemaju. :-(

fidina

ja som podstúpila potrat pred deviatimi rokmi a teraz nemôžem otehotnieť...tiež mi vtedy vraveli, že to nebude mať následky...a má!!!!!!!!-a hlavne psychické...stále si to vyčítam...nerob to,,,nech už je otcom ktokoľvek.......

Hapacabanna

Neviem,co ti mam poradit,asi najskor dat si spravit odber z plodovej vody,uz som o tom pocula a vykonavaju to,ale neviem kde.Samozrejme bude potrebna aj krv tvojich ,,priatelov"to uz take jednoduche asi nebude.Druhy krat taketo hluposti nerob,ja viem,stalo sa,uz sa nenavrati,a viem ze sa to moze stat kazdemu ale treba mat pri takychto veciach chladnu hlavu a mysliet aj na nasledky.Hlavne vtedy,ak nechces prist o nieco,co ti je cenne.V tvojom pripade tvoj priatel.Nechcem ta strasit,asi to dobre vies aj ty,ale bud si ista,ze ak by bol otcom tvoj ex,tvoj priatel by ti to len velmi tazko odpustil.ved predstav si seba v takej situacii.priatel by sa ti priznal k tomu,ze mal pomer so svojou expriatelkou a teraz je v tom.co by si urobila ty v tom pripade?takze,treba si hlavne spravit testy.samozrejme,je tu moznost interupcie,ale ja si myslim,ze ked si pisala,ze dieta by si velmi chcela mat,taketo níeco by si asi nepodstupila.ale nechapem jedno.ak si vedela,ze tvoj ex nechce mat dietatko,preco si potom s nim bola 6 rokov?ja viem,nic ma do toho neni,ale nejde mi to do hlavy.no...nech sa uz rozhodnes,ako chces,hlavne si to dietatko nechaj a keby sa nahodou stalo to,ze to dietatko bude tvojho expriatela,vychovavaj ho s laskou,pretoze treba si uvedomit to,ze to male stvorenie za to predsa nemoze.drzim palce a nech sa rozhodnes akokolvek,dufam,ze to v buducnosti nebudes lutovat. :-)

:)

monro=nemusis si zabudnut dat tabletku.stat sa moze.nic nieje 100%.ja dokonca poznam 2 pripady ked antika nepomohla.a nebolo to zlym uzivanim.

monro

Ja nechapem, ako by si mohla byt tehotna. Ved ked beries antiku, tak nemozes byt tehotna. Ibaze si zabudla vziat tabletku, potom, ano, je to riziko.

dd

ak si pred necelym mesiacom zacala uzivat antiku a brala si ju poriadne, tak si mala byt chranena uz tusim 7dni po zacati uzivania(ja antiku neberiem, neuznavam to, ale tu na fore to citam kazdu chvilu..) a ked dva tyzdne po zacati uzivania(teda v dobe, kedy si uz mala byt chranena) sa stala ta udalost, tak mi z toho vyplyva akurat to, ze kludne si uz mohla byt tehotna v dobe zacatia uzivania antiky.dalej, ak je od tej "udalosti" max.2 tyznde, to sa tak oplodnene vajicko akurat uhniezduje v maternici, takze nepredpokladam, ze by sa priznaky prejavili tak skoro..na tvojom mieste by som asi cim skor skocila na gyndu, aby si vedela naisto, ci si tehotna a vypocitali ti, v ktorom tyzdni si..do 12.tyzdna deticky rastu rovnako, cize sa da urcit vek vcelku presne..mozno by ti to pomohlo vyriesit dilemu, kto je otec ;).